Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez smerfetka0 » 29 mar 2013, o 01:10

ja mam troche inna recepte chociaz ta honest tez czesto stosuje. :)

nie wychodze nigdzie, walcze boj w pracy, o kazdy grosz, martwie sie zaleglosciami finansowymi, zaplaceniem czynszu i rachunkow, oszczedzam na wszystkim, ubrania od okazji,kosmetyki jesli trzeba (no na tym az tak nie oszczedzam, chociaz tyle mego), a moj dzien to przerabana praca, szkola (niestety wiele sie rozni pod wzgledem towarzyskim od tych w pl) pranie, gotowanie,sprzatanie, robienie zakupow, uczenie sie. i dnia brakuje i jutro od nowa, zero mlodosci w tym zyciu i wkur.a mnie to jak nie wiem.

pouzalalam sie, od jutra juz nie bede.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 29 mar 2013, o 01:11

smerfetka0 napisał(a):
nie wychodze nigdzie, walcze boj w pracy, o kazdy grosz, martwie sie zaleglosciami finansowymi, zaplaceniem czynszu i rachunkow, oszczedzam na wszystkim, ubrania od okazji,kosmetyki jesli trzeba (no na tym az tak nie oszczedzam, chociaz tyle mego), a moj dzien to przerabana praca, szkola (niestety wiele sie rozni pod wzgledem towarzyskim od tych w pl) pranie, gotowanie,sprzatanie, robienie zakupow, uczenie sie. i dnia brakuje i jutro od nowa, zero mlodosci w tym zyciu i wkur.a mnie to jak nie wiem.


Sporo w tym mnie... szczególnie mysli, że nie mam nic z wlasnej młodości... no miło, że nie jestem sama :kwiatek:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez smerfetka0 » 29 mar 2013, o 01:15

no nie jestes :)
ja tak sobie wybralam, ale dalej darze do celu i wierze ze to dobry wybor i tylko to mnie trzyma by sie nie zalamac czasami :) a do celu juz bliziutko :) wiec i zaraz zaczne korzystac z mlodosci ;) mam nadzieje ze i ty zaczniesz:)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 29 mar 2013, o 01:20

Zacznę chyba troche później niż Ty... bo akurat u mnie stało sie coś w stylu, ze trzeba się cofnąć, zeby iść do przodu... nie walczę z tym, tylko to analizuję, staram się wyciagać wnioski i nawet jakieś są efekty, więc może to najlepsza droga... Moze tak ma być i po prostu nie wszystko zalezy ode mnie... tak wygląda jakbym musiała to zrozumieć. Trochę pokorniej podchodze do sprawy...
Teraz pozostaje mi uwierzyć, że dam radę wprowadzić zmiany i wyrzucić to, co mnie ciągnęło w dół... z pracą najtrudniej...
Smerfna trzymam kciuki za Ciebie. Podziwiam Cię bardzo, że w takich warunkach dajesz sobie radę i jestes tak wytrwała :kwiatek:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez marie89 » 29 mar 2013, o 11:53

Wstyd mi, bo nie powinnam narzekać. Zdrowa jestem, mam gdzie mieszkać, uczę się, rozwijam, tak myślę. Ale zastanawiam się co będzie za rok, za 5, 10 lat... Czy uda mi się znaleźć pracę, w której będę czuć się dobrze, czy będę zmuszona łapać byle jaką dorywczą, by móc się utrzymać... Czy uda mi się uniezależnić. Czy dam sobie radę w tym PRAWDZIWYM samodzielnym życiu. Czy doczekam się tego domku z ogródkiem... Czy założę rodzinę... Czy będę dobrze czuła się w swoim życiu.

Czasem myślę o tym i trudno jest mi patrzeć na to optymistycznie.
Na razie kończę studia... i nie wiem co dalej.
Z domu mnie jeszcze nikt nie wyrzuca, ale czuję, że kończy się okres ochronny. Że przyjdzie czas dokonać trudnych decyzji.

Gdybanie takie.
Może to przez ten wisielczy humor ostatni...
Chciałabym móc skupić się teraz wyłącznie na pisaniu prac, ale nie jest lekko. Pełno obowiązków... i poczucie winy, że robię wciąż za mało.
marie89
 

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 29 mar 2013, o 12:05

Marie, ja jak nachodza mnie takie WIELKIE mysli o przyszlosci, wtedy staram sie oderwac od nich i myslec w kategorii 5 minut. kiedys juz gdzies pisalalam o tym tu na forum, w skrocie polega to na tym, ze przerzucam swoje myslenie o przyszlosci (najblizszych 5- 10 lat ) na myslenie o przyszlosci bardzo bliskiej- najblizszych 5 minut :) w ciagu najblizszych 5 minut nic wielkiego sie nie zdarzy, bede konczyla tego posta, popijajac kawe albo juz go skoncze i pojde dalej porzadkowac notatki ze studiow.. nic duzego raczej sie nie stanie, sadze ze nie spadnie akurat na mnie jakis wielki meteoryt no i pewnie nie poznam swojego przyszlego meza w ciagu tych 5 minut :D a wiec mam 5 minut calkowitej stabilizacji, moje bezpieczne najblizsze 5 minut :) jesli sie na tym skoncentrujesz, to myslenie o przyszlosci dalszej przestanie byc takie straszne.. masz teraz swoje bezpieczne 5 minut, co bedzie potem, jakie problemy przyjda, narazie o tym nie mysl :) teeraz masz swoje bezpieczne 5 minut :kwiatek:
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 29 mar 2013, o 12:31

marie89 napisał(a):Wstyd mi, bo nie powinnam narzekać. Zdrowa jestem, mam gdzie mieszkać, uczę się, rozwijam, tak myślę. Ale zastanawiam się co będzie za rok, za 5, 10 lat... Czy uda mi się znaleźć pracę, w której będę czuć się dobrze, czy będę zmuszona łapać byle jaką dorywczą, by móc się utrzymać... Czy uda mi się uniezależnić. Czy dam sobie radę w tym PRAWDZIWYM samodzielnym życiu. Czy doczekam się tego domku z ogródkiem... Czy założę rodzinę... Czy będę dobrze czuła się w swoim życiu.
.



Zamartwiając i zadręczając się tym teraz odbierasz sobie prawo do bycia szczęsliwą tu i teraz. Przeczytaj sobie z bajarki bajke o spadającym młotku.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 29 mar 2013, o 20:33

Zmęczona ale szczęśliwa.. :) od dzisiaj zaczelam dbac o swoja kondycje zeby byc fit na wiosne i aktywna caly czas od dzis az do konca swiata 8)
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Winogronko7 » 29 mar 2013, o 20:45

Biszkopcik! Będę trzymać kciuki za Ciebie 8)
heeheee zazwyczaj takie postanowienia nachodzą nas po świętach... ale Ty jesteś wyjątkiem :D
piątka!
Avatar użytkownika
Winogronko7
 
Posty: 1858
Dołączył(a): 26 sie 2010, o 18:04

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 29 mar 2013, o 21:29

biszkoptowa91 napisał(a):Zmęczona ale szczęśliwa.. :) od dzisiaj zaczelam dbac o swoja kondycje zeby byc fit na wiosne i aktywna caly czas od dzis az do konca swiata 8)


Ja tez mam takie zamiary. Życzę wytrwałosci :)

A nasza kotka na antybiotyku, leki do domu dostała :( Dobrze, że obserwuje wszystko, bo po małpie nic nie było widać, jak to często po kotach :(
Oby pomogły, bo jak nie , to dalsze badania :(
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 29 mar 2013, o 23:17

Ale jestem wściekła - przez bachora nie mogłam posprzątać - wstrętny dzieciuch :zly:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez marie89 » 29 mar 2013, o 23:28

Macie racje dziewczyny.
Co ma być to będzie.

Zmęczona dziś jestem. Trochę przygnębiona.
Chciałabym, by te święta były ciepłe, spokojne... ale pora przestać wierzyć w bajki.
marie89
 

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 29 mar 2013, o 23:43

a ja bym chciała, żeby już było po świętach. Kolejny cyrk na kółkach :bezradny:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez smerfetka0 » 29 mar 2013, o 23:54

aj tam ksiezycowa, moze nie cyrk :kwiatek:
spedz swieta tak zeby cyrku nie kontynuowac a reszte 'walic' ze tak powiem, niech sobie robia co chca :wink:
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 29 mar 2013, o 23:58

Home sweet home :haha: :gites:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości