Święta oczami DDA

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Re: Święta oczami DDA

Postprzez Gunia76 » 5 sty 2013, o 19:33

Księżycowa napisał(a):
Apasjonata napisał(a):nie ma głebszej wartosci tego czynu jest tylko sztywne wykonanie czynnosci.


To fakt ale jakby zapytać o to rodziców w tej rodzinie i rodzeństwo, to założę się, że nie będą potrafili powiedzieć albo powiedzą, że taka tradycja.

Z drugiej strony jak na to patrzę, to wolę uczciwą tradycję ze świadomością, że tego dnia nikt się nie zmienia, nie zakłada maski niż sztuczne uśmieszki nałozone na twarz i wielka zyczliwość... fu... nie dobrze mi się robi na takie oszustwo.

Poza tym tak sobie myślę, że do koscioła chodziłam ,,bo tak trzeba" w Boga ,,wierzyłam, bo tak trzeba" efekt jest taki, że chodzić przestałam, bo nie widziałam sensu... no bo jak nie wiem czemu ma to służyć, to po co mam wstawac rano, skoro mi się nie chce?
Jak przestałam chodzić, bo nie widziałam sensu, to usłyszałam, że ,,Bóg się pogniewa" .

Czyli tak - trzeba chodzić, bo Bog bedzie zły a jak nie chodzę, to on mnie nie chce... i tak generalnie trudno mi wierzyć tak w ogóle, bo jak wierzyć w kogoś, kto nie wiadomo czy istnieje a do tego się na mnie gniewa? To co mnie czeka ,,tam" jak On mnie już nie chce? Paniczie boję się śmierci. :(

Wiem, masło maślae wyszło ale mam najdzieję, że mniej więcej wiadomo o co mi chodzi.

Ja cie zrozumiałam doskonale :?
Wiesz, też mam awersję do kościoła... Moja mama właśnie tam dostała wylewu. Była bardzo wierząca, chodziłam z nią do kościoła przez lata. W ten dzień, pierwszy raz powiedziałam że nie idę bo mi się nie chce. Wtedy w domu pokłóciłyśmy się. Poszła sama i wtedy ostatni raz ją widziałam zdrową. Do tej pory mam wyrzuty sumienia, że się z nią pokłóciłam, że się przeze mnie zdenerwowała i dostałą wylewu. Drugą myślą jaka mnie prześladuje, to jest że skoro jej bóg jest taki dobry i miłosierny to dlaczego ją zabrał? chciał mnie ukarać za nieposłuszeństwo? Czy za to że nie chciałam iść na mszę??? Matka często mnie straszyła, ze jak np nie zmówię modlitwy wieczorem to mnie bozia pokarze. Albo jak mi się coś stało, np upadłam czy rozcięłam palec to mówiła ze bozia mnie pokarała...
Dzieci ochrzciłam...pod presją otoczenia raczej, syn był u komunii bo tak trzeba... czy poślę córkę? Nie wiem... może starczy mi odwagi żeby tego nie robić...bo przecież nic się nie stanie... dorośnie, sama zdecyduje... czy dalej będzie mi siedzieć w głowie, ze muszę, bo ,,bozia mnie pokarze???
Od śmierci mamy w kościele bywałam tylko na ślubach i chrzcinach oraz komunii. Zeszły rok byl dla mnie męką, bo musiałam chodzić z synem co tydzień.Początkowo miałam lęki zaraz po wejściu do środka i nie udawało mi sie wysiedzieć całej mszy. Potem było trochę lepiej, ale też nie lubiłam chodzić na mszę. Komunia syna- dla mnie była porażką, żałuję ze się na nią zdecydowałam. Pod presją otoczenia niestety....
Gunia76
 

Re: Święta oczami DDA

Postprzez Sansevieria » 5 sty 2013, o 20:01

Tak trochę na temat a trochę nie, ale tekst mnie się osobiście podoba
http://zdaniemjacka.wordpress.com/2012/ ... rystyczna/
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Święta oczami DDA

Postprzez Księżycowa » 5 sty 2013, o 21:37

Dla mnie bardzo na temat. Tylko słabo do mnie dociera ten punkt widzenia jaki jest tam opisany.
No staram się ale ciężko idzie.

Początkowo miałam lęki zaraz po wejściu do środka i nie udawało mi sie wysiedzieć całej mszy.

No ja miałam to samo. Łapalam powietrze jak rybka i wszystko mi przed oczami śmigało a nogi miałam jak z waty a jak klękałam to jak staruszce mi się trzęsły. U czucie miałam i tak, że za chwile po prostu spadnę z pozycji stojącej i te kurczące się mięśnie w całym ciele i drętwienie karku.

Pewnego razu na mszy Wielkanocej mimo to wszystko postanowiłam nie wychodzić, co zawsze robiłam i pod koniec dopiero mnie zaczynało puszczać jakąś chwilę przed komunią.
Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale pomogło wtedy.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Święta oczami DDA

Postprzez impresja7 » 5 sty 2013, o 22:25

Ciekawe,ludzie w diabłą wierzą ,a w Boga nie .... :?
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Święta oczami DDA

Postprzez ewka » 6 sty 2013, o 00:27

Wygodniej:)
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Święta oczami DDA

Postprzez Abssinth » 6 sty 2013, o 07:23

impresja7 napisał(a):Ciekawe,ludzie w diabłą wierzą ,a w Boga nie .... :?


kto? kiedy? co sprawia, ze uogolniasz w taki sposob?
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Święta oczami DDA

Postprzez buka_lu » 6 sty 2013, o 11:44

myślę, że jeszcze gorzej jest gdy się w tego diabła nie wierzy.. :? i właśnie w dzisiejszych czasach to jest jego największą bronią.
Sans dzięki za linka, fajny :D
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: Święta oczami DDA

Postprzez impresja7 » 6 sty 2013, o 14:12

Abssinth napisał(a):
impresja7 napisał(a):Ciekawe,ludzie w diabłą wierzą ,a w Boga nie .... :?


kto? kiedy? co sprawia, ze uogolniasz w taki sposob?

Józef,dn.14.12.12r. o godz.16.43, nic
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Święta oczami DDA

Postprzez Abssinth » 6 sty 2013, o 17:28

impresja7 napisał(a):
Abssinth napisał(a):
impresja7 napisał(a):Ciekawe,ludzie w diabłą wierzą ,a w Boga nie .... :?


kto? kiedy? co sprawia, ze uogolniasz w taki sposob?

Józef,dn.14.12.12r. o godz.16.43, nic



ok.... :gites:
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Święta oczami DDA

Postprzez ewka » 7 sty 2013, o 13:07

impresja7 napisał(a):
Abssinth napisał(a):
impresja7 napisał(a):Ciekawe,ludzie w diabłą wierzą ,a w Boga nie .... :?


kto? kiedy? co sprawia, ze uogolniasz w taki sposob?

Józef,dn.14.12.12r. o godz.16.43, nic

Ale że o co chodzi?
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Święta oczami DDA

Postprzez impresja7 » 17 sty 2013, o 19:59

o ten tramwaj co nie chodzi
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: Święta oczami DDA

Postprzez ewka » 18 sty 2013, o 19:07

Ahaaaaa.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Poprzednia strona

Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości