Postanowienia noworoczne :)

Rozmowy ogólne.

Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Księżycowa » 28 gru 2013, o 23:39

Ogólnie irytują mnie postanowienia typu - od nowego roku się odchudzam albo przestaję palić. Jak się chce to zrobić, to się zrobi niezaleznie od tego czy robimy to w styczniu czy październiku.

Chodzi mi tu o rzeczy, które chcecie w nowym roku zrealizować.

Zacznę więc może:
- w nowym roku naszym najważniejszym planem jest... ślub :) . Planujemy na wakacje tego roku.
- ukonczenie stażu bez żadnych przerw i zmian
- ukończenie rocznej policealki, którą zacznę prawdopodobnie już w lutym, w zawodzie asystentka stomatologiczna.
- ostatnie, ale nie jako plan za wszelką cenę na nowy rok, jest prawo jazdy. Choć w tym przypadku daję sobie luz czy to będzie w tym roku czy nie ale fajnie by było gdyby się udało.

A Wy? Jakie cele na rok 2014? Pochwalicie się?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Ciasteczkowa Potworzyca » 29 gru 2013, o 00:00

Jest ich trochę, choć może to nie do końca postanowienia, a plany:
- pojechać na woodstok w tym roku :gites:
- spełnić 1 marzenie ( w tym roku udało się jedno, to w przyszłym roku może któreś kolejne)
- zabrać mojego tate na ryby na morze (jego marzenie),
- zaadoptować kota,
- pozbyć się rzeczy po byłym (leża w kartonie na strychu już 2 czy 3 rok),
- zająć się bardziej sobą :D (już tego potrzebuje)
- być szczęśliwą :D
Avatar użytkownika
Ciasteczkowa Potworzyca
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 20:08

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Księżycowa » 29 gru 2013, o 00:14

Ciasteczkowa, to życzę powodzenia :)

Ja zapomniałam jeszcze o dwóch rzeczach:

- właczenie w zyciu ruchu - jakiś fitness, może zumba
- zdrowiej się odżywiać.
- powiększenie rodzinki o psa (ale to też nie jest powiedziane, że w tym roku się uda)
Ostatnio edytowano 29 gru 2013, o 00:17 przez Księżycowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez mgła » 29 gru 2013, o 00:15

sprawdziłam w notesie postanowienia na 2013 i chciałam wykreślic co zrealizowałam,a co przepisac lub wykreslic na 2014 r.I okazało sie,że zrealizowalam wszystko(z wyjątkiem kontynuacji nauki języka,mam z tym problem tak jak niektóre osoby np.ze zrzucaniem wagi)i musiałam jeszcze kilka dopisac marzeń, które były do zrealizowania na przyszłych kilka lat.Za największe osiągnięcie uważam zakończenie związku.Płakałam z wielką pokorą i ze zdziwieniem,że tak ciężko pracowałam aby to zrealizowac,a nawet tego nie zauważyłam.Dlatego warto miec taką wersje papierową :haha: .

Tak więc snujcie marzenia,planujcie i modyfikujcie(kiedys miałam marzenie o własnym domku-jak ja się ciesze ,że to się nie zrealizowało,ufff).

Moja lista jest w trakcie :luzik:
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez mgła » 29 gru 2013, o 00:40

Właśnie do mnie dotarło,że chyba jednak nie taki luzik,bo to, że nie mam jeszcze listy oznacza moje chwilowe pogubienie się.Chyba jest to powiązane z zakończeniem związku.Wiem jedno,napewno w roku 2014 nie szukam partnera.
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Ciasteczkowa Potworzyca » 29 gru 2013, o 11:07

mgła napisał(a):Wiem jedno,napewno w roku 2014 nie szukam partnera.


To uważaj, bo jak nie będziesz szukać, to sam się znajdzie :D
Avatar użytkownika
Ciasteczkowa Potworzyca
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 20:08

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Księżycowa » 29 gru 2013, o 18:08

Ciasteczkowa Potworzyca napisał(a):
mgła napisał(a):Wiem jedno,napewno w roku 2014 nie szukam partnera.


To uważaj, bo jak nie będziesz szukać, to sam się znajdzie :D


A tak może być - u mnie właśne tak było :D i tak do dziś zostało ;) .



mgła napisał(a):Właśnie do mnie dotarło,że chyba jednak nie taki luzik,bo to, że nie mam jeszcze listy oznacza moje chwilowe pogubienie się.Chyba jest to powiązane z zakończeniem związku.Wiem jedno,napewno w roku 2014 nie szukam partnera.


Ja myślę,że postanowienia/cele nie powinny być obowiązkiem tylko motywacją. A akurat dat nie obchodzi nasze samopoczucie. Może więcej czasu potrzebujesz po prostu... nie ma w tym nic złego :)

Nie macie może problemów z realizacją takiego postanowienia? Jak radzicie sobie z wewnętrznymi ograniczeniami?
Jest coś co sprawia Wam największą trudność, pojawia się opór?
Ja mam tak z prawem jazdy. Mam niesamowitą blokadę na tyle, że juz dwa mies. albo i dłużej nie jeździłam a im dłuższą mam przerwę tym bardziej się obawiam...
i tak w kółko. Wiem, że sama sobie szkodzę ale jakoś nic to nie daje ...

Jak u Was z tym?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Dorku » 29 gru 2013, o 19:14

W zeszłym roku postanowiłam : nic nie postanawiać i udało się :)
W tym roku dla odmiany schudnę 20kg, niem wiem ile mi to zajmie, ale schudnę i już !! postanowione i koniec!!

Pozdrawiam.
Dorku
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 20:51
Lokalizacja: Mazowsze-kraina łagodności....

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Jigsaw » 29 gru 2013, o 22:36

polecalbym jednak postarac sie o zmiane stylu odzywiania i trybu zycia, odchudzanie w sensie zrzucania kg jest bez sensu
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez mgła » 29 gru 2013, o 23:06

ej no dziewczyny :roll:

co do zmiany stylu odzywiania i trybu życia-czyli włączenie ruchu ,to podstawa,ale to proces...Ja mam dyspensy w niektóre dni np.kiedy mnie męczą hormonki-pokemonki w kobiece dni i kiedy mnie dopadają lęki.No i najważniejsze NIE WOLNO JEŚC WIECZORAMI,nad czym ubolewam i z czym cały czas musze walczyc.Kazdy z nas ma inny organizm,mój ,,rośnie"po wieczornych ucztach.
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Księżycowa » 29 gru 2013, o 23:21

Mgła dokładnie tak- zgadzam sie z Tobą.
Co najwazniejsze nalezy wręcz to powoli wdrażać, bo taki szok z dnia na dzień najpewniej zaszkodzi organizmowi niż wyjdzie na dobre.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez impresja77 » 29 gru 2013, o 23:24

A można zacząć postanowienia od 6 lutego?
Czy trzeba w sylwestra?
Nigdy w życiu niczego nie postanawiałam, bo jak tylko raz spróbowałam sobie coś obiecać ,ze od tego i tego dnia to i to ,to byłam chora,zestresowana,kontrolująca ,spanikowana tym,że moze nie dam rady,związana,ograniczona,zasklepiona ,przerażona,skrępowana i strasznie z tych powodów chora.
Na drugi dzień odpostanowiłam i odzyskałam zdrowie.
I już nigdy więcej niczego nie postanawiałam.
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Księżycowa » 29 gru 2013, o 23:28

impresja77 napisał(a):A można zacząć postanowienia od 6 lutego?
Czy trzeba w sylwestra?
Nigdy w życiu niczego nie postanawiałam, bo jak tylko raz spróbowałam sobie coś obiecać ,ze od tego i tego dnia to i to ,to byłam chora,zestresowana,kontrolująca ,spanikowana tym,że moze nie dam rady,związana,ograniczona,zasklepiona ,przerażona,skrępowana i strasznie z tych powodów chora.
Na drugi dzień odpostanowiłam i odzyskałam zdrowie.


Tez pisałam wyżej, ze to nie chodzi o kurczowe trzymanie się - postanowienia mają budować, być motywacją a nie wysysac energię. Wszystko kwestia rozumienia.

Ja w tym roku poczułam, ze chcę coś w danym roku konkretnego sobie postanowić... i tylko z powodu tej wewnętrznej potrzeby to zrobiłam.
Uważam, że to jest dobre a ramy kiedy i jak każdy ma własne.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez KATKA » 31 gru 2013, o 10:38

ja postanawiam nic nie postanawiać w Sylwestra bo to dzień jak każdy inny :P tyle, ze ktoś kiedyś ustawił go w kalendarzu jaki ostatni dzień roku :P :twisted:
będe sobie zyła jak żyje...dazyła do celów wyznaczanych co jakiś czas... :kwiatek:
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Postanowienia noworoczne :)

Postprzez Księżycowa » 31 gru 2013, o 13:08

ja tak miałam w zesżłym roku :) w tym spodobało mi się mieć jakiś plan. Może będzie lepiej :)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości