Trener zawodowy

Rozmowy ogólne.

Trener zawodowy

Postprzez Księżycowa » 6 kwi 2013, o 14:46

Mam pytanie, może ktoś zna temat głębiej.
Interesuje mnie konsultacja z kimś takim jak trener zawodowy.
Nie chciałabym się naciąć i pomyślałam, że moze ktoś tu korzystał albo ma styczność? Warto w ogóle czy to zwykłe wyrzucenie pieniędzy?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Trener zawodowy

Postprzez Honest » 8 kwi 2013, o 18:27

Hej!

Odradzam. Chodziłam regularnie na fitness, znalam osoby pracujące i wielu trenerów z klubów takowych nie ma wykształcenia w tym kierunku w ogóle! A chodziłam do znanej sieci. Albo kłamali na stronie, ze ktoś skończył AWF a miał na fejsie, że po szkole bankowej hihihih Jeśli nie znasz naprawdę pewniaka trenera, to odradzam.

Pamiętam jak byłam na treningu u kolesia, który skończył WF i trenował nadal i tak mnie doprawił, że 3 dni to ja pracowac nie mogłam, a pracę biurową miałam :twisted: Pisac na klawiaturze nie mogłam, cud, ze sobie nic nie pozrywałam.

Moim zdaniem - wyciąganie kasy!

Polecam generalnie ruch i dietetyka!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Trener zawodowy

Postprzez Księżycowa » 8 kwi 2013, o 18:28

Nie zrozumiałyśmy się chyba... mi chodzi o osobę, która pomaga człowiekowi określic predyspozycje zawodowe... może ja po prostu przekręciłam nazwę, sorrki :)
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Trener zawodowy

Postprzez Honest » 8 kwi 2013, o 18:30

Haha, a ja myślałam, ze trener zawodowy - personalny! A to doradca!

Ja tam uważam, że to ściema :D Bylismy w szkole u takiego, jak wybierało się szkołe średnią i jakies testy dali. Bez sensu.

Prawda jest taka, że wszystko wyjdzie w praniu moim zdaniem!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Trener zawodowy

Postprzez Księżycowa » 8 kwi 2013, o 18:35

U mnie wyszło ... i nie wyszło... Niestety nie mogę robić tego, co chcę i lubię na razie, więc muszę zdecydować się na jakiś kierunek, żeby dalsze wykształcenie zdobyc i niby biologia itp. ale studia na razie odpadają, zdecydowałam sie na policealkę. Mogłabym higienistkę stomatologiczną wybrać alba asystentkę stomatologa, technika weterynarii najlepiej ale teoria ok. niestety nie dam rady kłuć i rozcinać :?
To pomyślałam, że administracja ale tutaj nawet jak w kuję, to to będzie typowe wkuwanie, bo dziedzina mi nie leży... ale jakby nie było lepsze możliwosci pracy daje w przyszlości....

bądź tu mądry człowieku :bezradny:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Trener zawodowy

Postprzez smerfetka0 » 9 kwi 2013, o 08:19

my kiedys w trzeciej liceum mielismy takie spotkanie, kazdy indywidualnie. zrobila nam Pani testy na nasze predyspozycje, opracowala je i podpowiedziala jakie kierunki, jaki typ pracy.
o takich co robia 'wiecej' nie slyszalam, byc moze sa.
babka sie nie pomylila, tylko ze to co jej wyszlo to ja wiedzialam od poczatku co dla mnie :ok:
a i tak sie ulozylo ze poszlam w troche inna strone:/
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Trener zawodowy

Postprzez Księżycowa » 10 kwi 2013, o 17:18

Tak myślę o czym piszecie i zastanawiam się jak tu kogoś wiarygodnego znaleźć. Bo ja na prawde mam problem a wiem, że są osoby, które potrafią czlowieka wszem i wobec przetestować i ukierunkować albo pomóc znaleźć coś, czego nie wiedziałam. W moim chaosie to bardzo by mi się przydał ktoś taki.

Nie mam kompletnie pojęcia jak znaleźć kompetentną osobę i widzę, że mało to jest używane w praktyce.
:?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Trener zawodowy

Postprzez smerfetka0 » 10 kwi 2013, o 18:01

poszukaj psychologa z doswiadczeniem i opiniami jesli takie ci sie uda znalezc ktory zajmuje sie takimi testami zeby zbadac twoje predyspozycje zawodowe.
mi nie wyszedl jakis szeroki wachlarz mozliwosci, bardziej konkretnie, wiec jak by ie bylo to moze troche ulatwic.

mysle ze kompetentnej osoby ktora znajac predyspozycje nie ma zeby powiedziala ci jakie kursy,szkolenia, studia, szkola, powinnas sie zainteresowac zeby pomoglo ci w karierze zawodowej bo niestety na rynku pracy raz jest to wartosciowe raz uda sie takim co w ogole nie maja pojecia o danej dziedzinie. zaplanowac sie nie da krok po kroku kariery.

ale same predyspozycje moglabys zbadac, chociazby dla wlasnej ciekawosci,
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Trener zawodowy

