leki przeciwdepresyjne

Rozmowy ogólne.

leki przeciwdepresyjne

Postprzez serotonina » 19 cze 2013, o 14:49

Witam! Proszę o podzielenie się opinią osoby,które miały stycznosc z lekami przeciw depresyjnymi. Otoz moj chlopak cierpi na silen bole glowy, lekarz przepisal mu amitryptyline, ktora znosi bol, ale od czasu kiedy zazywa te tabletki stal sie obojetny, oschly. Jak zawsze sie staral, tak teraz na niczym mu nie zalezy. Czy to moze byc spowodowane przez dzialanie amitryptyliny?
serotonina
 
Posty: 27
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 18:13

Re: leki przeciwdepresyjne

Postprzez Orm Embar » 19 cze 2013, o 15:34

Cześć,

Amitryptylina najpierw działa jak neuroleptyk - usypia, łagodzi, rozluźnia (generalnie działa jak klasyczne leki "uspokajające") a w drugiej fazie działania podnosi nastrój. Takie jest moje doświadczenie - w pierwszej fazie miałem zbyt dużą senność, a w drugiej myśli prawie euforyczne i sporo głupich pomysłów. ;-) Działanie leku nie następuje szybko - zresztą spora część leków psychotropowych działa dopiero po dłuższym okresie brania, a nie od razu.

Nie sądzę, że oschłość Twojego faceta była związana z amitryptyliną, stawiam na jakieś jego przeżycia wewnętrzne. Przyczyn może być multum, i nie ma sensu tworzyć sobie wizji, jaka akurat jest aktualna. Najlepiej pogadać z facetem, jeśli jest w dobrej formie, lub poczekać jeśli jest w złej.

Jedyna możliwość związków jego stanów z amitryptyliną może być taka, że po ma objawy uboczne, po prostu cierpi i nie ma siły na okazywanie czułości. Zapytaj. :)

Maks

ps. amitryptylinę przyjmowałem baaaardzo wiele lat temu, i to bardzo epizodycznie. W trudniejszych czasach brałem klasyczny prozac, ale wykorzystałem go jako osłonę podczas podejmowania wysiłku w imię zmiany sytuacji, która mi się nie podobała.

M.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Re: leki przeciwdepresyjne

Postprzez biscuit » 19 cze 2013, o 15:52

o ile wiem, nie ma tu lekarzy
więc gadanie o lekach
zażywanych dodatkowo przez osoby trzecie
wiadomo jak trzeba traktować

ja wzięłam kiedyś jedną tabletkę przepisaną przez lekarza
omal nie usnęłam w autobusie

no ale senność to senność
a miłość to miłość
i ile mi wiadomo, nie ma leków działających na miłość
ani pobudzająco, ani schładzająco :D
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: leki przeciwdepresyjne

Postprzez Honest » 19 cze 2013, o 20:51

Mój Mąz i teściowa w okresie silnych migren brali leki psychotropowe, ale nie wiem czy leczniczo, czy mieli depresję związaną z tak częstym, silnym bólem.

Poza tym, reakcje na leki też bywają różne 8) Ja kiedyś dostałam jakiś nasenny lek i leciały na mnie meteoryty :mrgreen: Ale ja mam "uczulenie" na niektóre leki, np. pyralginę z papaveryną także.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 449 gości