Nowi w Krakowie

Rozmowy ogólne.

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez Księżycowa » 22 kwi 2013, o 23:30

KrakowiankaNowa napisał(a):
Przede wszystkim to "Ducha Świętego" pisze się z dużej litery. Jeśli jesteś osobą wierzącą w Trójcę Świętą to powinnaś okazywać szacunek Osobie Boskiej, jaką jest Duch Święty.


A gdyby ktoś napisał z dużych lite kierując sie poprawnością gramatyczną a tak na prawdę był nie wierzący, czy wątpiący (czego nie byłoby widać, po jego wypowiedzi), to byłoby ok. bo okazał szacunek?
Ja myślę, że z szacunkiem jest jak z żałobą - nosi sie w sercu... nie trzeba nikomu nic udowadniać wszem i wobec by było poprawnie, tak na prawdę gramatycznie, na zewnatrz.
Smerfna ma akurat szacunek do wiary, co mozna wywnioskować po jej postach w watku ,,wiara w Boga", więc myślę Krakowianko, że może trzeba patrzeć jak kto się wyraża, wypowiada i jaką ma postawę a nie czy poprawnie użył zwrotu gramatycznego, bo to może być mylące, jak się okazało...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez KrakowiankaNowa » 28 kwi 2013, o 21:10

Jeśli dla kogoś Odnowa w Duchu Świętym to "sekta" i "podejrzane ruchy" to albo jest kompletnym ignorantem albo ateistą albo chce obrazić Boga.
Osoba szczerze wierząca (a nie tylko udająca wierzącą) i praktykująca nie pisałaby podobnych bzdur.
Ktokolwiek faktycznie czytał Pismo Święte albo choćby od czasu do czasu słuchał Słowa Bożego na Mszy Św. ten wie, że Apostołowie Jezusa byli charyzmatykami - po wylaniu na nich Ducha Św. zaczęli mówić językami, uzdrawiać chorych, prorokować, uwalniać opętanych od demonów itp. - to wszystko są Dary Ducha Świętego, z których każdy uczeń Jezusa może korzystać w Imię Jezusa (z wyjątkiem egzorcyzmów - tu są ograniczenia kto je może czynić, przynajmniej w kościele katolickim tak jest), a w obecnych czasach przeżywamy kolejną Pięćdziesiątnicę, czyli Wylanie Ducha Świętego, stąd powstaje tyle wspólnot w Odnowie w Duchu Świętym, które prowadzą Msze Św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie, posługują na nich księża-charyzmatycy, czyli obdarzeni charyzmatami Ducha Św., np, charyzmatem uzdrawiania. Tak jak w czasach gdy Jezus chodził po ziemi, tak i teraz Bóg uzdrawia za pośrednictwem swoich teraźniejszych apostołów. A Jezus Chrystus jest żywą Osobą, z którą każdy wierzący powinien mieć żywą relację jak z Osobą. Wspaniale da się to odczuć na spotkaniach charyzmatycznych, gdzie Jezus / Duch Święty działają z całą mocą, osobiście tego doświadczyłam. Doznałam wielu łask od Pana, a Jezus uzdrawia mnie wewnętrznie od kilku miesięcy :-) i jest moim największym Przyjacielem i Pocieszycielem.

To są podstawy wiary - Duch Święty jest Osobą Boską tak jak Ojciec i Syn, i podważanie Jego działania w Kościele jest obrazą Boga, jeśli nie grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, a tego rodzaju grzechy są niewybaczalne.

Radzę Wam z serca zweryfikować Waszą wiarę drogie koleżanki, bo podważając charyzmaty Ducha Św., na których opiera się Odnowa w Duchu Świętym, same siebie ograniczacie w wierze i blokujecie działanie Boga w Was, a to szkodzi przede wszystkim Wam samym. W dodatku swoje toksyczne wątpliwości i obelgi rozsiewacie na forum publicznym, a tym samym zasiewacie w innych osobach wątpliwości, co jest również niezbyt chwalebne dla Was a szkodliwe dla innych.

Pozdrawiam i serio kończę tą dyskusję. Nie po to założyłam ten wątek, ale cóż, nie mogę pozostawić bez odpowiedzi jawnych bredni. Jednak więcej nie dam się sprowokować. Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem w prywatnej wiadomości na forum. Pozdrawiam.

PS: Proponuję najpierw uwierzyć szczerze w Boga, potem otworzyć się na Działanie Ducha Świętego a następnie doświadczyć Bożej miłości i łaski, choćby uczestnicząc w spotkaniach modlitewnych wspólnot z Odnowy w Duchu Świętym, a dopiero potem ocenić ich działalność - zgodnie z zaleceniem Jezusa "po owocach ich poznacie".
Jeśli coś przynosi dobry owoc np. długotrwałe uzdrowienie wewnętrzne / fizyczne / uwolnienie od nałogów / opętania to jest to dobry owoc, za który należy chwalić Pana na kolanach i dziękować, a nie biadolić i podważać coś, nie doświadczywszy tego i nie mając elementarnej wiedzy na dany temat. To nie przystoi :-)
KrakowiankaNowa
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 13:35

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez smerfetka0 » 28 kwi 2013, o 21:30

swoim znajomym (tym bynajmniej z pracy, skoro tylko tacy sa) tez takie prelekcje urzadzasz jak zrobia cos niegodnego w twoich oczach?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez Księżycowa » 28 kwi 2013, o 22:11

Ja mam inne pytanie; uważasz Krakowianko, że tak bardzo po Chrześcijańsku jest w taki sposób wpływać na wolę i czyny innych?
Zasłaniasz się ta Bogiem, więc jako osoba, ktora tak propaguje wiarę zastanowiłaś się na czym opiera sie wiara? Co nowi Bóg do tych, ktorzy nawet nie wierzą, czy się pogubili? Karci ich tak jak Ty? Chyba nie... czeka na nich, prawda? Nie zmusza ich na siłę do niczego... bo dał im wolną wolę, mozliwość wyboru a poza tym calą gamę doświadczeń życiowych które na ich wybory wpływają...
Wiesz, że narzucanie komuś czegoś, ocenianie go i podobne zarzuty sa probą ingerecji w tą wolną wolę?
Każdy ma swoj czas, wszystko ma swój czas i każdy ma wybór.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez KrakowiankaNowa » 29 kwi 2013, o 18:44

ależ ja nikomu niczego nie narzucam! chyba zostałam źle zrozumiana.

po prostu prostuję wg mnie niesłuszne określenia jakich użyły tu osoby, typu "sekta" itp. jest to obraźliwe wobec osób, które uczestniczą w modlitwach wstawienniczych - wobec posługujących i korzystających z tej formy pomocy.
Odnowa w Duchu Św. posługuje charyzmatami Ducha Św., tak naprawdę to Kościół powinien nimi posługiwać na co dzień, ale jak widać nie wszyscy są otwarci na dary Ducha Św, a szkoda. jednak nie jest to nic dziwnego ani podejrzanego, łaski są dostępne dla każdego, kto tylko ma serce otwarte na Boga.

nie interesuje mnie jakiej wiary jesteście, ani na jakim etapie rozwoju tej wiary jesteście, to nie moja sprawa, ale na jawne bluźnierstwa wobec Ducha Św. nie mogę pozostać obojętną. sorry.

ps: w pracy nie rozmawiam o wierze. ale jeśli ktoś mnie zapyta to odpowiem, na tej zasadzie.
KrakowiankaNowa
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 13:35

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez smerfetka0 » 29 kwi 2013, o 19:05

smiac mi sie chce.
i na szczescie 'ugryzlam sie z jezyk' i nie napisze tego co chcialam.

powodzenia w szukaniu znajomych (choc smiem myslec ze powodem dla jakiego tu przyszlas jest calkiem cos innego)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez Honest » 29 kwi 2013, o 19:34

KrakowiankaNowa napisał(a):
smerfetka0 napisał(a):
KrakowiankaNowa napisał(a):Co do wspólnot katolickich to raczej myślałam o jakiejś wspólnocie z nurtu odnowy w Duchu Świętym, to jest mi bliskie.

ja jestem wierzaca i praktykujaca ale to jak o tym wszystkim mowisz to dla mnie brzmi jak jakis fanatyzm. bez obrazy:)
nie mozesz po prostu szukac bez nacisku tak na ducha swietego?


Przede wszystkim to "Ducha Świętego" pisze się z dużej litery. Jeśli jesteś osobą wierzącą w Trójcę Świętą to powinnaś okazywać szacunek Osobie Boskiej, jaką jest Duch Święty.


:lol: Powodzenia w szukaniu znajomych! WIĘCEJ LUZU ZALECAM 8)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Nowi w Krakowie

Postprzez Księżycowa » 29 kwi 2013, o 19:40

smerfetka0 napisał(a):powodzenia w szukaniu znajomych (choc smiem myslec ze powodem dla jakiego tu przyszlas jest calkiem cos innego)



Też tak sądzę.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości