Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Tekeli - Li!!! » 23 lut 2013, o 19:24

Ja jestem samotny, jednak to nigdy nie mija. Nie mam przyjaciół, znajomych. Za choćby jedno wyjście z kimkolwiek, gdziekolwiek dużo bym oddał...
Tekeli - Li!!!
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 17:54

Re: Jak się czujesz?

Postprzez marie89 » 23 lut 2013, o 21:28

Pusto w sobie...
marie89
 

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 23 lut 2013, o 23:11

marie, dlaczego?
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez żelek » 23 lut 2013, o 23:34

znowu się boję. znowu spać nie będę. chciałabym, aby pomógł mi jakiś specjalista. bo tak żyć się nie da.
żelek
 
Posty: 119
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 23:54

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 23 lut 2013, o 23:41

żelek, ale czego sie boisz?
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez żelek » 23 lut 2013, o 23:44

żebym ja to wiedziała. boję się na pewno ojca mojego dziecka, boję się też o moje dziecko i boję się siebie - czuję lęk, niespersonalizowany, nie nazwany. drżą mi ręce, serce zapitala, jestem pobudzona ruchowo, ma jakieś tiki. no cholera jakaś no!
żelek
 
Posty: 119
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 23:54

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 23 lut 2013, o 23:51

żelek napisał(a):czuję lęk, niespersonalizowany, nie nazwany. drżą mi ręce, serce zapitala, jestem pobudzona ruchowo, ma jakieś tiki. no cholera jakaś no!


Takie objawy jak przy nerwice lękowej ... :pocieszacz:
Wiem jaki to okropny strach... Nie daj się. Postaraj się panować nad oddechem.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 23 lut 2013, o 23:53

Dziecko masz przy sobie?
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez żelek » 23 lut 2013, o 23:55

mały śpi. w łóżeczku. postanowiłam obejrzeć film. jakikolwiek. nawet nie wiem, skąd się taki nastrój wziął. było ok a tu ni z gruchy ni z pietruchy - łup.
żelek
 
Posty: 119
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 23:54

Re: Jak się czujesz?

Postprzez biszkoptowa91 » 23 lut 2013, o 23:57

łooo żelek sprobuj uspokoic sie moim sposobem.. nie wiem czy pomoze, ale zawsze warto sprobowac. pomysl co moze sie wydarzyc w ciagu nastepnych 5 minut. Twoje Dziecko jest blisko, przy Tobie, spi. w ciagu najblizszych 5 minut to sie nie zmieni, Ty pewnie bedziesz siedziala przed monitorem komputera, a Dziecko bedzie nadal spalo spokojnie. Ewentualnie Ty wyjdziesz do kuchni zrobisz sobie herbate albo przelaczysz na inny kanal tv, skoczysz na inna strone w necie. ale nic zlego sie nie stanie. Dziecko bedzie obok Ciebie. ojciec Dziecka jest daleko. Wy jestescie razem. w ciagu 5 minut na pewno to sie nie zmieni. masz pewne 5 minut. 5 minut calkowitej stabilizacji i pewnosci.
biszkoptowa91
 
Posty: 398
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 16:39

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 24 lut 2013, o 00:02

żelek napisał(a):mały śpi. w łóżeczku. postanowiłam obejrzeć film. jakikolwiek. nawet nie wiem, skąd się taki nastrój wziął. było ok a tu ni z gruchy ni z pietruchy - łup.


Odwracanie uwagi może/nie musi nic nie dać...
Niespodziewanie, bo coś Cię podżera i wyłazi jak czuje, ze ma pole do popisu a Ty jesteś słabsza... Na daną chwilę bardzo mi pomagało pilnowanie oddechu... Gdzieś tu komuś kedyś wklejałam dobre ćwiczenie z fajnej książki ale nie wiem gdzie...
Jakie masz obawy przed udaniem się na terapię?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez żelek » 24 lut 2013, o 00:23

policzyłam oddechy i zebrałam się na odwagę poszłam zrobić sobie herbaty i zastosowałam radę Biszkoptowej. Obie Wasze sposoby podziałały co nie co. Nadal drżę wewnętrznie ale lęk się jakby trochę oddalił. rety, nerwica - paskudna perspektywa.

Nie mam obaw przed terapią - szukałam wcześniej ale dla terapeutów problemem było dziecko (nienawidzę, jak się tak mówi). rozumie, że dekoncentruje i nie powinno słyszeć moich 'ciężarów' ale gdy się nie ma co zrobić z dzieckiem to wiadomo, że na terapię się nie pójdzie. dlatego mam nadzieję, że w ośrodku CPK da się tą kwestię jakoś rozwiązać i że będę mogła (bo czuję, że muszę) się zająć tym, co się czai we mnie i mnie straszy.
żelek
 
Posty: 119
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 23:54

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 24 lut 2013, o 00:29

Cieszę sie, że jest lepiej... nie tyle chodziło mi o liczenie oddechów, co o systematycznie wdech-wydech powoli. Ważne, że pomogło...
Ja nie diagnozuję Ci nic, tylko piszę, że podobne są to objawy. Specjalista tu sie bardziej sprawdzi.
Jedno co mogę Ci poradzić w kwestii trwania lęku, to starać się nie uciekać od niego. Im bardziej uciekasz, tym bardziej on ma nad Tobą władzę. Ciśnienie sie podnosi, podnosi... ja miałam silnie i popadałam w histerię, co nie znaczy, ze mozesz mieć tak samo.
Pozwól mu być - temu lękowi. Jak nie będziesz uciekać, to on nie będzie miał nad Tobą takiej władzy i w końcu przycichnie... co nie znaczy, ze będzie próbować innym razem niestety. Im bardziej się poddajesz tym większą jesteś pożywką niestety.

A co do dziecka, to może jakaś życzliwa sąsiadka by pomogła i na godzince terapii zajęła się maluchem?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Jak się czujesz?

Postprzez gazi » 24 lut 2013, o 03:58

nie chce mi się nic, ani spać ani nic
gazi
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 00:04
Lokalizacja: Południe Polski

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Księżycowa » 24 lut 2013, o 03:59

nie jetes sama :?
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron