nie mam sily by normalnie zyc

Problemy związane z depresją.

nie mam sily by normalnie zyc

Postprzez samotny » 10 mar 2008, o 23:16

witam chciałem sie z wami podzieli moimi problem mam 19 tla i niewiem co sie zemną dzieje..od jakiegos czasu trwa to z pól roku jestem ciagle zmeczonyy nie jest to jakies chwilowe ale nigdy nie moge sie wyspać...ciagle czuje zmeczenie nic mi sie niechee wszystko w szrych barwach widze kiedy rano wstaje by zmierzyc sie ze swiatem jestem zmeczonyy nie wyspany przychodze po południu do domu padam ze zmeczenia kłade sie spac wstaje tez jestem zmeczony spaniem leze dalej zasypiam noca wstaje rano z przymusu jestem zmeczony i tak w kólko na weekendy spie do południa wstaje troche pochodze i znów jestem zmeczonyy....ciągle mysle czy to kiedys minie ostatnio mam duzo stresuuu moze i nawet za dużo....co ja mam zrobić czy da sie pokonac ciągłe zmeczeniee??
samotny
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 22:49

Postprzez laissez_faire » 10 mar 2008, o 23:38

mlody skoro piszesz w dziale depresja, to mozliwe, ze juz sobie sam odpowiedziales na swoje pytanie...

ja radzilbym jeszcze dla pewnosci przeprowadzic badania laboratoryjne: morfologia, biochemia, posiew moczu, TSH itp. (czyli standardowe badania na jakie moze skierowac cie lekarz pierwszego kontaktu - TSH czli badanie tarczycy jest dosc istotne)... jezeli bedziesz mial wszystko w normie, to po piewsze tylko sie cieszyc, po drugie pozostaje skontaktowac sie z psychologiem lub o ile masz na tyle samozaparcie sprobowac samemu wprowadzac drobne zmiany w swoim zyciu...

sport i dobra dieta!

mam tez wrazenie, ze ten wiek ma to do siebie, ze bardzo wyniszcza... zadam z pozoru prostackie, wyuzadne pytania: jak czesto sie masturbujesz? imperzujesz co tydzien? 18-ki znajomych?

a i musze jeszcze dodac, ze ja przechodzilem to samo... ucieczka w badziej zdrowy tryb zycia bardzo mi pomogla, choc wciaz daleko mi do stanu, ktory by mnie w pelni satysfakcjonowal, ale najpierw musze uporac sie z depresja.

pozdr
j
laissez_faire
 

Postprzez Ventia » 11 mar 2008, o 08:58

Z tymi badaniami to fakt, zrób je bo przyczyna może tkwić w złym stanie zdrowia. Ja bym do tego jeszcze cukier dołożyła.

A jak wygląda Twój sen nocą? Jest męczący? Może na kilka dni spróbowałbyś jakiegoś leku od lekarza? Ja dostałam taki na 10 dni i odpoczęłam w końcu. Teraz znów jestem zmęczona, ale pewnie to przesilenie wiosenne. No i jak laissez_faire pisał, więcej ruchu, to Cię zmęczy i może sen będzie w nocy lepszy
Ventia
 

Postprzez Megie » 11 mar 2008, o 09:22

tak to opisales, ze dla mnie od razy nasunela sie mysl ze moze to w wyniku malej ilosc slonca?
Ale nie koniecznie..
Wiec wartobyloby sie zbadac...
Megie
 
Posty: 1479
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 15:24
Lokalizacja: nie wiem skad..

Postprzez Ventia » 11 mar 2008, o 09:28

Próbuj na razie metod domowych, czyli więcej słońca, ruchu na świeżym powietrzu, spacerów, może jakieś bieganie? Jeśli jeździsz autobusem to może wysiadaj przystanek wcześniej i choć na piechotę. No i zadbaj o higienę snu, przewietrzony pokój, odprężająca kąpiel, czy świeża pościel. To w sumie drobiazgi, ale podobno skuteczne ;) Spróbuj się zrelaksować i wyciszyć przed snem.

Ale o badaniach pamiętaj.
Ventia
 


Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 494 gości

cron