uzdrawiające

Rozmowy ogólne.

uzdrawiające

Postprzez biszkoptowa91 » 18 kwi 2013, o 23:12

siemka, ostatnio wiele ludzi w moim otoczeniu mialo okazje brac udzial w tzw. ,,mszach uzdrawiajacych,, . slyszeliscie cos o tym, uczestniczyliscie, co sadzicie o tego typu rzeczach?
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: uzdrawiające

Postprzez smerfetka0 » 18 kwi 2013, o 23:18

nigdy nie slyszalam

ale nie wierze by sama msza jako msza byla uzdrawiajaca.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: uzdrawiające

Postprzez biszkoptowa91 » 18 kwi 2013, o 23:20

chodzi mi bardziej o takie ,,oczyszczenie duchowe,, , zlapanie jakiegos innego punktu widzenia, otwarcie sie na innych ludzi itd. itp
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: uzdrawiające

Postprzez smerfetka0 » 18 kwi 2013, o 23:22

to juz chyba kwestia wiary i tego jak kto sie zapatruje na Boga.

ale w to juz wierze.

kazdy ma chyba inaczej 'ten stan', ja tam wierze ze dzieki Bogu :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: uzdrawiające

Postprzez caterpillar » 18 kwi 2013, o 23:45

musisz rozszerzyc temat,
bo msze uzdrawiajace mi osobiscie kojarza sie z USA i pastorami ,ktorzy "uzdrawiaja" chorych

ostatnio ogladalam fajny dokument na BBC o zwyklym kolesiu ,ktory byl przez 3 miesiace poddany treningowi, nastepnie udawal pastora jezdzil po kosciolach i uzdrawial ludzi .

kurcze jaka oni na tym trzepia kase :?

ale w filmie tym pokazano kilka technik i manipulacji jakie wykorzystuja owi "ksieza" aby ludzie uwierzyli w to co widza i czuja .

smutne

ale pewnie Ty o czyms innym piszesz :oops:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: uzdrawiające

Postprzez smerfetka0 » 18 kwi 2013, o 23:48

to byl czarny duchowny gdzies w kraju trzeciego swiata ?
bo jak tak to tez to ogladalam ;)

tylko tam to byla paranoja...on uzdrawial i ludzie dawali mu full kasy, i mial dowody na uzdrowienie...czlowiek ktory nie moze chodzic np, wstal (za pomoca podtrzymujacych go ludzi obok!) a sam pastor twierdzil ze ludzie potrzebuja wiezyc w cokolwiek i ze oni wiedza ze to klamstwo a skoro placa to niech placa.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: uzdrawiające

Postprzez biszkoptowa91 » 19 kwi 2013, o 00:13

jutro wieczorem napisze szerzej o co mi chodzi : ) bo dzis wypadaloby sie wziac za nauke.. :/
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: uzdrawiające

Postprzez marie89 » 19 kwi 2013, o 00:19

Znam, ale bardziej ze słyszenia.

Jest taka miejscowość na lubelszczyźnie -Wąwolnica i tam odbywają się nabożeństwa o uzdrowienie.

Cytuję:
"W każdą 4 sobotę miesiąca odbywa się w Sanktuarium Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała prowadzone przez egzorcystę diecezjalnego".

No nie wiem czy o taki rodzaj uzdrowienia Ci chodzi... :wink:
marie89
 

Re: uzdrawiające

Postprzez biscuit » 19 kwi 2013, o 12:28

no różne cudowne praktyki można odbywać
któregoś roku w czasie suszy
zdaje się miała miejsce w sejmie modlitwa o deszcz :D

zresztą tubylcze afrykańskie plemiona
mają szamanów
którym żadne uzdrawiające praktyki nie są dziwne
a wręcz dziwny zdaje się ich brak :D
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: uzdrawiające

Postprzez biszkoptowa91 » 20 kwi 2013, o 12:03

z relacji znajomych te msze wygladaja w ten sposob ze elementem mszy jest modlitwa do Ducha Św., ludzie ,,dotknieci ta laska,, padaja na ziemie, tak jakby mdleli, ale niby nigdy nikomu nic sie nie dzieje powazniejszego. Ci co nie padaja, to placza albo przezywaja swojego rodzaju ,,uniesienie duchowe,, czy jak to tam można nazwać. ale zeby przezyc cos takiego trzeba wierzyc w Ducha Św no i wierzyc ze takie cos jest mozliwe. no podobno taka msza to jakies niesamowite i niezapomniane przezycie dla ludzi ktorzy w niej uczestniczyli.

i wlasnie zainteresowalam sie tematem, bo ostatnio wydaje mi sie ze takie msze staly sie bardziej popularne, coraz wiecej ludzi z mojego otoczenia wybralo sie albo planuje sie wybrac na taka msze.

gdzies w necie napotkalam sie jeszcze ze jest cos takiego jak Katolicka Odnowa w Duchu Swietym. wikipedia mowi ze to jest jakis ruch katolicki, ktory zajmuje sie ,,ewangelizacja chrzescijan,,. cos tu zaczyna mi sie nie podobac.
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: uzdrawiające

Postprzez biscuit » 20 kwi 2013, o 12:40

Ja kiedys laaaata temu bralam udzial w mszach odnowy w duchu swietym
I rekolekcjach takowych tez
Mnie to nie uzdrowilo
Bylo mowienie jezykami
Spiewy anielskie
Podnoszenie rak
Rozanielone twarze w ekstazie
Przypominalo to zbiorowa psychoze
Mnie osobiscie bywanie tam wprowadzalo raczej w stany lekowe
I znieksztalcajace raczej oglad rzeczywistosci
Po.prostu to zupelnie nie dla mnie
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: uzdrawiające

Postprzez marie89 » 20 kwi 2013, o 14:08

Biszkoptowa... chyba mocno przereklamowane te opowieści o tego typu mszach:)

W parafii o której wspominałam odbywają się msze uzdrawiające - z tego co wiem to właściwie raczej normalna msza, ale bardziej skupiona na modlitwie w intencji chorych. Podobno wiara czynu cuda. W tym miejscu faktycznie się zdarzały pewne trudne do wyjaśnienia uzdrowienia, ale to nie zabawa z czarodziejską różdżką...
Ponadto odbywają się specjalne spotkania w związku z egzorcyzmami. No tu to faktycznie nasłyszałam się różnych opowieści... Nie chcę sprawdzać czy są autentyczne;)

Ludzie muszą w to wierzyć skoro nadal pielgrzymują...

Ja mam duży szacunek do tego miejsca i wierzę w miłosierdzie... ale nie popadam w fanatyzm;)
Do wszystkiego trzeba zachować zdrowe podejście.
marie89
 

Re: uzdrawiające

Postprzez KrakowiankaNowa » 20 kwi 2013, o 14:19

Tak, slyszalam i uczestniczylam / uczestnicze. Bardzo polecam. Do modlitwy wstawienniczej nalezy sie odpowiednio przygotowac - byc po spowiedzi swietej czyli byc w stanie laski uswiecajacej.

Polecam: http://mimj.pl/category/spotkania/
oraz: http://mamre.pl/Strona/kalendarium

Ludzie doznaja wielu lask, uzdrowien - zarowno fizycznych jak i duchowych / psychicznych / emocjonalnych, ze zniewolen nalogami / zniewolen demonicznych. Sama widzialam na wlasne oczy jak ludzie opetani byli uwalniani podczas modlitw wstawienniczych, np. jeden opetany czolgal sie na plecach pod Oltarz w Kosciele, by oddac poklon Panu Jezusowi.
KrakowiankaNowa
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 13:35

Re: uzdrawiające

Postprzez biscuit » 20 kwi 2013, o 14:48

Lo matko :(
Mam nadzieje ze ten czolgajacy sie psychotyk
Leczy sie jeszcze w innym miejscu niz ten kosciol...
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: uzdrawiające

Postprzez agik » 20 kwi 2013, o 15:24

Hej, Biszkopciku :)

Ciągle nie wiem, o co Ci chodzi, ale ja słyszałam o czymś takim, jak Tyski Wieczór Uwielbienia.
Nie jestem zbytnio w temacie, ale z tego co zrozumiałam, ludzie uczesniczący w nim, dostają takiego jakiegoś pozytywnego kopa, pozytywnego doładowania. Nie dzieją się żadne cuda, ludzie się modlą po prostu, ale ( ponoc) zbierają tam siły do dalszego życia, pokonywania życiowych trudności, za pomocą własnych zasobów wewnętrzynych- wiary i nadziei, i swojej własnej siły.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 374 gości