Postprzez Honest » 10 kwi 2013, o 18:21

Smerfetko, psychologa? Myślałam, że doradce zawodowego - to zupełnie inny kierunek studiów. Ale nie wiem, może psycholog też pomoże :D
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Trener zawodowy

Postprzez smerfetka0 » 10 kwi 2013, o 18:26

heh moze i tak :) ja dokladnie nie pamietam kto to byl bo to bylo w liceum, i tylko nasza klasa bo o profilu psychologicznym i jakos mi sie skojarzylo :)
wydaje mi sie ze doradca zawodowy jak sama nazwa, doradza jak osiagnac sukces niby w danym zawodzie

ale zeby wiedziec do jakiego zawodu mam predyspozycje juz chyba nie doradca sie zajmuje a wlasnie ktos z wyksztalceniem psychologicznym

ale reki sobie nie dam urwac, moge byc w mega bledzie :) jak by nie bylo test byl na pewno ok ;)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Trener zawodowy

Postprzez Honest » 10 kwi 2013, o 18:32

No własnie w Urzędach Pracy sa osoby po kierunku doradztwo zawodowe, a nie psychologia - chyba. też pewności nie mam :mrgreen:

A w ogóle to byłam w UP się wyrejestrowac z ewidencji i jak Boga kocham, nie ma takiego drugiego urzędu, gdzie bym trafiała na tak niekompetentnych ludzi :bezradny: chyba od siebie powinni zacząc te testy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Trener zawodowy

Postprzez smerfetka0 » 10 kwi 2013, o 18:48

i ci doradcy z urzedu sprawdzaja twoje predyspozycje ? czy tylko pomagaja osiagnac cel jaki sobie obierzesz ?

dobrze wiedziec na przyszlosc jak mi przyjdzie wrocic do Pl :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Trener zawodowy

Postprzez Honest » 10 kwi 2013, o 18:52

smerfetka0 napisał(a):i ci doradcy z urzedu sprawdzaja twoje predyspozycje ? czy tylko pomagaja osiagnac cel jaki sobie obierzesz ?

:)



Smerfetko, przyznam, ze dawno mnie tak nie ubawiło żadne pytanie :mrgreen: Moja droga, doradcy w UP,a przynajmniej ci, których ja spotkałam, nie robią NIC pozytecznego 8) Klikają sobie w system, drukują oferty pracy, które i tak człek widzi na stronie urzędu i wypisują skierowanie. I liczą, że w tydzień otrzymasz odpowiedx czy dostałas sie czy nie, a rekrutacja czasem trwa miesiąc i więcej.

No czasem podobno pomagaja w pisaniu CV i listów, ale ja nie widziałam, aby z takowa inicjatywa wyszli 8)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Trener zawodowy

Postprzez smerfetka0 » 10 kwi 2013, o 18:59

ja sie domyslam ze w praktyce wyglada to roznie :)

ciekawe czy tylko to jest ich obowiazkiem czy raczej sie opieprzaja a powinni podpowiadac jak ulepszyc te swoje cv zeby zainteresowac potencjalnych pracodawcow ?

dlatego mysle ze osoba badajaca predyspozycje zawodowe powinna miec jakies wyksztalcenie psychologiczne chyba.

z drugiej strony, wpadl mi juz drugi pomysl na wlasny interes po powrocie do polski ;)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Trener zawodowy

Postprzez Księżycowa » 10 kwi 2013, o 20:25

Honest napisał(a):No własnie w Urzędach Pracy sa osoby po kierunku doradztwo zawodowe, a nie psychologia - chyba. też pewności nie mam :mrgreen:

A w ogóle to byłam w UP się wyrejestrowac z ewidencji i jak Boga kocham, nie ma takiego drugiego urzędu, gdzie bym trafiała na tak niekompetentnych ludzi :bezradny: chyba od siebie powinni zacząc te testy :mrgreen:



Ja popieram, robią na odczep kompletnie. Dlatego nie chcę iść ani do UP ani do byle kogo, żeby nie trafić na to o czym piszecie.
Tylko nie wiem jak szukać... swoje predyspozycje mniej więcej znam ale niektórych nie zrealizuję, bo się łączą z rozcinaniem i operacjami a ja tego nie dam rady przejść. Mogłabym iść na studia Biolgoczne i zająć sie tylko teorią ale to bym planowała raczej po wyprowadzce z domu a 5 lat abo i dłużej nie dam rady tu siedzieć.
Myślę o po licealnych na razie, które zajmą mi dwa lata i mam nadzieję już na praktykach gdzieś się zaczepić na stale. Do głowy w tym trybie mi tylko administracja przuchodzi, co nie jest kompletnie moją dziedziną ale jak usiąde, to sie nauczę a pracę można znaleźć przynajmniej od- do i z weekenadmi wolnymi.
Skomplikowane to wszystko i dlatego za nim zdecyduje się na tą administrację, to chciałam sie kogoś poradzić.
Smerfeta a po co chcesz wracać do PL? Nie ma do czego raczej...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 422 gości