porady dla mamy

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

Re: porady dla mamy

Postprzez blanka77 » 12 mar 2013, o 18:58

A który to tydzień ciąży?
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: porady dla mamy

Postprzez caterpillar » 12 mar 2013, o 19:57

mi lekarz mowil zeby nie jesc watrobki

wazny jest tez kwas foliowy znajdziesz go w brokulach i innych zielonych warzywach .

Ja osobiscie zalecam duzo ruchu , jesli wszystko w pozatku z twoja ciaza nie lez godzinami w lozku tylko jak najwiecej sie ruszaj

oczywuiscie unikach chodzenia i wchodzenia po wyskokich schodach ,wieszania firanek , dlugiego siedzenia, zakladania nogi na noge

powodzenia i gratulacje :kwiatek:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 12 mar 2013, o 22:36

blanka77 napisał(a):A który to tydzień ciąży?


Nie wiem bo jeszcze nie byłam u ginekologa a wizytę mam dopiero za miesiąc :/ ale to musi być juz min 4 tyd bo w ten piątek teoretycznie powinnam mieć kolejną miesiaczke (poprzedniej w ogóle nie miałam).
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 12 mar 2013, o 22:38

caterpillar napisał(a):mi lekarz mowil zeby nie jesc watrobki

wazny jest tez kwas foliowy znajdziesz go w brokulach i innych zielonych warzywach .

Ja osobiscie zalecam duzo ruchu , jesli wszystko w pozatku z twoja ciaza nie lez godzinami w lozku tylko jak najwiecej sie ruszaj

oczywuiscie unikach chodzenia i wchodzenia po wyskokich schodach ,wieszania firanek , dlugiego siedzenia, zakladania nogi na noge

powodzenia i gratulacje :kwiatek:


Dziękuje :)

Schody niestety są do nie uniknięcia w szkole :/ a o ruch staram się dbać :) przede wszystkim spacery i w domu gimnastyka i różne delikatne ćwiczenia także z piłką fitnesowa bo mam :)

To będę musiała kupić brokuly ;D Zrobię zupę krem z brokul :)
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez blanka77 » 12 mar 2013, o 22:55

Kwas foliowy powinno się przyjmować w ciąży taki z apteki też, bo ilości zawarte w produktach spożywczych są niewystarczające dla Ciebie w Twoim stanie. Powinno się go przyjmować na ok. 2 miesiące przed ciążą i przez kilka tygodni wczesnej ciąży. To jest bardzo ważne.

Nie dobrze, że nie wiesz który to tydzień, chyba że wiesz kiedy doszło do zapłodnienia. Lekarz zapyta o datę poprzedniej miesiączki, to sobie przypomnij. Ważne żebyś sobie wszystko przypomniała, żeby nie mieć takich jazd, jakie ja miałam z tym związane. Z tym, że ja wszystko dokładnie pamiętałam i nie dałam sobie wmówić.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 12 mar 2013, o 23:04

No właśnie na sto procent nie powiem kiedy ale podejrzewam kiedy to mogło być a jeśli to było wtedy to w takim razie jest to juz ok 6 tyd.

Zapisuje sobie od dwóch lat kiedy miałam każdą miesiączke to z tym nie będzie na szczęście problemu :)

O kwasie foliowym też słyszałam ale też słyszałam ze ten z apteki do przyjmowania musi przepisać ginekolog. Nie wiem na ile to prawda.
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez Justa » 12 mar 2013, o 23:08

Ja w kwestii formalnej tylko. Wiek ciazy liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki. Tak normalnie, przy w miare regularnych miesiaczkach. Tzn. jesli wiesz, kiedy mialas ostatnia miesiaczke, to policz sobie tygodnie, ktore uplynely do dzisiaj. I mniej wiecej bedziesz wiedziala.
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 12 mar 2013, o 23:18

Według tego co piszesz to wychodzi mi 6 tygodni i 3 dni. A miesiaczki zawsze miałam regularne oprócz dwóch wcześniejszych przy którym jedna trwała wyjątkowo krótko niż normalnie a druga z opóźnieniem 4 dniowym. A tak to zawsze miałam co do dnia.
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez blanka77 » 13 mar 2013, o 11:09

Justa napisał(a):Ja w kwestii formalnej tylko. Wiek ciazy liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki. Tak normalnie, przy w miare regularnych miesiaczkach. Tzn. jesli wiesz, kiedy mialas ostatnia miesiaczke, to policz sobie tygodnie, ktore uplynely do dzisiaj. I mniej wiecej bedziesz wiedziala.


Justa i to jest poniekąd błąd, bo jeśli ktoś ma cykle np. 40 dniowe, to taką metodą wychodzi, że ciąża jest "spora", a w rzeczywistości może miec góra 3 tygodnie.

Dlatego napisałam, że wazne jest wiedzieć mniej więcej kiedy mogło dojść do zapłodnienia, pod warunkiem, że cykle są dłuższe niż te standardowe 28-dniowe.

Przerobiłam to wszystko :) U mnie było tak, że wg ich wyliczanek to powinnam być w 7 tygodniu ciąży, a byłam w 3.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: porady dla mamy

Postprzez blanka77 » 13 mar 2013, o 11:11

Kwas foliowy jest bez recepty i nie musi go przepisywac ginekolog.

Mnie mój powiedział, że jeśli kiedyś się zdecyduję to żebym na ok. 2 miesiące przed zaczęła brać kwas foliowy.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 13 mar 2013, o 11:40

blanka77 napisał(a):Kwas foliowy jest bez recepty i nie musi go przepisywac ginekolog.

Mnie mój powiedział, że jeśli kiedyś się zdecyduję to żebym na ok. 2 miesiące przed zaczęła brać kwas foliowy.


O to super :) w takim razie dziś koniecznie kupię. Ale zupę krem z brokul też zrobię bo nabralam juz ochoty ;D
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez Justa » 13 mar 2013, o 15:34

blanka77 napisał(a):
Justa napisał(a):Wiek ciazy liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki.

Justa i to jest poniekąd błąd
blanka, ja tez uwazam, ze przyjeto nieprecyzyjny sposob liczenia wieku ciazy. I szczerze mowiac bylam lekko zdziwiona, kiedy sie dowiedzialam o tym. Bo nawet jesli masz cykle 28-30-dniowe, to i tak wg powyzszego ciaza wychodzi ZAWSZE starsza o co najmniej 2 tygodnie (od pierwszego dnia miesiaczki do dnia owulacji zarodka w Tobie nie ma - a to w przyblizeniu jest okolo 2 tygodni, oczywiscie z wahaniami). Jesli cykle sa dluzsze lub ten jeden sie wydluza, to ciaza jest w ogole traktowana jeszcze "starzej".
Nie zmienia to jednak faktu, ze tak sie wlasnie w poloznictwie liczy sie wiek ciazy. 8)
Ostatnio edytowano 13 mar 2013, o 15:38 przez Justa, łącznie edytowano 1 raz
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Re: porady dla mamy

Postprzez Justa » 13 mar 2013, o 15:35

A co do kwasu foliowego to oczywiscie suplementacja jest jak najbardziej wskazana - zarowno PRZED planowana ciaza, jak i W TRAKCIE (chyba co najmniej w I trymestrze).
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Re: porady dla mamy

Postprzez blanka77 » 13 mar 2013, o 15:48

Justa napisał(a):
blanka77 napisał(a):
Justa napisał(a):Wiek ciazy liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki.

Justa i to jest poniekąd błąd
blanka, ja tez uwazam, ze przyjeto nieprecyzyjny sposob liczenia wieku ciazy. I szczerze mowiac bylam lekko zdziwiona, kiedy sie dowiedzialam o tym. Bo nawet jesli masz cykle 28-30-dniowe, to i tak wg powyzszego ciaza wychodzi ZAWSZE starsza o co najmniej 2 tygodnie (od pierwszego dnia miesiaczki do dnia owulacji zarodka w Tobie nie ma - a to w przyblizeniu jest okolo 2 tygodni, oczywiscie z wahaniami). Jesli cykle sa dluzsze lub ten jeden sie wydluza, to ciaza jest w ogole traktowana jeszcze "starzej".
Nie zmienia to jednak faktu, ze tak sie wlasnie w poloznictwie liczy sie wiek ciazy. 8)


masz rację :) Przeszłam to i dlatego wiem jak trzeba udowadniać, że się nie jest wielbłądem... 8)
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: porady dla mamy

Postprzez caterpillar » 13 mar 2013, o 17:58

Mnie mój powiedział, że jeśli kiedyś się zdecyduję to żebym na ok. 2 miesiące przed zaczęła brać kwas foliowy.


prawda
poniewaz cewa nerwowa rozwija sie w okresie plodowym a niedobory kwasu foliowego wplywaja na jej wadny np rozczep kregoslupa itd

i jeszcze dla przypomnienia

mam nadzieje ,ze pamietasz o tym ,ze nie wolno ci robic zadnego x-ray

i najlepiej unikac kilka miesiecy PRZED ciaza
(przeswietlenia znaczy)






teraz mniej optymistycznie
taka ciekawostka

wiecie ,ze pewien rodzaj nowotworu (ktorego przyczyna moze byc np cesarskie ciecie )
daje objawy ciazy?
znaczy ,ze robiac test mozna pomyslec ,ze jest sie w ciazy natomiast jest to objaw rozwijajacej sie choroby.

Jak mowilam ,jest to rzadki rodzaj nowotworu i raczej dotyka kobiet ,ktore juz rodzily .


Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 203 gości