Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez bezradna87 » 7 gru 2013, o 19:07

Sansevieria napisał(a):Bezradna, jedyny fachowiec, do którego chodzi się wspólnie to jest terapeuta par. Psychiatra oraz terapeuta indywidualny mają pacjenta i z rodziną nie rozmawiają o pacjencie. Koniec kropka. Nic się nie dowiesz ani od lekarza ani od terapeuty indywidualnego bezpośrednio. Lekarz ani terapeuta indywidualny nie zaprosi Cię na rozmowę o pacjencie, tak to sobie możemy na forum gadać. Jedno co mozesz zrobić to ewentualnie do lekarza do którego zamierza się udać partner iść zanim on zostanie pacjentem tego lekarza i udzielić informacji o przyszłym pacjencie. Jak już partner pacjentem zostanie dla Ciebie to oznacza blokadę informacyjną. Na to się o razu przygotuj. Jedyne informacje o leczeniu i diagnozie możesz uzyskać od partnera, ale nie masz gwarancji, że będą prawdziwe oraz pełne.


Ale ja nie mam potrzeby przebywania z nim na terapii. Ona dotyczy tylko jego. Jedyne co napisałam że jeżeli bedzie to konieczne, to czemu nie.

Sansevieria napisał(a):Wahania nad Twoim powrotem... nie znam sytuacji, nie wiem czemu właściwie emigracja Wam wyszla w tym związku. Masz jakieś silne priorytety zeby tam być nie w Polsce? Rezygnowałabyś wracajac z czegoś bardzo dla Ciebie ważnego? Bo jeśli tak, to zauważ, że możesz chcąc pomóc jemu zaszkodzic sobie, mieć silne poczucie straty i o zgrozo nieudanego życia własnego. Jeśli zaś będziesz miała silne poczucie "dla ciebie poświęciłam ..." to może się zdarzyc, ze bokiem takie poświęcanie obojgu wyjdzie.


Nie byłoby to nic tak istotnego. Po prostu chcieliśmy mieć lepszy strat.

Sansevieria napisał(a):Zasady Jigsaw są jasne, blokada informacji. Tajemnica zawodowa. Bez względu na to, co by się wydawało rozsądne czy sensowne. Jest jak jest. Prawdopodobieństwo, że lekarz uzna za sensowne zaprosić partnerkę pacjenta na wspólna rozmowę we trójkę jest znikome. Terapeuta zaś z całą pewnością nie zaprosi, moze zasugerować terapię par, ale u innego terapeuty.


No i jak zasugeruje, to nie bedę widziała w tym problemu.
bezradna87
 
Posty: 70
Dołączył(a): 28 lis 2013, o 12:12

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez Jigsaw » 7 gru 2013, o 19:09

HMM.. choc z drugiej strony dobry psychiatra na tyle jasno bedzie potrafil przekazac pacjentowi informacje o jego chorbie, ze ten bedzie w stanie (mimo obnizonej "komunikatywnosci" ) przekazac te informacje swojemu partnerowi

a co do
"Terapeuta zaś z całą pewnością nie zaprosi, moze zasugerować terapię par, ale u innego terapeuty."

Cóż,
na 100% nie masz racji.
Kiedy kiedys wreszcie udalo mi sie namowic partnerke na terapie (psycholog) to na kolejna wizyte zostalem poproszony, zebym przyszedl z nią..
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez impresja77 » 7 gru 2013, o 19:23

bezradna87 napisał(a):Witam,
ja na pewno mam go dość, bo jest beznadziejny.I to jest błędne koło. Powiedział mi, że czuje pustkę. Nie widzi siebie w roli męża i ojca, bo jest beznadziejny. A ja wiem swoje :)


Jakbyś doprecyzowała wytłuszczone ,bo nie mogę połapać się o co chodzi przez 6 stron.
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez Sansevieria » 7 gru 2013, o 19:50

Psycholog to nie to samo co psychoterpeuta i tyle, Jigsaw.
Czyli bezrana masz zdrowy stosunek do sprawy - brak zadatków na terpeutkę partnera :) to dobrze.
A reszta sie jakos wyjasni. W takich sytuacjach raczej nie ma szybkich rozwiązań.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez Jigsaw » 7 gru 2013, o 23:06

jej napisalem ze psycholog w sensie ze nie psychiatra kfh,
poza tym ja zawsze jak sie gdzies zapisuje do nowego lekarza to dostaje do podpisania zgode na udzielenie informacji innym osobom;

wracajac jeszcze do bezradnej - nie chodzi o kwestie przebywania na terapi, tylko jak napisalem zeby ktos Ci wytlumaczyl co i jak moze byc - i to mysle, ze dobra osoba bylby tu specjalista (choc dobry specjalista wytlumaczy to na tyle dobrze partnerowi ze ten bedzie potrafil to wytlumaczyc Tobie).

