porady dla mamy

Problemy z rodzicami lub z dziećmi.

porady dla mamy

Postprzez Iliada » 10 mar 2013, o 23:16

Na pewno wiele jest tu mam. Będę miała dzidziusia i nie chce by mu czegokolwiek brakowalo. Jakie macie rady dla kobiet w ciąży? Co się zaleca, czego nie wolno, na co uważać itd itp :)
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez Honest » 11 mar 2013, o 13:24

Iliado, czy powinniśmy Tobie gratulowac odmiennego stanu? :D
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: porady dla mamy

Postprzez Bianka » 11 mar 2013, o 14:04

Iliado tak ogólnie to trudno radzić :) na pewno nie dźwigać, nie pić herbaty z liści malin (to pod koniec ciąży) hehe, nie kąpać się w gorącej wodzie i nic mi więcej do głowy nie przychodzi...
Jak masz jakieś konkretne pytania to poradzimy, zapraszam również na wątek macierzyństwo :)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: porady dla mamy

Postprzez blanka77 » 11 mar 2013, o 14:31

W sobotę na TVN Style (godz.17.00) rozpoczął cykl programów pt. O Matko! Prowadzi je Pani Kasia, to od programów Wiem co jem, wiem co kupuję.

Program dotyczy właśnie jak się odżywiać i co robić w czasie ciąży. Dotyczy także kwestii medycznych i takich ogólnych związanych z tematem. Za tydzień ma być chyba o hormonach :mrgreen:
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: porady dla mamy

Postprzez Honest » 11 mar 2013, o 14:40

A Kasia Bosacka doświadczenie ma, bo to jej czwarta ciąża :D
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: porady dla mamy

Postprzez blanka77 » 11 mar 2013, o 15:46

Oglądałam jednym okiem pierwszy odcinek i miałam mieszane odczucia :)

Opinie co do róznych rzeczy są tak rozbieżne, że nie wiadomo czego słuchać, a czego nie. Podam przykład:

W ciąży nie wolno jeść serów pleśniowych bo można się zarazić listeriozą. Takie teksty się czyta w większości materiałach.

Pani Kasia powiedziała, że to bzdura, bo jej ginekolożka powiedziała, ze żeby się zarazić tą bakterią, to trzeba by takie sery spożywać drogą płciową....

Nie wiem, która opinia jest właściwa. Wybór nalezy do każdej z matek.
Ważne jest jednak, żeby produkty mleczne były wytwarzane z mleka pasteryzowanego, wtedy podobno sa bezpieczne. Może to złoty środek w odniesieniu do serów pleśniowych :)
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 11 mar 2013, o 15:55

Honest napisał(a):Iliado, czy powinniśmy Tobie gratulowac odmiennego stanu? :D


Gratulowac bo to jednak nowe życie ;)

Dziękuje Wam za zainteresowanie :) na pewno obejrzy ten program i jak się spodoba to będę oglądać częściej.

Słyszałam też ze nie powinno się pić zwykłej herbaty. Myślicie, ze to prawda? Tak bardzo lubie zwykłą herbatę z cytrynka sobie wypić :(
U mnie strasznie problematyczne są mdłości. Bardzo często je mam i mało przez to jem.Może macie jakieś rady jak je zmniejszyć?
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez blanka77 » 11 mar 2013, o 16:01

Herbatę wolno, ale nie mocną i nie należy przesadzać z jej ilością. Tak samo kawa, 2 filiżanki dziennie są ok.

Z mdłościami to może być problem. Rano, zanim wstaniesz (nie gwałtownie) to podobno dobrze jest mieć przy łóżku banana i go zjeść. Ja nie pomogę w tej kwestii bo nigdy mdłości nie miałam.

Gratuluję :)
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: porady dla mamy

Postprzez Honest » 11 mar 2013, o 16:31

Gratulacje Iliado. Odnosnie rad to wiele nie pomogę. Ale programy edukacyjne w tym zakresie sa godne uwagi. I ksiązki o ciązy, których jest duzo.

A co na to ojciec dziecka? pamiętam Twoją historię :kwiatek:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 11 mar 2013, o 17:06

blanka77 napisał(a):Herbatę wolno, ale nie mocną i nie należy przesadzać z jej ilością. Tak samo kawa, 2 filiżanki dziennie są ok.

Z mdłościami to może być problem. Rano, zanim wstaniesz (nie gwałtownie) to podobno dobrze jest mieć przy łóżku banana i go zjeść. Ja nie pomogę w tej kwestii bo nigdy mdłości nie miałam.

Gratuluję :)


kawy w ogóle nie pije i wczesniej też nie pilam. Z bananem właśnie probowalam bo też juz to przeczytalam i herbatą ziolowa z imbirem właśnie z rana za nim wstane z łóżka i nie pomogło :(

Honest napisał(a):A co na to ojciec dziecka? pamiętam Twoją historię :kwiatek:


a ojciec dziecka był zaskoczony, ale i ucieszony i tylko ciągle daje buzi w brzuszek i mówi ze to takie niezwykle :)
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez Honest » 11 mar 2013, o 17:53

Nawiązując do zaskoczenia... Mój były szef zawsze z usmiechem wspominał rozmowy pracownic informujących o ciązy. Zwykle słyszał: ja nie wiem jak to sie stało... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: porady dla mamy

Postprzez Bianka » 11 mar 2013, o 22:07

Ja nie jadłam serów pleśniowych i tak nie lubię :) i surowego mięsa np tatara też nie wolno...
http://parenting.pl/portal/czego-nie-jesc-w-ciazy
Na mdłości trudno poradzić, herbata imbirowa niektórym pomaga miętowa, ale też gdzieś czytałam, że nie wolno..
Aha jeszcze ananas ponoć działa poronnie więc nie jadłam :)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: porady dla mamy

Postprzez Apasjonata » 12 mar 2013, o 12:35

Mama oczekująca dziecka potrzebuje SPOKOJU, STABILNOSCI, MIŁEJ ATMOSFERY WOKÓŁ.

Iliada podczytywałam Twój drugi watek i tak sobie pomyslałam by to zajęcie się odzywianiem nie było ucieczką, tematem zastępczym.
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 12 mar 2013, o 14:37

Nie ucieczką. Potrzebuję porad to mi pomaga.
I Apasjonata zgadzam się z Tobą ze kobieta oczekujaca dziecka potrzebuje właśnie tych warunków, ale to nie tylko ode mnie zależy. Ja staram się żeby tak było.
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Re: porady dla mamy

Postprzez Iliada » 12 mar 2013, o 18:11

Zapisałam się do ginekologa. Wizyta dopiero 12 kwietnia! :o czy to normalne, ze tyle czeka się do ginekologa?
Byłam u lekarza też mojego normalnego i dostałam skierowanie na różne badania krwi które będę robiła jutro, a wyniki będą w piątek.
Avatar użytkownika
Iliada
 
Posty: 258
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 02:25

Następna strona

Powrót do Rodzice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości