Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 7 sty 2013, o 09:55

limonka bierze sie dwie gumki, moga tez byc spinki i szczotke lub grzebień :) a potem to juz wedle uznania :)

Buzki
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 7 sty 2013, o 10:05

Bianko podania w całej Polsce składa się tak samo, do 31 marca. Tylko sposob składania jest różny w różnych rejonach.

Faktem jest, że cięzko jest jeśli jeden rodzic nie pracuje, ale moi znajomi znalezli sposob, dziecko i tak musi pojsc do przedszkola jak ma 5 lat, a wtedy trafia do juz zgranej grupy, tego chcieli uniknąc.
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 7 sty 2013, o 22:13

No to dziwne Pozytywna bo u nas składa się w każdym przedszkolu do 31 stycznia..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez mahika » 7 sty 2013, o 22:16

Moze zalezy od regionu. Dziś byłam w kilku przedszkolach i były różne daty.
W jednym do końca maja nawet, ale to prywatne.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 7 sty 2013, o 22:23

Pewnie tak, szkoda, że u nas tak wcześnie, w Wawie słyszałam, że niektóre mają termin tez do 31 styczeń a niektóre do 31 marzec...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 8 sty 2013, o 15:07

a jak sie bianko trzymasz w zwiazku z oddaniem corki do przedszkola? dajesz rade? :cmok:
ja sie zapisalam do szkoly rodzenia. z miesiacznym wyprzedzeniem musialam bo takie kolejki :shock: tylko tak jak przewidzialam - godziny dopoludniowe i bede musiala chodzic sama bo Ukochany pracuje :( szkoda mi ....
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 8 sty 2013, o 22:34

Na razie dobrze bo to moja decyzja :) a poza tym ma zacząć we wrześniu dopiero, wiele się zmieni do tego czasu pewnie, chcę ją posłać bo w domu się już czasami nudzi, brakuje jej zabawy z dziećmi...na początek na 3,4 godzinki...Dziś odwiedziłam dwa przedszkola, jedno mi przypadło do gustu, drugie nie bardzo...jedno prywatne, drugie państwowe...podania zabrałam, zaliczę może jeszcze dwa i podejmę decyzję gdzie złożyć papierek...

Co do szkoły rodzenia to u nas była popołudniami ale niestety nie załapałam się bo za późno stanęłam w kolejce :roll: także dobrze, że Ci się udało :)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez smerfetka0 » 8 sty 2013, o 22:39

naprawde takie szkoly duzo daja ?? o procesie oddychania mozna duzo wyczytac w sumie. ? :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 8 sty 2013, o 22:48

Ja nie powiem Smerfetko bo nie chodziłam do szkoły rodzenia aczkolwiek przy porodzie zostałam poinformowana, że źle oddycham :) No i pewnie o karmieniu coś mówią, mnie niemile zaskoczyło :roll:
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez smerfetka0 » 9 sty 2013, o 00:56

a jest jakis porzadny portal internetowy z filmikami instruktazowymi na temat przygotowania do porodu i pierwszych tygodniach po porodzie ?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 9 sty 2013, o 02:00

Jest mnóstwo stron dotyczących ciąży, porodu i wychowania dziecka :) nie wiem czy są filmiki ale wyczytać można mnóstwo przydatnych rzeczy :) czemu pytasz Smerfetko?

Koleżanka która chodziła do szkoły rodzenia mówiła, że oddychania trudno się nauczyć i nie wystarczy raz pokazać, więc pewnie filmik też nie wystarczy :) ja teorię znałam i mi nie wyszło...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 9 sty 2013, o 04:48

smerfetka0 napisał(a):a jest jakis porzadny portal internetowy z filmikami instruktazowymi na temat przygotowania do porodu i pierwszych tygodniach po porodzie ?

smerfetka, ja nigdy nie chodzilam do szkoly rodzenia, wiec nie wiem czy zrobiloby to roznice czy nie..za perspektywy powiem ci tylko jedno...nie szperaj, nie ogladaj za duzo jak nie masz takiej potrzeby...i tak nigdy nie bedziesz w stanie 100% wszystko przewidziec, bo kazdy porod jest kompletnie inny ..a tylko nerwy cie moga zlapac :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 9 sty 2013, o 04:52

Bianka napisał(a):Jest mnóstwo stron dotyczących ciąży, porodu i wychowania dziecka :) nie wiem czy są filmiki ale wyczytać można mnóstwo przydatnych rzeczy :) czemu pytasz Smerfetko?

Koleżanka która chodziła do szkoły rodzenia mówiła, że oddychania trudno się nauczyć i nie wystarczy raz pokazać, więc pewnie filmik też nie wystarczy :) ja teorię znałam i mi nie wyszło...
ja nawet teorii nie znalam bo pierwsze dziecko urodzilo sie nagle, miesiac wczesniej..a jakos dalo rade, choc latwo nie bylo :wink: bianka nie wiem dokladnie jakim oddychaniu piszesz bo jak juz wspomnialam zadnych klas ( :mrgreen: :mrgreen: ) nie bralam ..ale to do parcia to raczej bylo proste:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez smerfetka0 » 9 sty 2013, o 10:51

ze o ciazy i wychowaniu sa strony to wiem, ich tresc mam w malym paluszku ;) ciekawe jak mi wyjdzie spotkanie z rzeczywistoscia (kiedys) ;)

a pytam o strony z jakas szkola rodzenia 'online' bo tak mi wpadlo ze to nie zly interes moglby byc :P wiec tak z ciekawosci tylko ;)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Macierzyństwo...

Postprzez mahika » 9 sty 2013, o 11:00

Na dzieciakach i ich rodzicach to wszędzie robi się super "interes",
zwłaszcza jak się wmówi matce, czy ojcu że są (będą) złymi rodzicami jak to czy tamto

Biznes jak cholera... Rodzic nie chce być gorszy,
ma wyrzuty sumienia i ostatni grosz wydaje na pierdoły.
Okropna manipulacja, bo sięga do dna serca - to przecież dot. dziecka.

I nie mam na mysli samych szkół rodzenia, jeśli ma służyć matce informacyjnie,
żeby zmniejszyć choć troszkę jej ból czy stres, lęk.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron