Witam

Rozmowy ogólne.

Re: Witam

Postprzez josi » 12 gru 2013, o 12:18

Ale ogolnie to chyba jest jeszcze bardziej skomplikowane, i nie da sie tak oddzielic realistyczne obwinianie sie - nierealistyczne, czlowiek sie meczy, szuka rozwiazania, glowkuje, potem cos sie samo predzej czy pozniej wydarza, potem znow przychodzi czas stagnacji, tak chyba sie toczy zycie i juz, u niektorych niestety wiecej jest okresow stagnacji. Gdzies czytalam ze niektorzy ludzie sa juz tak zaprogramowani na zycie bardziej puste od innych. Ale sa tez bardziej pocieszajace teorie, mowiace ze duzo zalezy od wewnetrznej tzw woli zycia.
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 12 gru 2013, o 17:37

zajac napisał(a):
josi napisał(a):przyszlo mi do glowy ze trzeba zaczac od pozytywnego myslenia o sobie, albo przynajmniej od przestania obwiniania sie, wtedy chyba zaczyna sie realistycznie myslec... i wtedy przychodzi realistyczne obwinianie sie :)


Dobre :) Mnie niedawno wyszło, że obwinianie się i krytykowanie to jest pewna moja strategia, która w gruncie rzeczy odwraca uwagę od zachowań realnych, jakie należałoby zmienić. Dochodzę np. do wniosku, że codziennie rano powinnam robić COŚ -- ale zamiast postanowić, że od jutra zaczynam, i wytrwać, to rozmyślam, jaka jestem beznadziejna, że do tej pory tego nie robiłam, ile już rzeczy zawaliłam, nie robiąc tego, zastanawiam się, czy dam radę itp. Potem stwierdzam, że przecież nie jestem taka beznadziejna, bo TO mi się udaje, TAMTO mi się udaje, jestem tylko człowiekiem itd. Czasem znajdzie się życzliwa dusza, która to potwierdzi. No i cały skomplikowany proces psychiczny wykonany, a COŚ jak nie było robione, tak nadal nie jest :-D.

wiecie, rozumicie
właśnie tak sobie rozważałem wracając rowerem z terapii, to jest trochę tak,
ze jeśli już rozmyślamy o czymś to rzadko kiedy odrzucamy to na 100%, a potem zanim podejmiemy decyzję (odrzucimy odpowiednią ilość wątpliwości lub znajdziemy dość za) żeby jakąś aktywność podjąć to stopniowo te procenty za rosną i zaczynamy to coś robić dopiero wtedy jak jesteśmy do tego dostatecznie przekonani (i wtedy w większości przypadków okazuje się to faktycznie zdumiewająco proste - bo już te nasze przeciw rozwialiśmy)
Choć często się zdarza - że te przeciw wracają...
Ostatnio edytowano 12 gru 2013, o 18:22 przez Jigsaw, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez mahika » 12 gru 2013, o 17:51

Jigsaw, nie odpowiedziałeś na pytanie,
ja poważnie pytałam w wątku "jak się czujesz"
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 12 gru 2013, o 18:25

Mahika - jeszcze tam nie trafiłem do tego watku :)

Jeszcze apropo wnioskow z dzisiejszej psychoterapi:
1) mam potrzebe żeby wszystko było zgodnie z planem (no może nie wszystko, ale z grubsza tak, szczególnie ostatnio)
2) mam potrzebe poddawania się kontroli (w celu unikniecia zagrozen ktore moglyby wynikanac jesli stracilbym w jakis sposob kontrole nad soba)
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez mahika » 12 gru 2013, o 18:41

to ja Ci ułatwię dotarcie do tego pytania.
viewtopic.php?f=2&t=3740&start=20310
Im szybciej tym lepiej.
Po co masz sie stresować bez sensu,
jak mogę ci pomóc,
I Impresja widzę też.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 12 gru 2013, o 18:52

znalazlem jakas herbatke ziolowa
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez mahika » 12 gru 2013, o 19:02

Jaką?
Mogę wysłać ci tabletki ziołowe,
do kompletu, co byś sie już tak nie musiał denerwować :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 12 gru 2013, o 23:38

ehhh ostatnio zawuazylem ze moje zdenerowanie wzrasta jak pomysle o forum :S
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez mahika » 12 gru 2013, o 23:40

Zawsze mogę dwa opakowania jakiegoś nerwosolu podesłać :s
Nie ma problemu.
I piszę całkiem poważnie.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Witam

Postprzez Księżycowa » 13 gru 2013, o 00:37

nie mam ochoty na privy.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Witam

Postprzez Księżycowa » 13 gru 2013, o 00:39

To, że mnie nie było jak autorka zakładała temat nie znaczy, ze nie irytuje mnie ciągłe maglowanie w wątkach tego samego i uprzedzanie innycj do forum. Nie ma to nic wspólnego z wątkiem, o którym piszesz.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 13 gru 2013, o 00:40

mam hydroxyzyny kilka tabletek ale chyba mnie troche zamula wiec szukam jakiegos relaksujacego zajecia

ale jak tak dalej beda takie nieprzemyslane posty na tym forum to chyba bede musial zaopatrzyc sie w cos mocniejszego :F
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez Księżycowa » 13 gru 2013, o 00:42

Jigsaw napisał(a):
ale jak tak dalej beda takie nieprzemyslane posty na tym forum to chyba bede musial zaopatrzyc sie w cos mocniejszego :F


Zapedzasz się chyba Jgsaw. Moze Ty przemyśl swoje zachowanie, bo tupiesz jak mały chłopiec. Dobranoc.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 13 gru 2013, o 00:44

Księżycowa napisał(a):To, że mnie nie było jak autorka zakładała temat nie znaczy, ze nie irytuje mnie ciągłe maglowanie w wątkach tego samego i uprzedzanie innycj do forum. Nie ma to nic wspólnego z wątkiem, o którym piszesz.

nie uprzedzalem do forum, tylko podzielilem sie swoimi przemysleniami - forum duzo pomaga, ale trzeba sie jednak liczyc z nieprzyjemnosciami tez - od nieprzemyslanych postow po zlosliwosci.
Osoby ktore sie tu rejestruja, oczekuja wsparcia i dla niektorych moze byc szokiem, ze powyzsze rzeczy sie zdarzaja.
Tym bardziej, ze mysle ze to jest troche wbrew zalozeniom.

A to forum to bardziej takie mini "laboratorium zycia" niz "azyl dla rannych ptakow"
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 13 gru 2013, o 00:48

Księżycowa napisał(a):
Jigsaw napisał(a):
ale jak tak dalej beda takie nieprzemyslane posty na tym forum to chyba bede musial zaopatrzyc sie w cos mocniejszego :F


Zapedzasz się chyba Jgsaw. Moze Ty przemyśl swoje zachowanie, bo tupiesz jak mały chłopiec. Dobranoc.


wiem ze nie,
moze wyda Ci sie to dziwne,
ale mam wrazenie ze to dziala w druga strone
"znielubily" mnie osoby z ktorych rad nie chcialem/nie moglem skorzystac (a to przeciez praktycznie niemozliwe zeby zmienic pod wplywem jakiegos posta swoje podejscie do zycia o 180stopni)
i krytykuja mnie nawet wtedy jak mam racje.
choc tu tez przyznam, ze czasem zdarzaja mi sie niefortunne sformulowania, jednak mysle za a) coraz rzadziej b) uprzedzalem juz o tym - i prosilem zeby w razie niezrozumienia dopytywac o co mi chodzilo
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 598 gości

cron