Jak się czujesz?

Problemy związane z depresją.

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 2 sty 2013, o 15:43

mahika napisał(a):winogronko, bez przesady :P
Testu na białą rekawczkę to raczej bym nie przeszła :P
A Ty jak sie czujesz Malenka? :cmok:



Sprawdzimy to!!!!!!!! 8) Bo sprzata się dla tych, których kochamy!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

Haaaaaj dziewczyny!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 2 sty 2013, o 15:54

to chyba jeszcze za mało siebie kocham, ale im większa miłość tym czystsze mieszkanie 8) :lol:

Haj Honest, jak tam pierwsze święta z Mężem :D
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 2 sty 2013, o 16:44

Świeta ok, ale inaczej... Wigilia u Teściów, pierwszy dzień zamulanie i odpoczynek w domu, troszke jeszcze gotowania, drugi dzień Świąt z tatą. Wigilia inna, bo jeszcze teściów nie znam bardzo dobrze, mieszkają w innym mieście stąd też nie jeźdźmimy tak czesto, jakby mieszkali bliżej. Troche babcia sie nie popisała :roll: Była bardzo niemiła, ale taka juz jest :roll: Albo mnie nie lubi, co generalnie mam głeboko... Na dzień babci jednak nie pojadę. Ostrzegano mnie przed nia, ale teraz dopiero wiem, dlaczego :roll:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 2 sty 2013, o 16:45

Honest napisał(a):Świeta ok, ale inaczej... Wigilia u Teściów, pierwszy dzień zamulanie i odpoczynek w domu, troszke jeszcze gotowania, drugi dzień Świąt z tatą. Wigilia inna, bo jeszcze teściów nie znam bardzo dobrze, mieszkają w innym mieście stąd też nie jeźdźmimy tak czesto, jakby mieszkali bliżej. Troche babcia sie nie popisała :roll: Była bardzo niemiła, ale taka juz jest :roll: Albo mnie nie lubi, co generalnie mam głeboko... Na dzień babci jednak nie pojadę. Ostrzegano mnie przed nia, ale teraz dopiero wiem, dlaczego :roll:



A Ty w końcu na Święta w Gdańsku??? Czy jak??? Pogubiłam się :)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 2 sty 2013, o 16:48

Ja??
W domu z rodzicami, siostra przyjechała z Gdańska :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 2 sty 2013, o 16:55

AAA, myslałam, że chrzciny były w Święta! Pewnie cos pysznego upichciłaś :shock: My dostaliśmy na jeden z prezentów pyszne przetwory od znajomych - mieli problem z pracą i nie mieli na prezenty. Nie chcieliśmy nic, ale to był kurcze jeden z najbardziej szczerych i od serca danych prezentów w życiu!!!!!!!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 2 sty 2013, o 17:10

16 były chrzciny.

Kiedyś nie maiłam pomysłu na prezent dla siostry własnie
kupiłam koszyk i zawiozłam jej taki ładny prezent, przetwory.

Tak na prawdę to przetwory nie należą do najtańszych przedsięwzięć.
i dużo pracy.
trochę to letnia inwestycja w zimę :)
Zawsze jej zawożę moje skarby.
A na świeta trochę pomodziłam, bo rodzicom zostawiłam zrobienie rybki i śledzi (nie lubię ;/)
a resztę ja.
no niby wszystkim smakowalo :P
Najlepsze drożdzowe paszteciki z grzybami, co sama nazbierałam i pierogi.
Piernik też był
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 2 sty 2013, o 17:16

Ja nie wiem, jak Ty dajesz rade sama chodzić do lasu :shock: Naprawdę! Ja się w życiu nie przemogę! Ba, ja się boję w mieszkaniu męża spać sama :shock: :shock: :shock: :shock: Choć sama mieszkałam 4 lata i nie miałam żadnego z tym problemu.

A przetwory sa chyba tańsze i droższe - np. grzybki są za free, ale juz papryki czy inne cuda co robicie m.in z Agik to wiadomo. Poza tym Wy potraficie eksperymentowac, mieszać, łączyć smaki, ja co najwyżej odtwórczo robie przepisy, ale daje rade jakoś :D . Sztuka kulinarka jest zarezerwowana dla niektórych! Ty to masz Mahika.

A w ogóle to mam 5,5 km do sklepu (małego marketu) i zastanawiam się czy iść. Biletów nie mam, na osiedlu nie ma, a jak tam nie kupie to 11 km dziś przedreptam.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 2 sty 2013, o 17:26

Grzybki za free, warzywa w lato tanie, ale potem zalezy jeszcze co się dodaje żeby to smakowało.
Można zrobić taniej i drożej.

Do lasu przełamałam się w tym roku.
Ale tylko do jednego.
Dalej boję się chodzić po innych lasach sama.
Nikt nie chce ze mna chodzić, a mnie tak wnerwiało że takie tam bogactwo jest
a ja jakies blokady mam.
I teraz jak znalazł, grzybki pyyycha :)
teraz mam prawko, to wiem gdzie na prawdziwki jeździć :mrgreen:
Ostatnio edytowano 2 sty 2013, o 17:29 przez mahika, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez agik » 2 sty 2013, o 17:29

Ja też dałam kosze. Już któryś raz. Bo to naprawdę prezent od serca.
I tak rzeczywiście nie nalezy do najtańszych. Nawet jeśli się nazbiera grzybów ( ja akurat kupuję, bo na grzybach się nie znam i nie będę ryzykowac). Jak się ma swoją działkę, to może wychodzi trochę taniej, ale jak trzeba wszystko kupic, to już zupełnie inna bajka. Cho nie znam nikogo, kto by miał osobista rafinerię cukru i osobistą tłoczarnię olejów ;)
Moni, Ty kiedyś liczyłaś, ile kosztuje nalewka malinowa- parę stówek wyszło, co?

A do koszy wsadziłam własnoręcznie zrobiony ocet jabłkowy, konfitury ( takie naprawdę wydziwiane) marynaty z papryki, ogórków, piernik staropolski. Miałam jeszcze robic domowe praliny, ale mi brakło czasu. Podobnie, jak mi brakło czasu na misterne pakowanie tych koszy ... I na zlanie wina...
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 2 sty 2013, o 17:30

W ogóle jak się gotuje w domu to jest taniej. Za pierogi np. w jednej z pierogarni płąci się 24 zł na porcję 11 szt. i ja np. czasem się najem tym, a czasem nie.

Mahika, a Ty pracujesz? Ja za chwilkę będe bezrobotna, więc będe regularnie gotować.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 2 sty 2013, o 17:34

agik napisał(a):Ja też dałam kosze. Już któryś raz. Bo to naprawdę prezent od serca.
I tak rzeczywiście nie nalezy do najtańszych. Nawet jeśli się nazbiera grzybów ( ja akurat kupuję, bo na grzybach się nie znam i nie będę ryzykowac). Jak się ma swoją działkę, to może wychodzi trochę taniej, ale jak trzeba wszystko kupic, to już zupełnie inna bajka. Cho nie znam nikogo, kto by miał osobista rafinerię cukru i osobistą tłoczarnię olejów ;)
Moni, Ty kiedyś liczyłaś, ile kosztuje nalewka malinowa- parę stówek wyszło, co?

A do koszy wsadziłam własnoręcznie zrobiony ocet jabłkowy, konfitury ( takie naprawdę wydziwiane) marynaty z papryki, ogórków, piernik staropolski. Miałam jeszcze robic domowe praliny, ale mi brakło czasu. Podobnie, jak mi brakło czasu na misterne pakowanie tych koszy ... I na zlanie wina...



Wow, naprawde podziwiam. Cukier to faktycznie drogi interes, a i grzyby kupne do tanich nie należą. Ale taki kosz to naprawde super prezent. Ja w tym roku chce zrobic przetwoty, ale takie dośc proste - na początek. No i szukam maszynki do mięs, żeby pierogi zacząć lepic :D Uwielbiam pierogi! W ogóle fajny byłby watek tanie gotowanie.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez mahika » 2 sty 2013, o 17:36

nie pamiętam czy liczyłam, czy to Ophrys?
nalewki bardzo drogie są, ale też warto.
Wczoraj smakowaliśmy moją pierwszą w życiu, niebo w gebie!
cud miód malyna 8)

tak jak pisałam. Są droższe przetwory i tańsze.

jak jest sezon to pracuję ciężko nieraz i po 12 godzin.
Mimo to znajduję czas i siły i na zrobienie obiadu, przetworów.
A potem jeszcze na spacer nad jezioro, zachód słońca podziwiać :haha:
że nie wspomnę o moim ogródku :P
Są tez takie dni ze nic mi się nie chce,
to wtedy po prostu nie robię, nie przynoszę do domu warzyw.

wiesz, trzeba to lubić, wtedy samo się robi, nie odczuwasz tego.
jak ze wszystkim.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Jak się czujesz?

Postprzez Honest » 2 sty 2013, o 17:40

Fajnie, że masz siłe po pracy jeszcze gotować i modzic w kuchni. Ja w ogóle wole gotować wieczorem na nastepny dzień, ale tez jestem nocnym markiem i jakaś bardziej aktywna jestem własnie o tej porze.

Ten teren wokół masz super. U nas kanał żerański za oknem - latem jest cudnie, śniadanie na tarasie, śpiew ptaków. Ale ogródka brak. A to jednak inne warzywa - bez chemii.
Ostatnio edytowano 2 sty 2013, o 17:41 przez Honest, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Jak się czujesz?

Postprzez agik » 2 sty 2013, o 17:41

Obrazek

Tak to wyglądało ( mała modelka mi w kadr weszła :) Ależ ona lubi, jak się ją fotografuje :) )
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

cron