Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 7 lut 2014, o 21:17

Cześć Wam,

kolano to myślę, ze od bieżni. Albo salsy.
Dziś trochę lepiej, ale nadal dokucza. A jeszcze musiałam kozaki na obcasie ubrać... :roll:

Ja ugotowanych też czasem oglądam, ale nie porywają mnie.

Wolałam Masterchef Australia. Namiętnie każdy odcinek pochłaniałam.
Bo z Gordonem Ramseyem to nie oglądam. Kiedyś jednej kobiecie powiedział: Twoje danie jest tak tłuste jak TY :shock: Pozer.


Czuję się dziś dziwnie...
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 7 lut 2014, o 21:56

mahika uwazam ,ze wiele zalezy od kasy i od haryzmy prowadzacego (to drugie bardziej)

ja np bardzo lubie BGT i polski Mam talent uwazam ,ze obydwa sa zabawne a to zasluga prowadzacych. natomiast amerykanski juz jest dla mnie slaby.

honest a jakie masz buty do biegania?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 7 lut 2014, o 21:58

Buty mam takie jak na fitness.
Ale to kwestia moich operacji obu kolan. Teraz boli mnie jeszcze prawe... :bezradny:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez limonka » 8 lut 2014, o 16:06

Hi honescik!!! Wiesz ze ja namiętnie ćwiczę i niestety tez wysiadają mowoli kolana.. Byłam u specjalisty i dostałam diagnozę... Moje kolano nie wytwarza wystarczającej ilości chrzastki i kości sie ścierają . Biorę specjalne suplementy i nie przeginaam z pewnymi ćwiczeniami które dają nacisk na kolano. Bólu nie ma ale jest dyskomfort.dzis mam zamiar kupić taka opaskę która idzie pod kolano . Jak ty masz problem ?
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Jak się czujesz?

Postprzez caterpillar » 8 lut 2014, o 17:01

na fitnes na fitnes :roll: czyli jakie ? tenisowki ? :P
powinnas miec buty do biegania ,ktore amortyzuja nacisk , nie musza byc wypasione aczkolwiek moj znajomy ktory tez ma problem z kolanami inwestuje sporo w buty z dobra podeszfa a ze to chlopak moze w nich poginac na codzien.
ehh mysle ,ze moze powinnas skonsultowac cwiczenia z jakims rozsadnym trenerem .
wspolczuje :pocieszacz:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 8 lut 2014, o 19:18

Hi Limonko :D ,

przykro mi, że masz problemy z kolanami. Mam nadzieję, ze to przejściowe!
Ja własnie tez odczuwam dyskomfort i kłócie w kolanie lewym szczególnie, w okolicach rzepki. A ja w ogóle miałam źle umiejscowioną rzepke, dlatego te zabiegi miałam robione na oba kolana. I tendencję do "wyskakiwania" rzepki miałam, ale ostatni gips zaliczyłam w 2009 roku.

Cat, jak kupowałam buty to własnie babka mi mówiła, że te są dobre na fitness bo stabilne. Nie rozciągną się i noga nie będzie "latać" w nich. Ale na bieżni biegam w tych samych.... i to pewnie niedobrze...

Skończyłam dziś czytać książkę Grocholi "Zielone drzwi". Niby powieść, ale autobiograficzna.
I naprawdę przyznam, że kurcze po jej przeczytaniu czuję, że człowiek może wszystko. Wystarczy, ze tego pragnie.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez impresja77 » 8 lut 2014, o 20:01

Gorzej z tym pragnieniem.....żeby było na tyle silne ,żeby determinowało działania.
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 8 lut 2014, o 20:39

Racja Impresjo. Ale jeśli nie jest na tyle silne, to znaczy, że tego nie pragniemy.

Przypomniała mi się taka znajoma. Rozpadł się jej kilkuletni związek, w pracy ją zdegradowali ze stanowiska. Wpadła w depresję (moim zdaniem), więc zachęciłam ją do wizyt u psycholożki. Było lepiej... Ale i tak wróciła do punktu zero.
I to jej nieustannie narzekanie sprawiło, że ludzie zaczęli się od niej oddalać. Unikają jej dosłownie. Ja też.
A on tkwi w tej pracy, gdzie ją mobbingują. Ale chyba nie jest jej tak źle, skoro nic nie zmienia...
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Jigsaw » 8 lut 2014, o 23:42

limonka napisał(a):Hi honescik!!! Wiesz ze ja namiętnie ćwiczę i niestety tez wysiadają mowoli kolana.. Byłam u specjalisty i dostałam diagnozę... Moje kolano nie wytwarza wystarczającej ilości chrzastki i kości sie ścierają . Biorę specjalne suplementy i nie przeginaam z pewnymi ćwiczeniami które dają nacisk na kolano. Bólu nie ma ale jest dyskomfort.dzis mam zamiar kupić taka opaskę która idzie pod kolano . Jak ty masz problem ?


to moze nie byc dobry pomysl, jesli to jest opaska odciazajaca to spowoduje ona glownie odciazenie miesni, a w tym wszystkim chodzi o to zeby miesnie byly jak najmocniejsze aby te stawy odciazac.
mi lekarz na kolana zalecil glownie jazde na rowerze (na plaskim) oraz basen, chodzi o to ze jedynie ruch moze pobudzic wytwarzanie tej chrzastki.. co do suplementow trudno powiedziec.. podczas moich problemow trafilem na kilka artykulow wg ktorych glukozamina nie wchlania sie z przewodu pokarmowego czlowieka
plus opinie ze lepiej juz jesc w normalnym jedzeniu takie substancje - jakies galaretki chrzastki z miesa itd
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biscuit » 9 lut 2014, o 02:10

bieganie
zumba
i fintess
zajeżdżają kolana

ortopedzi mówią tak: "dopóki będzie moda na bieganie
nie mamy co się martwić o pacjentów"

ja jestem po złamaniu nogi - operacja, śruby w stawie skokowym
wybrałam taniec
i to taki, który nie obciąża stawów
tańczę naprawdę dużo - ok. 10 godzin tygodniowo
i nic mnie nie boli
a na obozie tanecznym
nawet jeśli np. zumba czy trening joggingu
jest w pakiecie wykupionym
to ja i wiele innych osób
po prostu to opuszczamy, chroniąc stawy

jest metoda na złagodzenie bólu w stawie
zastrzyki do stawu z kwasu hialuronowego
ale niestety jest to cholernie drogie
a zabiegi wymagane są min. raz na pół roku

ja osobiście, gdybym miała tego typu problemy ze stawami
nie ryzykowałabym zwyrodnieniem stawów od tych przeciążeń
tylko wybrałabym inną, mniej degradująca formę ruchu
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 9 lut 2014, o 13:27

Biscuit,

a jaki to taniec, który tak nie obciąża stawów?

Ja z biegania mogę zrezygnować, mogę nie chodzić na salsę, ale z zumby to chyba nie zrezygnuję... :bezradny:
Poobserwuję moje kolana i poczekam na rozwój wydarzeń.

Miłej niedzieli wszystkim!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 9 lut 2014, o 15:36

Hmmm ł ma rozwalone po wypadku kolano. Długo po ściągnięciu szwów go bolało, więc lekarz zalecił mu zastrzyki z osocza. Pobrali mu krew, później odwirowali i wstrzyknęli w kolano i tak 2x. Miał być trzeci ale kasy brakło...
Ł ulgę odczuł sporą tyle, że przy obciążeniu kolano nadal nie daje rady :/ .
Zastrzyki faktycznie były drogie, ale my mamy ten plus, ze to wszystko będzie nam zwrócone.
Teraz inny lekarz, bo tamten z tym leczeniem strzelał w ciemno i jak tylko powiedział, ze na trzeci zastrzyk już nawet nie ma wyłozyc, to wystawił mu zdolność do pracy bez ograniczeń :shock:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez KATKA » 9 lut 2014, o 16:42

no to mogę sie przyłaczyc do kolanowców :P
w zeszłym roku biegajac tak sobie oba załatwiłam, ze przez prawie dwa tygodnie chodzić nawet w płaskich butach nie mogłam...ale i tak długo wytrzymały bo pół roku biegania regularnie co drugi dzień ...odpoczęłam i na szczescie zyja nadal...ale zawsze bolały i boleć beda...mam to po tatusiu chyba :P lekarz powiedział, ze biegac to raczej na bieżni...ale ja wolę las...
no cóż ...na cos trzeba umrzeć :P
buty naprawde dużo dają...to spory wydatek ale komfort nawet dla kolan inny...mniejsze obciazenie...bo buciory sa dobierane do podłoza...stopy i sposobu biegania zeby nam to wszystko ułatwic :)
co do samego fitnessu to niestety wina tego, że ludzie źle ćwicza...zle rozkładaja obciazenie swojego ciała...a na zajeciach instruktorzy tego nie pilnują :bezradny:
Moja Kumiko została wczoraj Młodzieżowym Championem Polski :haha: jeeeee
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak się czujesz?

Postprzez limonka » 9 lut 2014, o 18:26

mnie akurat suplementy pomagaja..zauwazylam polepszenie kodycji odkad regularnie je biore. Katka owszem dobre buty i prawidlowe robienie cwiczen to podstawa...u nas kazdy istruktor na poczatku cwiczen to przypomina choc fakt niektorzy cwiczacy dalej zle robia. Ja unikam zgonie z zaleceniem lekarza kilku cwiczen i musze wam powiedziec ze jest lepiej. wiem ze jak przestane kompletnie cwiczyc to waga pojdzie w gore a to tez sie kolanom nie przysluzy:):)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Jak się czujesz?

Postprzez limonka » 9 lut 2014, o 18:26

mnie akurat suplementy pomagaja..zauwazylam polepszenie kodycji odkad regularnie je biore. Katka owszem dobre buty i prawidlowe robienie cwiczen to podstawa...u nas kazdy istruktor na poczatku cwiczen to przypomina choc fakt niektorzy cwiczacy dalej zle robia. Ja unikam zgonie z zaleceniem lekarza kilku cwiczen i musze wam powiedziec ze jest lepiej. wiem ze jak przestane kompletnie cwiczyc to waga pojdzie w gore a to tez sie kolanom nie przysluzy:):)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości