Witam

Rozmowy ogólne.

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 25 lis 2013, o 00:29

cóż Księżycowa, zupełnie nie o to mi chodziło :?
@zajac - wiekszosc "spoleczenstwa".
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez biscuit » 25 lis 2013, o 00:35

to ja może odpowiem najpierw na to drugie pytanie 8)
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Witam

Postprzez zajac » 25 lis 2013, o 00:41

Nie wiem, czy tak myśli większość (nie znam się na statystyce ani socjologii). Zastanawiam się też, słysząc takie pytania, czy osoba pytająca zalicza siebie do owych "ludzi", którzy tak myślą, czy też uważa siebie za chlubny wyjątek.
I mam jeszcze inne wątpliwości. W zasadzie chyba nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Przynajmniej ja nie umiem.
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 25 lis 2013, o 00:48

ja wiem, ze sie staram myslec samodzielnie :P
ale wydaje mi sie ze bardzo wiele osob
za bardzo wiele osob "mysli ktos inny" :P
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez zajac » 27 lis 2013, o 09:30

Jigsaw, chciałabym Ci napisać kilka słów o tym, jak odbieram Twoje poczynania na forum. Przede wszystkim po to, żebyś mógł to sam rozważyć i wyciągnąć ewentualne wnioski.
Otóż zauważyłam, że wszędzie Cię tutaj pełno, udzielasz się na różnych wątkach, ale dość często bez, mam wrażenie, większego zaangażowania. Twoje wypowiedzi są często powierzchowne, a ich najważniejszym punktem odniesienia nie jest osoba, do której piszesz, tylko Ty sam -- przekazujesz w nich w zawoalowany sposób jakieś własne treści. Może będzie lepiej, jeśli po pierwsze wybierzesz sobie wątki, które są Ci bliskie i w które naprawdę się zaangażujesz (będziesz pisał o osobie i do osoby, która wątek założyła; przemyślisz, co chcesz napisać itp.), a po drugie jeśli o sobie będziesz pisał wprost. Jeśli chcesz powiedzieć, że coś Cię spotkało, że coś Ci się skojarzyło z Twoimi doświadczeniami, to tak napisz -- a nie "nie przejmuj się, ludzie tak mają" czy tp., bo to wprowadza zamieszanie i można to odebrać jako co najmniej lekceważące. Albo wręcz raniące -- patrz Twoje wypowiedzi w wątku Genaki, w którym notabene stwierdziłeś również, że nie wierzysz w to, że kiedyś ludzie zaczną myśleć o tym, by przestać się ranić. A Ty pomyślałeś?
Zauważyłam też pewną niespójność w Twoich wypowiedziach. Np. nie czytałeś regulaminu, a chcesz tworzyć kodeks postępowania i w ogóle reformować forum, robić porządek. Nie ma to merytorycznego uzasadnienia, bo jeśli ludzie nie czytają regulaminu, który ma kilka punktów na krzyż, albo go nie przestrzegają, to tym bardziej nie będą zwracać uwagi na jakiś nieformalny kodeks. Ale Tobie, zdaje się, nie o merytorykę tu chodziło, tylko o zrealizowanie potrzeby własnej. Może warto spróbować zrozumieć, co to za potrzeba i skąd się bierze? I co próbujesz tutaj odreagować? Mam na ten temat pewne przypuszczenia, ale nie jestem przekonana, że powinnam się nimi dzielić.
W każdym razie jakąkolwiek swoją potrzebę próbujesz zaspokoić, pisząc tutaj, proszę Cię o więcej refleksji.
zajac
 
Posty: 786
Dołączył(a): 18 kwi 2009, o 23:11

Re: Witam

Postprzez impresja77 » 27 lis 2013, o 10:10

Ty to masz tupet zając
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: Witam

Postprzez smerfetka0 » 27 lis 2013, o 10:15

nie wydaje mi sie zeby zajac mial tupet.

nie obrazila Jigsaw w zaden sposob, kulturalnie napisala to co ja razi. Mnie rowniez razi wlasnie to samo i tak tez odebralam Jigsawa. Jesli nie slusznie to z gory przepraszam, ale warto by przemyslec slowa zajaca.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 27 lis 2013, o 11:02

Jesli juz musisz do kogos strzelac to nie rob tego kula w plot. mam wystarczajace podstawy zeby uogólniac pewne moje obserwacje. fakt może szwankuje czasem strona formalna, ale przecież nie jestem jedyną osoba która ma z tym problem. Często mam na 'końcu języka' by napisać konkretnie "zrob to i to" jednak wydaje mi się że udaje mi się opierać przed taka pokusa. Ale wydawalo mi sie ze do sugesti zeby przemyslec pewien punkt widzenia prawo mam. moge w tej chwili zapewnic ze bede sie staral jak najbardziej precyzyjnie wyrazac swoje mysli, jednak licze na zrozumienie ze moga byc z tym problemy. zreszta gdyby nie te problemy to by mnie na tym forum nie bylo
Ostatnio edytowano 27 lis 2013, o 11:13 przez Jigsaw, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez mahika » 27 lis 2013, o 11:05

oo, widzisz, Lud się już buntuje ;)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Witam

Postprzez josi » 27 lis 2013, o 11:14

Kurcze zajac moze ze mna tez cos ni tak i musze dojsc do jakiegos swojego ukrytego problemu ale na teraz mi sie przykro zrobilo czytajac to co do niego napisalas.
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: Witam

Postprzez mahika » 27 lis 2013, o 11:17

Tak na prawdę to i mi się zrobiło nieswojo,
ale może lepiej żeby rozstrzygnęli to między sobą?
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 27 lis 2013, o 11:23

Przypuszczenia zajac możesz mi napisać na priv. aha jeszcze chciałbym powtórzyć co chyba napisałem w którymś z poprzednich wątków. otóż irytuje mnie że często zaangażowanie skupia się poza głównymi wątkami tematów
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez smerfetka0 » 27 lis 2013, o 11:26

Jigsaw bez przesady, zajac nic zlego nie powiedziala, ma prawo ja to razic, i jesli w takiej formie to wyraza, to ma prawo i tutaj, to w koncu forum, ty sie na nim udzielasz rowniez, wiec ja tam nie widze nic zlego ze napisala to tu a nie na priv.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Witam

Postprzez Jigsaw » 27 lis 2013, o 11:30

No wlasnie forum. ale zbyt czesto skupia sie na innych rzeczach niz zostalo powolane mam wrazenie. i znowu niedoczytany dokladnie mój post- poprosiłem o napisanie na priv tego co zajac tutaj nie zdecydowała się. aha miałbym pewną ochotę podyskutować o pewnych wyrażeniach które tu zostały użyte (nie tylko w tym temacie) ale może lepiej nie zaśmiecac kolejnego wątku. jeśli więcej osób ma ochotę to stworzmy osobny temat ku temu. zamiast tego proponowalbym jednak dopytywac sie nawzajem w razie nie zrozumienia, zamiast zarzucać sobie niecne intencje
Ostatnio edytowano 27 lis 2013, o 11:39 przez Jigsaw, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Jigsaw
 
Posty: 1553
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 19:04

Re: Witam

Postprzez mahika » 27 lis 2013, o 11:32

Życie :bezradny:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 465 gości