Lęk przed wystąpieniem publicznym

Problemy związane z depresją.

Re: Lęk przed wystąpieniem publicznym

Postprzez mgła » 3 lis 2013, o 00:09

aaa zapomniałam dodac,że piszę tak tylko jak się stresuje :bezradny:
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: Lęk przed wystąpieniem publicznym

Postprzez josi » 3 lis 2013, o 01:32

kurde mam nadzieje ze nie zarazilam cie teraz dla odmiany fobia przed pisaniem :lol: .... kiedys jak bylam mala kolezanka autentycznie zarazila mnie panicznym lekiem przed burza.
Ja juz nie znajduje sie w takich przymusowych sytuacjach, gdzie musze wypowiadac sie gdzie czuje ze mnie nie chca i nie potrzebuja, albo gdy nie wiem o czym mowie, albo gdy nie wierze w to co mowie, albo gdy wymaga sie ode mnie zebym mowila o czyms o czym nie chce mowic (w szkole np musialam scharakteryzowac kazdego ucznia z klasy wg kryteriow ktore mi sie nie podobaly, albo proponowac co zrobic z pewnym problemem w klasie, ktory dla mnie problemem nie byl) wiec nie mam juz takich problemow. Pewnie mozna to jakos przeskoczyc, nie jest to taka tragedia, ale jesli czlowiek jest akurat slabszy albo ma jakis ciezki czas a do tego atmosfera w pracy sztywna i czeste sa frustracje w pracy to ciezko...
To sa objawy nerwicy, robimy cos czego nie chcemy, ignorujemy wewnetrzny opor, probujemy cos na sile zrobic, o to tu chyba chodzi... Najepiej wtedy zastosowac terapie pt "fuck it", ale to nie zawsze latwo wykonac :)
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: Lęk przed wystąpieniem publicznym

Postprzez biscuit » 3 lis 2013, o 15:00

ja się stresuję gdy mam wysokie oczekiwania względem siebie
chce wypaść najlepiej, perfekcyjnie, odnieść sukces
nie dostosowuję własnych oczekiwań do danej sytuacji
do własnych możliwości
do własnych zdolności
do pracy włożonej w przygotowanie
gdy moje NIEŚWIADOMIE oczekiwania względem siebie są wyśrubowane
chcę być the best i zabłysnąć

czyli na przykład mniej się denerwuję przed egzaminem
gdy prawie nic nie umiem, wtedy idę na luzaka
bo nie mam oczekiwań
niż gdy się uczyłam, jest to mój ulubiony przedmiot
i chciałabym się w nim wykazać, jaka to jestem zajebista
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Lęk przed wystąpieniem publicznym

Postprzez mgła » 3 lis 2013, o 22:10

Księżycowa dziękuję,ostatnio jak zaproponowałaś nocne ,,czuwanie,, zasnęłam jak dzidzi,dziwne. :bezradny:

Byłam na zajęciach,przeżyłam,nic się nie odezwałam.Przyjłam stanowisko,że napewno jest ktoś w tej grupie kto ma podobnie jak ja,a pare osób z innych drwiących,no cóż nie wchodzę w to,moimi bliższymi znajomymi nie zostaną.Nie czułam paniki,raczej wielką pokorę i lekkie przygnębienie.

Biskuit zawsze wymagam od siebie wiele,przygotowana byłam bardzo dobrze,tylko nie wierze w swoją inteligencję,eruducje,elokwencje(a raczej jej całkowity brak).Ja poprostu chciałabym byc nie the best,a okazac się mądra w oczach innych :cry:
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: Lęk przed wystąpieniem publicznym

Postprzez marie89 » 3 lis 2013, o 22:22

Ja zakładam, że mądrość ujawnia się nie tylko poprzez sprawne, interesujące prezentacje... :D
Może są lepsi oratorzy, ale umiejętność dobrego "wystąpienia publicznego" to nie wszystko.
Wydaje mi się, że najbezpieczniej jest się skupić na przekazie treści/myśli - konkrety... by odbiorca przyjął komunikat. A co sobie ów będzie myślał o nadawcy- sprawa drugorzędna, właściwie to dla Twojego dobra powinno to być Ci wsio ryba.
marie89
 

Re: Lęk przed wystąpieniem publicznym

Postprzez Księżycowa » 4 lis 2013, o 00:09

mgła napisał(a):Księżycowa dziękuję,ostatnio jak zaproponowałaś nocne ,,czuwanie,, zasnęłam jak dzidzi,dziwne. :bezradny:


Może potrzebowałaś, żeby ktoś "obok posiedział" zawsze raźniej. :) Fajnie, ze tak to podziałało :)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Poprzednia strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 259 gości

cron