Alkohol w pracy

Problemy związane z uzależnieniami.

Re: Alkohol w pracy

Postprzez biscuit » 24 paź 2013, o 12:26

PsychoPomoc napisał(a):ja przynajmniej się wykazałam i chciałam pomóc a Ty wchodzic tutaj po to aby się pobawić - powiedz, czy próbowałaś pomóc chociaż temu mężczyźnie ?

małe sprostowanie
ten mężczyzna, w wątku którego się wykazujesz
jest... kobietą 8)
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Alkohol w pracy

Postprzez PsychoPomoc » 24 paź 2013, o 12:29

Witaj,

widzisz, jestem tylko człowiekiem i zdarza mi się pomylić, tak jak lekarzowi postawić mylną diagnozę.

Pozdrawiam. :)
Avatar użytkownika
PsychoPomoc
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 21:43

Re: Alkohol w pracy

Postprzez biscuit » 24 paź 2013, o 12:36

kwestii, które można by sprostować w Twoich wypowiedziach
jest wiele
ale nie chce mi się tego robić

jeśli więc nawet nosisz służbowy mundur
wg mnie to nie miejsce, żeby w nim paradować
w dodatku z krzywo zapiętymi guzikami
obok przypiętego identyfikatora-awatara
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Alkohol w pracy

Postprzez PsychoPomoc » 24 paź 2013, o 12:42

Słuchaj ja już Ci powiedziałam, że pomogłam dużej ilości ludzi.
Wlasnie przeczytałam wiele Twoich wypowiedzi i uważam, że również można by było wiele sprostować.
Tylko widzisz, ja jestem na tyle inteligentna, że nie pisze człowiekowi, że się "lansuje" jak Ty to ujęłaś.
Bo może dla mnie jest to "lans" a dla innego człowieka pomoc.
A to czy noszę mundur czy nie,to już moja prywatna sprawa - może kiedyś będziesz miała okazję się o tym przekonać.
Psycholog Psychologowi nie jest równy, każdy ma inne patrzenie na ludzkie problemy i każdy rozwiązuje je na swój sposób, a to jaką drogę wybierze człowiek, to już jest jego wybór.
Radzę abyś zaczęła pomagać ludziom i odpowiadać na ich problemy, a nie zajmowała się moimi czy kogoś innego wypowiedziami.
Avatar użytkownika
PsychoPomoc
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 21:43

Re: Alkohol w pracy

Postprzez Sansevieria » 24 paź 2013, o 13:03

Jednego to na pewno, PsychoPomoc nie unikniesz - komentarzy do Twoich wypowiedzi. Nawet na to nie licz.

Na początek pozwolę sobie (czego zwykle nie czynie, ale od każdej reguły są wyjątki) przypomnieć Ci Nasz Ukochany Regulamin Forum, konkretnie zaś punkt 3 tegoż

3. Każdy wypowiada się wyłącznie we własnym imieniu, nie używajcie zwrotów typu: "my kobiety", "ludzie tak mają", itp. Stosujcie zaimek JA we wszelkich odmianach: ja, mi, mnie, mną. Piszcie tylko o SWOICH doświadczeniach, uczuciach, sukcesach, porażkach, trudnościach, wątpliwościach, przekonaniach.

i dołączyć uprzejmą prośbę o mniej poradnictwa, wiecej zaś osobistych doświadczeń i przemyśleń.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Alkohol w pracy

Postprzez PsychoPomoc » 24 paź 2013, o 13:12

Witaj,

wydaje mi się, że skoro mam doczynienia z ludźmi z takimi problemami jakie są tutaj zawarte to tak jakby one dotyczyły mnie.
Nie daje rad których nie jestem pewna, tylko wręcz przeciwnie, więc nie wiem skąd ten "napad" że tak to ujmę na mnie.
Chce pomóc człowiekowi,więc to robię.. zupełnie nie rozumiem dlaczego jestem waszym głównym problemem i najbardziej przywiązujecie uwagę do moich wypowiedzi.
Nie mam 18 lat i nie przyszłabym tutaj z pomocą jeśli nie miałabym pojęcia na te tematy, to chyba jest logiczne.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PsychoPomoc
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 21:43

Re: Alkohol w pracy

Postprzez Sansevieria » 24 paź 2013, o 13:51

Napad to jeszcze nie. Na razie reakcja. Mnie osobiście spory dyskomfort czyni to, że zarówno Twój nick jak i avatar sugerują, iż jesteś osobą posiadajacą kwalifikacje do udzielania porad psychologicznych, zwłaszcza ze swoje teksty komponujesz dokładnie wedle znanego wzorca "porada psychologa przez internet". My na forum nie mamy żadnej możliwosci zweryfikowania Twoich ewentualnych kwalifikacji zawodowych, zatem daje to efekt podszywania sie pod psychologa. Możliwe, że jest to efekt niezamierzony, ale jest. Zaufania tak na wstępie nie budzi.

Co do udzielania rad, zwlaszcza komuś obcemu, kto o sobie i swojej sytuacji napisał zdań kilka - warto z tym uważać, bo wiedząc o kimś tak niewiele łatwo go skrzywdzić. Oraz napisać coś zupełnie bezsensownego.
Piszesz, ze nie masz 18 lat- a skad my to mamy wiedzieć? Że pomoglaś wielu ludziom - jak wyżej. To są w warunkach forum internetowego deklaracje li tylko. Z calym szacunkiem - to może napisać każdy. Reakcję na słowa krytyki ze strony Bis pokazalaś dosyć emocjonalną, niemal gołym okiem widać, że Ci się silne obronne mechanizmy włączyły. Bis znamy na forum nie od dziś, zatem Twój tekst o Jej braku doświadczenia oraz młodzieńczym wieku serdecznie mnie ubawił. :D
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Alkohol w pracy

Postprzez biscuit » 24 paź 2013, o 13:58

no wiesz Sans
ja cała happy
że tak młodzieńczo brzmię w swoich wypowiedziach :lol:
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Alkohol w pracy

Postprzez Sansevieria » 24 paź 2013, o 14:04

Też takie teksty lubię jak mi się od kogoś trafią, od razu się czuję odrobinkę mniej zmurszała :mrgreen:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Alkohol w pracy

Postprzez PsychoPomoc » 24 paź 2013, o 14:09

Moim zdaniem piszę jak każdy.
Dużo tutaj komentarzy przeczytałam i uznałam, że niczym moje wypowiedzi się nie różnią.
Nie zareagowałam emocnjonalnie, ponieważ jestem dość spokojną osobą.
Po prostu starałam się jej przekazać, że jestem tutaj aby pomóc a nie jak wiele osób śmiać się z ludzkiej krzywdy.
Nawiazuje do tematów,ale też piszę ogólnie o życiu i ludziach jakie mają problemy - to chyba naturalne.
Avatar użytkownika
PsychoPomoc
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 21:43

Re: Alkohol w pracy

Postprzez biscuit » 24 paź 2013, o 14:10

jak przeczytałam o tym młodziutkim wieku
to nawet przemknęła mi przez głowę myśl
że to impresja wystartowała ze swoim nowym projektem
"psycholog w ukrytej kamerze"
żeby nam tu utrzeć nosa
że chylimy czoła przed autorytetem tytułu zawodowego
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Alkohol w pracy

Postprzez biscuit » 24 paź 2013, o 14:13

spoko PsychoPomoc
zadymy między użytkownikami
to ja lubię
a że Twoje poradnictwo wg mnie się nadaje na zadymę
więc skorzystałam z okazji :D
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Alkohol w pracy

Postprzez PsychoPomoc » 24 paź 2013, o 14:15

Nie, nie - nie podszywam się pod nikogo.
O tej stronie dowiedziałam się przypadkowo i postanowiłam tutaj założyć konto - szukałam czegoś co pozwoli mi nabyć większe doświadczenie z ludźmi,rozumiesz ? :)
Avatar użytkownika
PsychoPomoc
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 21:43

Re: Alkohol w pracy

Postprzez biscuit » 24 paź 2013, o 14:16

rozumiem
co więcej, właśnie je nabywasz :D
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: Alkohol w pracy

Postprzez PsychoPomoc » 24 paź 2013, o 14:18

Nie wiem co masz do mnie dziewczyno - udzielam moim zdaniem mądrych rad,a Ciebie to po prostu denerwuje takie jest moje zdanie.
Nikt prócz Ciebie nie zwrócił mi uwagi o sposób w jaki przekazuje informacje - bylas kiedys na spotkaniu z jakims psychologiem ? - wlasnie w taki sposob on rozmawia z ludźmi.
Przez róźne wypowiedzi na podstawie życia stara sie dotrzeć do pacjenta.
Nie wiem co złego widzisz w moich wypowiedzach,może mi to dobitnie napisz, co ?
Strona ma służyć pomocy osób z problemami tak ? - więc udzielam im rad, a Ty sie zachowujesz jakbym tu pisała przepisy kulinarne i nie wypowiadała się na temat.
Avatar użytkownika
PsychoPomoc
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 21:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 245 gości