bo potem, oczywiscie przed diagnoza lekarska to jak wrozenie z fusow.. ale np. Ty sie zadreczasz tym, ze on mowi, ze nie wie co do Ciebie czuje, a to moze byc objaw choroby.. dobrze po prostu zebys wiedziala jakich objawow mozesz sie spodziewac w tym konkretnym przypadku
No to by chyba byla na tyle,
w kazdym razie trzymam kciuki byscie trafili do dobrego specjalisty i zeby sie wszystko dobrze skonczylo!
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez biscuit » 7 gru 2013, o 23:13

koleś musi wziąć odpowiedzialność za swoje życie
za swoje leczenie
i konfrontować się z rzeczywistością
po kolei z każdym jej aspektem
w tym relacja intymna z Tobą, perspektywa zawodowa, cele i plany życiowe
i tak dalej

to nie dzieciak, którego się niańczy bo nie może sam iść do lekarza
przecież jeszcze wczoraj był w pracy
czyli nie jest to człowiek w ciężkiej depresji, który zwlec z łóżka się nie potrafi
ma, jak sama piszesz i dobre chwile
to nie obłożnie chory pacjent w śpiączce
żeby lekarz odnośnie stanu zdrowia nie miał wyboru i rozmawiał z bliskimi
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez biscuit » 7 gru 2013, o 23:19

a jeśli Ty masz problem z tym
co się obecnie z nim dzieje
i czujesz się, jak w nicku "bezradna" w tej sytuacji
to owszem zgłoś się po pomoc ale sama z sobą
Ty potrafisz się na tyle komunikować, żeby skorzystać z tamtejszych psychoterapeutów
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez Jigsaw » 7 gru 2013, o 23:37

bis weź nie doradzaj wszędzie wszystkim terapi :P
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez biscuit » 7 gru 2013, o 23:43

Jigsaw napisał(a):bis weź nie doradzaj wszędzie wszystkim terapi :P

a Ty Jigsaw
weź zrób mostek ze stania
albo zacznij chodzić wspak 8)
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez mahika » 7 gru 2013, o 23:45

Jigsaw napisał(a):bis weź nie doradzaj wszędzie wszystkim terapi :P

Doradzanie terapii kiedy samemu się od niej odgania
jak od natrętnej muchy jest głupie.
Bis akurat wie o czym mowi.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez Jigsaw » 7 gru 2013, o 23:59

dobra, chyba faktycznie niezrozumiale pisze :P
trudno zrozumiec o co mi chodzi czy jakos tak
ha! ale jednak:

bezradna87 - czy inne sytuacje poza kwestia "niepewnosci uczuc w zwiazku" wywoluja u Ciebie takie "objawy" jak tutaj pisalas, ze sie czujesz przez to ze on ma te "wahania" ?? w sensie na spokojnie sie zastanow to sobie przemysl
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez bezradna87 » 8 gru 2013, o 09:26

bezradna87 - czy inne sytuacje poza kwestia "niepewnosci uczuc w zwiazku" wywoluja u Ciebie takie "objawy" jak tutaj pisalas, ze sie czujesz przez to ze on ma te "wahania" ?? w sensie na spokojnie sie zastanow to sobie przemysl

W sensie czy jego wahania moga byc spowodowane czym innym niz pustka i niepewnosc?
bezradna87
 
Posty: 70
Dołączył(a): 28 lis 2013, o 12:12

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez impresja77 » 8 gru 2013, o 10:09

impresja77 napisał(a):
bezradna87 napisał(a):Witam,
ja na pewno mam go dość, bo jest beznadziejny.I to jest błędne koło. Powiedział mi, że czuje pustkę. Nie widzi siebie w roli męża i ojca, bo jest beznadziejny. A ja wiem swoje :)


Jakbyś doprecyzowała wytłuszczone ,bo nie mogę połapać się o co chodzi przez 6 stron.


Bezradna,mogłabyś się ustosunkować?
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez bezradna87 » 8 gru 2013, o 10:14

Impresjo, mogłabym, ale tekst wytłuszczony przez Ciebie jest wyrwany z kontekstu...

Poprostu mój ukochany, czuje się beznadziejny we wszystkim co robi. Wszystko go przytłacza.
bezradna87
 
Posty: 70
Dołączył(a): 28 lis 2013, o 12:12

Re: Jak pomóc w depresji będąc na emigracji?

Postprzez impresja77 » 8 gru 2013, o 10:14

Jigsaw napisał(a):bis weź nie doradzaj wszędzie wszystkim terapi :P

Może szuka klientów?
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości