Wiara w Boga

Rozmowy ogólne.

Re: Wiara w Boga

Postprzez margo_jar » 10 kwi 2013, o 18:43

Orm Embar napisał(a):Do tego uwłaczające wypowiedzi dotyczące in vitro, i naprawdę tragiczna w skutkach dla wielu ludzi polityka wobec prezerwatyw (spora część Murzynów w Afryce, umierających na AIDS, to niestety ofiary purytanizmu KRK w tej kwestii).

Prezerwatywa mająca uchronić przed rozprzestrzenianiem się AIDS - brzmi to absurdalnie, złudna nadzieja. Może ewentualnie uchronić przed chorobami wenerycznymi. AIDS to nie tylko zmora Afryki, ale też innych kontynentów i to uważających się za bardziej cywilizowane.
A purytanizm istnieje w anglikanizmie (z tego co jest mi wiadome). Nie słyszałam o jej istnieniu w innych kościołach chrześcijańskich. Jak już to mogą się wkradać poglądy ariańskie, albo jansenizm.
margo_jar
 
Posty: 595
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 15:50

Re: Wiara w Boga

Postprzez caterpillar » 10 kwi 2013, o 18:43

Aswoją drogą mam pytanie do pań z dziecmi,czy nie miałybyscie nic przeciwko temu ,żeby lekcje z waszymi dziećmi prowadziła lesbijka lub gej ,albo zajecia artystyczne,pozalekcyjne ?


w szkole mojego dziecka w klasie 0 nauczycielem byl facet-gej Byl i jesn nadal ,bo ciagle uczy
najlepszy nauczyciel jakiego spotkalam

wiem o jego orientacji dlatego ,ze na festyn przyszedl ze swoim facetem

dziewczyna od zajec pozalekcyjnych prawdopodobnie jest lesbijka .

natomias TY impresjo nie wiesz , kto uczyl twoje dzieci i CIEBIE ,bo nikt na czole nie ma napisane "gej- lesbijka"

trzeba byc totalnym imbecylem ,zeby w dzisiejszych czasach nieodrozniac geja od pedofila

ale to tak jest jak ktos ma ciasny umysl i nie stac go na zapoznanie sie z problemem , to wlasnie tworzy mocherowe teorie .
rece opadaja :?

a i jeszcze
natomiast pastor naszej parafii przestal byc pastorem ,bo okazalo sie ,ze sprowadza sobie na plebanie bezdomnych ,ktorym proponuje sex , wiec kiedy sprawa orgietek ksiedza wyszla na jaw szybko sie go pozbyli.
no ale to kosciol anglikanski wiec moze tak sie nie cackaja jak w KK
Ostatnio edytowano 10 kwi 2013, o 18:57 przez caterpillar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Wiara w Boga

Postprzez caterpillar » 10 kwi 2013, o 18:48

Tworzysz dość ciekawy obraz świata: oto sądy w Irlandii, USA, Niemczech, Meksyku i wielu innych państw sprzysięgły się, żeby zniszczyć ostatnią ostoję prawdziwych wartości - polski Kościół Katolicki. Naturalnie za pomocą nieusprawiedliwionej nagonki, prawda? Ba! Nawet sam papież Franciszek chce ten biedny kościół zniszczyć, skoro bardzo wyraźnie na początku pontyfikatu mówi, że trzeba poradzić sobie z pedofilią wewnątrz kościoła.


Maks ja pare stron temu dalam namiar na dokument wlasnie o tym problemie

nie po to aby zrobic na zlosc czy oczernic kosciol (bo jestem na tyle rozsadna osoba ,ze widze co jest dobre a co zle w tej instytucji) ale dlatego ,bo zszokowala mnie skala tych spraw i bezradnosc szarych ludzi wobec oprawcow pseudoksiezy.

no ale jak ktos ma klapki na oczach :bezradny:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Wiara w Boga

Postprzez Sansevieria » 10 kwi 2013, o 19:00

Koncepcja iż "kto ma więcej rodziny i znajomych ktorzy wykupią odpowiednią ilosć mszy za jego duszę to będzie miał lepiej na tamtym swiecie" jest koncepcją nie wiem czyją ale na pewno nie Krk. Wyczuwam że w jej powstanie bardzo był zaangażowany jakiś miłujący swoją profesję księgowy. Troszke zartuje, ale naprawdę to trudno w kilku słowach poustawiać kwestie dosyć złożone. Podobnie jak z odpustami. Nie są one zwiazane z bezposrednio objawione, są logicznym wnioskiem z ilus tam rzeczy wynikających z Objawienia.

Natomiast czy faktycznie z tymi płatnymi mszami mamy do czynienia ze zjawiskiem "zwiekszenia dochodów kleru"? Jak by chcieli sobie dochód zwiększyć tym sposobem to by pewnie zaczęli od tego, że wolno odprawic w danym kościele tyle mszy ile sobie proboszcz uzna za stosowne i ile wyrobi technicznie, nawet na okrągło. A tak...nie jest. Proboszcz o ilosci mszy w dniu czy powszednim czy świątecznym nie decyduje. Ma "odgórny przydział" i bardzo niewielkie pole manewru. A przy okazji tacy itd to czy zainteresowalaś sie kiedyś skad parafia w ogóle posiada środki na utrzymanie nie tylko ksieży przy życiu ale też majatku parafii? Jakie proboszcz ma "koszty prowadzenia działalnosci" tak po gospodarsku patrząc?

Orm, chyba ciut Ci emocje lecą :wink: Polityka Krk wobec przezerwatyw zaiste nie leży w gestii Episkopatu Polski, bez wzgledu na stopień ewentualnego uwikłania polskiego kleru w jakiekolwiek afery, to jest nauczanie Krk w kwestii seksualności. Purytanie zaś byli i są protestantami :) Pokorę chrześcijańska zaś udało Ci sie pomylić z bezmyślnością czy jakimś bezwolnym odmóżdżeniem - a szkoda, bo jest to piękna cnota ponadwyznaniowa i co ciekawe sam ją posiadasz , choc moze o tym nie wiesz :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Wiara w Boga

Postprzez limonka » 10 kwi 2013, o 20:18

Honest napisał(a):

Mnie to absolutnie nie przeszkadzałoby. Między homoseksualizmem a pedofilia jest zasadnicza róznica. Generalnie jestem tolerancyjna, uważam nawet, ze mniej szkodliwe jest wychowywanie się w rodzinie homoseksualnej, niz heteroseksualnej a patologicznej.
honest tez tak mysle..reszty nie czytalam bo wiosna z oknem i malo nas w domu :mrgreen:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Wiara w Boga

Postprzez Sansevieria » 10 kwi 2013, o 20:42

Caterpillar, Krk poszedł w walce z pedofilią "na pierwszy ogień", w końcu szkodliwość zachowań pedofilnych zaczęto nagłaśniać nie tak znowu dawno temu, bo w latach 90-tych dopiero. I przypuszczam że też jako pierwszy sie z tym upora. Jako -tako przynajmniej, na tyle na ile w ogóle da sie to zrobic. :evil:
Jeszcze sie nie natknęłam na jakieś badania procenta sprawcow w innych, że tak to określę, "grupach zawodowych". Nie wspominajac o ciemnej liczbie sprawców i sprawczyń wewnątrzrodzinnych. To jest nie tylko "problem Krk", to jest problem ludzkosci.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Wiara w Boga

Postprzez Orm Embar » 10 kwi 2013, o 21:18

Sansevieria napisał(a):Orm, chyba ciut Ci emocje lecą :wink: Polityka Krk wobec przezerwatyw zaiste nie leży w gestii Episkopatu Polski, bez wzgledu na stopień ewentualnego uwikłania polskiego kleru w jakiekolwiek afery, to jest nauczanie Krk w kwestii seksualności. Purytanie zaś byli i są protestantami :) Pokorę chrześcijańska zaś udało Ci sie pomylić z bezmyślnością czy jakimś bezwolnym odmóżdżeniem - a szkoda, bo jest to piękna cnota ponadwyznaniowa i co ciekawe sam ją posiadasz , choc moze o tym nie wiesz :)


Sans, droga interlokutorko: miałem pełną świadomość. :) Po prostu czasami prowokuję. :) Nie zawsze jestem cieplutkim, milutkim facetem. ;-)

Dla mnie najcenniejszą rzeczą w chrześcijaństwie jest Ewangelia w takim swoim humanistycznym przesłaniu (co też udowadnia, że nie jestem chrześcijaninem, hehehehe, bo nie można jej oderwać od przyczyn ze Starego Testamentu). Bardzo do mnie trafia. Chciałbym, żeby w świecie było więcej dobrego chrześcijaństwa. Myślę, że świat byłby wtedy lepszy.

Ktoś tu pisał wcześniej o prezerwatywach: przepraszam, pogląd, że nie chronią przed AIDS jest absurdalny, skoro badania dowodzą coś dokładnie odwrotnego. Znam jakieś wypowiedzi, że z powodu mikrouszkodzeń prezerwatyw nie jest to ochrona stuprocentowa, ale ochrona na 99% to jednak nie to samo co brak ochrony.

Wegetarianin bez telewizora: no to niech szuka sobie innych, sensownych ścieżek! Wybór przyzwoitych dróg rozwoju siebie ma całkiem sporo: od ruchów humanistycznych, przez medytację bezwyznaniową aż do wielu innych propozycje jakie niesie ze sobą świat.

Utrzymanie kościoła: TO NIECH SIĘ KOŚCIÓŁ ROZLICZA, DO CHOLERY, I JASNO POKAZUJE CO ILE KOSZTUJE!!! Jeśli w moim Toruniu zabraknie na utrzymanie katedry św. Janów, to kto wie, czy sam nie dam. ;-) Na utrzymanie Radia Maryja w żadnym wypadku nie dam. ;-)

tyle,

M.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Re: Wiara w Boga

Postprzez Orm Embar » 10 kwi 2013, o 21:23

Sansevieria napisał(a):Caterpillar, Krk poszedł w walce z pedofilią "na pierwszy ogień", w końcu szkodliwość zachowań pedofilnych zaczęto nagłaśniać nie tak znowu dawno temu, bo w latach 90-tych dopiero. I przypuszczam że też jako pierwszy sie z tym upora. Jako -tako przynajmniej, na tyle na ile w ogóle da sie to zrobic. :evil:
Jeszcze sie nie natknęłam na jakieś badania procenta sprawcow w innych, że tak to określę, "grupach zawodowych". Nie wspominajac o ciemnej liczbie sprawców i sprawczyń wewnątrzrodzinnych. To jest nie tylko "problem Krk", to jest problem ludzkosci.


Jestem ciekaw Sans, czy w innych kościołach chrześcijańskich (np. protestanckich) będzie także taki problem z pedofilią. Naprawdę bardzo mnie to ciekawi. Dałbym także wiele za przynajmniej próbę mądrej odpowiedzi, dlaczego teraz tak akurat dużo takich przypadków pokazuje się w KRK. Efekt kuli śniegowej czy jednak jakieś cechy KRK (specyficzna, hm, "mafijność" struktury hierarchicznej? problemy związane z celibatem? możliwość "ukrywania" się wśród kleru ludzi chorych - no bo mają znakomite usprawiedliwienie, że nie zakładają rodziny?) decydują, że tyle tego teraz.

Ostatnio ktoś mi pokazał jak łatwo ferować wyroki. Nie lubię bardzo islamu - i gdzieś zobaczyłem linka o spalonych przez islamistów chrześcijanach w Nigerii. Szybko upubliczniłem artykuł. Były tam nawet bardzo przerażające fotki... A potem okazało się, że to ofiary wybuchu cysterny. Od tej pory nie feruję już tak szybko wyroków... ;-)

M.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Re: Wiara w Boga

Postprzez Sansevieria » 10 kwi 2013, o 21:55

Problem z pedofilią to jest między innymi taki, Orm, że jest ona przeraźliwie demokratyczna. I z jednej strony oczywiście celibat może przyciagać, "rodzinna" struktura kleru może pomagać w ukrywaniu itd. I tak sie dzieje. Ale z drugiej dokładnie te same mechanzimy działają w rodzinach. A przytłaczajaca wiekszosć sprawcow czynów pedofilnych wcale nie potrzebuje celibatu, bo rownolegle prowadzi życie seksualne z osobami dorosłymi. I to żeby było jeszcze "ciekawiej" orientacja nie wydaje się mieć z tym nic wspólnego. Żonaty i dzieciaty heteroseksualny w dorosłym funkcjonowaniu sprawca moze preferować chłopców jako ofiary, moze preferować dziewczynki, moze zaś po prostu dzieci. Podobnie osoba homo. Jak na razie nie wyodrębniono tu żadnych prawidłowosci. Jedyne co mówią statystyki tak uczciwie to to, że tylko kilka % ( mniej niż 10 ) sprawców to osoby dotkniete parafilią czyli pedofile w medycznym tego słowa znaczeniu oraz póki co wiekszość to mężczyźni. Tu jednak już wiadomo, że nie wiadomo jaka większosć, bo wykrycie kobiety sprawczyni napotyka na znacznie wieksze bariery zaprzeczenia społecznego, a poza tym kobiety mają inne schematy zachowań jako sprawczynie. Jest na przykład grupa wyodrębniona kobiet sprawczyń czynow pedofilnych wzgledem dzieci bardzo małych do mniej więcej 6 roku życia - głównie opiekunki w żłobkach, przedszkolach i domowe oraz matki. To zaczęło być wiadome tak naprawdę dopiero jak sie pojawił monitoring tych miejsc jako koncepcja kontroli opieki nad dziećmi. Wylazło niejako przy okazji.
I oczywiscie ze koscioły protestanckie mają ten sam problem, tyle że nie robi się zbiorczych statystyk dla wszystkich protestantow, poza tym zaś żaden protestancki kościół nie jest tak duży jak Krk. Mają ten problem także żydzi, muzułmanie, ateisci... robił ktoś jakieś satystyki wykorzystywania dzieci w domach dziecka w ateistycznych Chinach czy w b. Zwiazku Radzieckim? Nikt też nie prowadzi statystyk na przykład trenerów, opiekunów na koloniach i obozach, wychowawcow w swietlicach.
Księża z jednej strony oczywiście maja "łatwiej" ale z drugiej odkąd juz ogólnie temat zostal ruszony zaczynają mieć trudniej, bo są widoczni bardziej. O ile w ogóle łatwo kogoś wykryć to obecnie zaczyna być tak, ze łatwiej ksiedza katolickiego niż wielodzietnego, żonatego pastora, o kuzynie własnym nie wspominajac, wewnątrzrodzinne wykorzystanie jest najbardziej tabu.
A co do ukrywania sie ludzi chorych między innymi wśród kleru to niestety nadal nie istnieją narzędzia psychologiczne typu testy czy badania pozwalajace wykryć sprawcę zanim skrzywdzi. Z osobą dotknietą parafilia może łatwiej, ale wiekszosć sprawców wcale nie podpada pod parafilie, zaburzeni są ale nie w taki sposób. Innymi słowy niewiele wiadomo :evil:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Wiara w Boga

Postprzez margo_jar » 10 kwi 2013, o 22:03

Dla ścisłości tych 99 % - cytuję: "Wirus HIV wywołujący AIDS ma w przekroju zaledwie 0,1 um, co oznacza, że w 1 mikroporze prezerwatywy może zmieścić się około 50 takich wirusów. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że nie jest możliwe większe niż 40 % zabezpieczenie przed zakażeniem HIV u osób stosujących prezerwatywę. Badania niemieckie wykazały, że 100 nosicieli wirusa HIV używających kondom w ciągu roku zaraża 35 kobiet. W Wielkiej Brytanii szacuje się, że 40% osób, które zachorowały na AIDS zakaziło się podczas stosunku z użyciem prezerwatywy."
margo_jar
 
Posty: 595
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 15:50

Re: Wiara w Boga

Postprzez impresja7 » 10 kwi 2013, o 22:05

orm ,nie zrozumiałes ,a taki mądry jesteś ,co pisałam o pokorze.
Pokora względem Boga ,który jest w Tajemnicy Przemienienia Pańskiego podczas Mszy św,a nie pokora wobec bredzącego księdza.Prawdziwa wiara ma możliwość nie zwracania uwagi na niedoskonałości ludzkie,tylko zwraca się ku Misterium obcowania z Bogiem podczas Eucharystii. Wierzący głęboko człowiek i rozumiejący czym jest wiara jest ponad nieudolne kazania księdza,bo przyszedł na spotkanie nie z księdzem,tylko z Bogiem.
A to ,że mozna czasem z mało inteligentnego kazania wziąć cos dla siebie ,chociażby jeden wyraz,jedno zdanie lub nawet swiadomość i umiejętność cierpliwości przeżycia tego okropnego kazania jak pisze wysoko intelektualna Tinn ,to chyba sam wiesz. Nie raz w życiu zapach ,kolor ,krajobraz ,fragment muzyki może uważnemu człowiekowi dać jakąś wskazówkę do świadomego życia. No chyba juz zrozumiałeś ,co? Orm
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Wiara w Boga

Postprzez Orm Embar » 10 kwi 2013, o 22:23

margo_jar napisał(a):Dla ścisłości tych 99 % - cytuję: "Wirus HIV wywołujący AIDS ma w przekroju zaledwie 0,1 um, co oznacza, że w 1 mikroporze prezerwatywy może zmieścić się około 50 takich wirusów. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że nie jest możliwe większe niż 40 % zabezpieczenie przed zakażeniem HIV u osób stosujących prezerwatywę. Badania niemieckie wykazały, że 100 nosicieli wirusa HIV używających kondom w ciągu roku zaraża 35 kobiet. W Wielkiej Brytanii szacuje się, że 40% osób, które zachorowały na AIDS zakaziło się podczas stosunku z użyciem prezerwatywy."


podasz źródło? nie pytam zaczepnie, po prostu lubię sprawdzać takie rzeczy.

M.
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Re: Wiara w Boga

Postprzez Orm Embar » 10 kwi 2013, o 22:47

Sans,

Dziękuję za jak zwykle sensowny i porządnie umotywowany wpis. Zaciekawiłaś mnie (o ile to właściwe słowo w przypadku pedofilii) dokładną tą ciemną liczbą. Z powodu takich komplikacji tematu staram się ostatnio unikać zbyt szybkich ostrych sądów.

Zastanawiał Ciebie skąd ostatnio taki "wysyp" wiadomości o problemach z pedofilią w KK? Może po prostu jak już w tamie poszły trzy cegły, to powódź wiadomości zrobiła swoje? Zastanawiałem się nad jakimś wspólnym mianownikiem tych afer, ale go nie ma - wydaje mi się, że Kościół irlandzki to głównie problem kościoła, który stał się niemal organem władzy państwowej, a USA to raczej amerykańska kultura pozywania wszystkich o wysokie odszkodowania.

******************
Impresjo,

impresja7 napisał(a):orm ,nie zrozumiałes ,a taki mądry jesteś ,co pisałam o pokorze.
Pokora względem Boga ,który jest w Tajemnicy Przemienienia Pańskiego podczas Mszy św,a nie pokora wobec bredzącego księdza.Prawdziwa wiara ma możliwość nie zwracania uwagi na niedoskonałości ludzkie,tylko zwraca się ku Misterium obcowania z Bogiem podczas Eucharystii. Wierzący głęboko człowiek i rozumiejący czym jest wiara jest ponad nieudolne kazania księdza,bo przyszedł na spotkanie nie z księdzem,tylko z Bogiem.


Do dogmatów wiary naturalnie się nie odnoszę, bo nie mi je oceniać. Natomiast odnosiłem się raczej do takiego Twojego cytatu: "Człowiek prawdziwej wiary jest równiez człowiekiem pokornym. I skoro taki proboszcz został mu dany na ta parafię to słucha tego co ma do przekazania." Powiem Ci tak - jeśli ksiądz nie grzeszy talentem, to nie ma w ogóle problemu. Jeśli jest dobrym człowiekiem, to mogę trzymać kciuki za niego i faktycznie szukać czegoś w jego wypowiedziach.

Dla mnie ksiądz "głupi" to ksiądz BUTNY - taki, który obraża ludzi (mało to historii opowiadania z ambony, że Zośka spod czwórki to ladacznica?), szufladkuje ich, w których taki ksiądz rości sobie pretensje do bycia sędzią w zastępstwie pana Boga, który jak wiadomo na niebiesiech. I tutaj gdybym był katolikiem, nie miałbym zamiaru milczeć, i chciałbym mieć prawo do wywalenia takiego księdza z mojej parafii. Nie zamierzam również odnosić się do takiego człowieka "z pokorą", bo to tylko pozwalanie niefajnym ludziom, żeby dalej niefajnie działali w świecie.

Maks
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Re: Wiara w Boga

Postprzez Sansevieria » 10 kwi 2013, o 23:40

Wysyp sie zaczął jak sie ruszyła sprawa raportu Kinseya. Znaczy temat zaistniał, zrobił sie ruch wokół seksualnosci dzieci i poszło jak lawina.
Resztę dopiszę jutro, bo pora mi spać , oczka mi się kleją :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Wiara w Boga

Postprzez caterpillar » 11 kwi 2013, o 00:53

Caterpillar, Krk poszedł w walce z pedofilią "na pierwszy ogień", w końcu szkodliwość zachowań pedofilnych zaczęto nagłaśniać nie tak znowu dawno temu, bo w latach 90-tych dopiero. I przypuszczam że też jako pierwszy sie z tym upora. Jako -tako przynajmniej, na tyle na ile w ogóle da sie to zrobic.


tu sie sans nie zgodze, bo glosna sprawa ksiedza Lawrence Murphy, zaczela sie juz w latach 40tych jego ofiarami padlo ok 200 gluchoniemych dzieci, ksiadz mimo spraw sadowych nadal pelnil swoja funkcje .

ofiary juz jako dzieci (czyli ok lat 50tych) dawaly znac innym ksieza o tym co sie dzieje i jak sie okazalo mimo iz ci pisali do Watykanu sprawe zamiatano pod dywan.

no bardzo sie ciesze ,ze przynajmniejw tych latach 90tych cos zaczeli z tym robic.

Ja sobie doskonale zdaje sprawe ,ze problem dotyczy kazdej grupy spolecznej ,kazdej religii bez wyjatku

raz wpadl mi w rece fragment muzulmanskiego programu gdzie rozprawiano o immamie ,ktory postawnowi sobie odbyc sex z 5 letnia dziewczynka ..za goda rodzicow , bo jak twierdzili to zaszczyt.

:?

mysle ,ze ludzi tez to zniecheca,ze taki ksiadz mimo dowodow nadal udziela chrztu ,slubu, komunii itp
jak ludzie maja sie z tym czuc ,jak traktowac sakramenty?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 617 gości