Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 14 gru 2012, o 01:07

ostatnio mielismy kobitke z miesiecznym dzieckiem. jednego wieczora wyczulam od niej alkohol, policja wykryla ponad promil, a ja w lozku znalazlam dwie butelki po denaturacie. dziecko jej odebrali, juz 3 ma w domu dziecka. a pewnie i z piatym zajdzie :bezradny:
dzieci juz tak skazone bo wiadomo ze i w ciazy pila. chorobska, opoznienia intelektualne i inne dziadostwa.
i gdzie tu sprawiedliwosc?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 gru 2012, o 01:10

nie ma sprawiedliwośći, jedne usuwają a te co marzą o dziecku ronią, no ale kogo winić, nie ma kogo, tak już jest...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Honest » 14 gru 2012, o 01:11

sikorka napisał(a):nie wiem czym to wylumaczyc bo moje podopieczne zachodza w ciaze jedna za druga, jak kroliki :bezradny:
a zyja na zasilkach, z mezami alkoholikami i w socjalnych spelunach :( a dzieciaki jedno na drugim



No cóż, czego się nie zrobi dla 2 tysięcy becikowego... :bezradny: Tego kto to wymyślił to powinno się naprawdę wstrząsnąć :twisted: lepiej by dali włąsnie dłuższe macierzyńskie w zamian za to, czyli tak jak planują - oby to przeszło!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 14 gru 2012, o 01:14

myslisz ze to dobry pomysl? ja sie wlasnie zastanawiam :? bo obawiam sie, ze to zniecheci z kolei pracodawcow do zatrudniania mlodych kobiet. zreszta 60% wynagrodzenia na drugiej polowie macierzynskiego to tez raczej zart.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Honest » 14 gru 2012, o 01:23

sikorka napisał(a):ostatnio mielismy kobitke z miesiecznym dzieckiem. jednego wieczora wyczulam od niej alkohol, policja wykryla ponad promil, a ja w lozku znalazlam dwie butelki po denaturacie. dziecko jej odebrali, juz 3 ma w domu dziecka. a pewnie i z piatym zajdzie :bezradny:
dzieci juz tak skazone bo wiadomo ze i w ciazy pila. chorobska, opoznienia intelektualne i inne dziadostwa.
i gdzie tu sprawiedliwosc?


Ale jest na to rozwiązanie - spirala. I jak się dobrze zagada z podopieczna, to i założyć się da. A i kasa się na to może znaleźć 8)
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 14 gru 2012, o 01:25

babka juz siedzi w wiezieniu, miala wyrok w zawieszeniu za inne sprawy i jej odwiesili pr zokazji tego incydentu. a rozmow byla cala masa - jest nieugieta, a sila nie zmusisz.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 gru 2012, o 01:26

Biedne dzieciaki :(
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Honest » 14 gru 2012, o 01:41

sikorka napisał(a):myslisz ze to dobry pomysl? ja sie wlasnie zastanawiam :? bo obawiam sie, ze to zniecheci z kolei pracodawcow do zatrudniania mlodych kobiet. zreszta 60% wynagrodzenia na drugiej polowie macierzynskiego to tez raczej zart.


Ma być 80 %. A pracodawcy są i teraz, którzy nie preferuja kobiet - pracowników w wieku rozrodczym i to się niewiele zmieni przez ten zapis - tak mysle. Przecież nie zwolnią nagle wszystkich młodych kobiet w kraju? 8) Ja czekam na ten zapis.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Honest » 14 gru 2012, o 01:43

sikorka napisał(a):babka juz siedzi w wiezieniu, miala wyrok w zawieszeniu za inne sprawy i jej odwiesili pr zokazji tego incydentu. a rozmow byla cala masa - jest nieugieta, a sila nie zmusisz.



A korzysta z zasiłku? Ja bym odmówiła na brak współpracy. Pewnie nie tylko to ma za uszami. Kontrakt socjalny, jak się nie wywiąże to niech zyje sobie za swoje pieniądze. A jak się jej dziecko odbierze od razu w szpitalu po porodzie, to z becikowego nici - może to ją zniechęci do kolejnych ciąż.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 14 gru 2012, o 01:48

http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/ciaza/u ... 49980.html

ja slyszalam o 60%
dla matek to byloby super rozwiazanie. jak bylam w zlobku i widzialam dzieci po 7-8 miesiecy to troche mi bylo przykro, ze kobiety musza wracac do pracy i zostawiac juz tak male dzieci, choc wiem ze pewnie i mnie to czeka :?
najlepiej dladziecka by bylo ten pierwszy rok spedzic przy Rodzicu.
ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze z nowymi etatami dla takich kobiet bedzie ciezej, zwlaszcza w prywatnych przedsiebiorstwach.
kazdy kij ma dwa konce :bezradny:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 14 gru 2012, o 01:52

Honest napisał(a):
A korzysta z zasiłku?

nie wiem. nie jest juz nasza Klientka, wiec sie tym nawet nie interesowalam, a co jej mops daje to juz nie wnikam. to bylo jakis czas temu, a nowych mamy teraz przed swietami tyle, ze jest co robic.
zreszta poznalam juz strukture mopsu i jak widze co sie niektorym ludziom oferuje :shock: to sie czlowiek za glowe lapie co robia z naszymi podatkami.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Honest » 14 gru 2012, o 02:53

sikorka napisał(a):http://www.mowimyjak.pl/zdrowie/ciaza/urlopy-macierzynskie-nowe-zasady-od-2013-roku,95_49980.html

ja slyszalam o 60%
dla matek to byloby super rozwiazanie. jak bylam w zlobku i widzialam dzieci po 7-8 miesiecy to troche mi bylo przykro, ze kobiety musza wracac do pracy i zostawiac juz tak male dzieci, choc wiem ze pewnie i mnie to czeka :?
najlepiej dladziecka by bylo ten pierwszy rok spedzic przy Rodzicu.
ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze z nowymi etatami dla takich kobiet bedzie ciezej, zwlaszcza w prywatnych przedsiebiorstwach.
kazdy kij ma dwa konce :bezradny:

Pewnie, pierwszy rok jest najwazniejszy w rozwoju dziecka. Moja bratowa musiała wrócić do pracy już w 5 miesiącu zycia małej. Potem wynajęli opiekunkę, ale byli zadowoleni z tej Pani.

Myślę, że ci pracodawcy, którzy nie chca zatrudniać matek nadal będa tak robić, ale nie sadzę, aby ci, którzy traktują to za normalny stan rzeczy zmienili zdanie. Znam sporo osób, które włąśnie mają doświadczenia budżetówką, gdzie nie chciano ich zatrudnić, bo młoda, bo mężatka, albo ma już dziecko. A w sektorze prywatnym mniej się spotkałam z takim stanowiskiem. Ale to tylko doświadczenia z mojego otoczenia.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 14 gru 2012, o 03:00

czyli wszedzie bywa roznie. ja juz nawet sie tym nie przejmuje. co ma byc to bedzie - i tak na wiele spraw nie mam wplywu. zreszta chwilowo mam inne priorytety :D
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 14 gru 2012, o 14:46

Już lepiej dla takiego malucha niania niż żłobek :/ już wyobrażam sobie jak taki maluch jest zdezorientowany jak trafia w takie miejsce...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 15 gru 2012, o 14:00

tutaj tez bywa roznie :bezradny:
tez trzeba brac pod uwage zarobki - nie kazdego stac na nianie. a i zlobki maja swoje socjalizujace plusy.
ja mam ze wzgledu na swoj klubik te przewage, ze bede miala Dzieciaczka pod nosem :D a jednoczesnie w grupie - na szczescie malej i po d opieka zaufanych mi osob.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości