w związku z terapeutą

Problemy związane z uzależnieniami.

w związku z terapeutą

Postprzez mgła » 11 wrz 2013, o 22:07

Witam,pisząc czuję ogromny lęk,nie wiem do kogo się zwrócic.Zacznę od początku.Po przeżytej traumie udałam się na terapie,trudno nawiązuję relacje z ludzmi,jednak terapeucie udało się dostać do mego wnętrza.Przeszliśmy na relację przyjacielską.po krótkim czasie,nie wiem dlaczego,zostałam jego patnerką.Próbowałam to zakonczyc wiele razy,tkwie w tym kilka lat.Czuję się niewartościwym człowiekiem,bezsilna,wykorzystana,uzalężniona od tej osoby.Nie chce mu zaszkodzić,czuję chorą lojalnośc,chociaż wiele złego od niego zaznałam.Wiem,że jestem sama sobie winna.Jak mam sobie pomóć,nie szkodząc jemu?
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: w związku z terapeutą

Postprzez impresja77 » 11 wrz 2013, o 22:24

nie chcesz jemu zaszkodzic ,a sobie szkodzxisz juz pare lat.
Chyba to dziwne.A odpowiedź prosta,przestań szkodzic sobie,a bedziesz wiedziała co robic.
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: w związku z terapeutą

Postprzez mgła » 11 wrz 2013, o 22:34

Czuję,że sama sobie nie poradzę... Bardzo dziekuję za odpowiedz.
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: w związku z terapeutą

Postprzez impresja77 » 11 wrz 2013, o 22:39

To chyba drugi terapeuta,ale kobieta.
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: w związku z terapeutą

Postprzez Sansevieria » 11 wrz 2013, o 22:41

Wejście w taka osobistą relację z pacjentką to jest rażące naruszenie podstawowych zasad etyki zawodowej terapeuty. Tak dla porządku napisałam. Z takim uwikłaniem to sie moze zwróć o pomoc do kobiety - terapeutki jakiejś i to pilnie. Bo faktycznie samodzielnie z tego wyjsć Ci będzie trudno.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: w związku z terapeutą

Postprzez mgła » 11 wrz 2013, o 22:59

Dziękuję i proszę o więcej porad...
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: w związku z terapeutą

Postprzez impresja77 » 11 wrz 2013, o 23:07

wymazałas to co napisałaś
impresja77
 
Posty: 1997
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 16:36

Re: w związku z terapeutą

Postprzez Sansevieria » 11 wrz 2013, o 23:11

Nie jesteś sama sobie winna - wręcz przeciwnie, tu akurat jasno widać, ze winny jest ten pan. W ten związek zostałaś wmanipulowana w sposób wyjątkowo ohydny i mną osobiście mocno rzuca, jak czytam o czymś takim. Nadużycie zaufania, naruszenie etyki zawodowej, no długo by pisać. :evil:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: w związku z terapeutą

Postprzez mgła » 11 wrz 2013, o 23:18

Wystraszyłam się,nie chce inne osoby zrażać do terapii i boję się o tym nawet pisać.Pisałam o tym,że nie wiem jak powiedzieć terapeutce o tym,że nie potrafie zakończyć związku i boje się,że jak wspomnę ,iż ta osoba jest moim terapeutą to straci prace.
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: w związku z terapeutą

Postprzez Sansevieria » 11 wrz 2013, o 23:20

On powinien stracić nie tylko pracę ale prawo do wykonywania zawodu. Ale terapeutka nie ma prawa ani możliwosci nic tu zrobić bez Twojej zgody.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: w związku z terapeutą

Postprzez mgła » 11 wrz 2013, o 23:24

Odezwę się jutro,zbyt wiele emocji mnie to kosztuje,ja nadal go kocham i nienawidze zarazem.
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: w związku z terapeutą

Postprzez czarna_furia » 12 wrz 2013, o 15:20

mgła napisał(a):Wystraszyłam się,nie chce inne osoby zrażać do terapii i boję się o tym nawet pisać.Pisałam o tym,że nie wiem jak powiedzieć terapeutce o tym,że nie potrafie zakończyć związku i boje się,że jak wspomnę ,iż ta osoba jest moim terapeutą to straci prace.


dla mnie tak jak wspomniały wyżej inne osoby w rachubę wchodzi podjęcie się terapii z inną psychoterapeutka.
Piszesz, że się boisz, że ON straci pracę - przecież nie musisz mówić dokładnie jak owy Pan się nazywa, gdzie wykonuje swoją prace i inne. Terapeutka ma za zadanie Tobie pomóc a nie przeprowadzać przesłuchanie :)
Avatar użytkownika
czarna_furia
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 12:26

Re: w związku z terapeutą

Postprzez mgła » 12 wrz 2013, o 20:46

Witam,napisałam na forym aby stanąc w prawdzie przed samą sobą,liczłam się z krytyką,negatywną oceną mojej osoby.Po przeczytaniu Waszych postów poczułam ,że zeszło ze mnie częsc odpowiedzialności,tyle abym zaczeła szukac sił na próby przebaczenia sobie.Poczułam wewnętrzny spokój i kiełkującą nadzieję na zmiany.Czekam na wizytę u terapeutki i szukam sposobów na przetrwanie,mam zamiar przelac uczucia na papier,słyszałam o liście uwalniającym,czy zna ktoś jego strukturę?A myslałam też o jakiejs grupie wsparcia po straceniu związku,żal po stracie itp.znacie takie?Znam z opowiadań,natomiast nie wiem gdzie tego szuka.
Avatar użytkownika
mgła
 
Posty: 416
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 21:22

Re: w związku z terapeutą

Postprzez Sansevieria » 12 wrz 2013, o 21:11

No i bardzo dobrze że Ci choć trochę zeszło tego całkiem bezsensownego poczucia odpowiedzialności, toż Ty jesteś ofiarą a nie sprawcą. Tu akurat piszę to śmiało i bez wahań, bo w realcji terapeutycznej z załozenia jest określony podział ról i o ile Ty miałaś prawo nawet sie zakochać w terapeucie o tyle jego obowiązkiem było nie doprowadzenie do związku. Człowiek w terapii staje się bezbronny jak dziecko czasemi to jest jego prawo, czuwać nad prawidłowością relacji ma obowiązek ta druga osoba - terapeuta.
Przelej uczucia na papier takimi, jakie one są w tej chwili, nie męcz sie "strukturą listu uwalniającego" bo jeszcze nie czas na to. Pisz jak leci, i tak Ci zapewne pomoże. I możesz sobie to co teraz napiszesz zachować, a nuż się w terapii przyda. :pocieszacz:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: w związku z terapeutą

Postprzez czarna_furia » 13 wrz 2013, o 12:40

Rzeczywiście struktura listu uwalniającego jest na później.
Proponuje wylanie "zali" po prostu na kartke
opisywać co czujesz, bez żadnego redagowania ;)



Powodzenia :)
Avatar użytkownika
czarna_furia
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 12:26

Następna strona

Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 224 gości