Powrót?

Problemy z partnerami.

Postprzez nana » 12 lut 2008, o 15:05

Wygrałeś Filemonie!:)

Zajrzę do tej książki (znalazłam okazyjnie na allegro!), chociaż zauważyłam, że generalnie poradniki mi szkodzą.
Póki co trzymaj za mnie kciuki, żebym znów nie wpakowała się w mojego ex, bo jakoś ciągle mu nie wierze. Tylko ta neurotyczna potrzeba miłości mnie pcha w jego kierunku...

P.S. ja zauważyłam, że zrozumienie przynosi mi częściowe wyleczenie.
Avatar użytkownika
nana
 
Posty: 634
Dołączył(a): 21 maja 2007, o 19:59
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Filemon » 12 lut 2008, o 18:13

Gwoli ścisłości, ta książka nie jest poradnikiem a raczej... bardzo przystępnym opisem najpełniejszej chyba i najbardziej moim zdaniem interesującej teorii nerwicy, jaka powstała do dzisiaj, dającym według mnie bardzo szeroką orientację w mechanizmach tych zaburzeń i inspirującym do choćby częściowego, samodzielnego zgłębiania siebie. Jeśli faktycznie, jak twierdzisz, zrozumienie przynosi Ci częściowe wyleczenie, to jest to zdecydowanie lektura dla Ciebie!

Kciuki rzecz jasna trzymam... ;) (nie daj mu się, nie daj mu się, nie daj mu się, NIE!!! :D )

p.s, jedyny trudniejszy termin, który pamiętam, że wystąpił w książkach Horney pisanych eleganckim, prostym językiem to słówko: kompulsywny.

Czynność kompulsywna, to innymi słowy działanie do którego popycha nas jakiś wewnętrzny przymus (często nieświadomy) - na przykład czy chcemy czy nie, kompulsywnie lgniemy do drugiego człowieka popychani wewnętrzną siłą, której natura jest dla nas częstokroć nieznana i niezrozumiała, choć zewnętrznie wygląda to niby na normalne poszukiwanie miłości, ciepła i bliskości... ;)
Avatar użytkownika
Filemon
 
Posty: 3820
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:47
Lokalizacja: Matka Ziemia :)

Poprzednia strona

Powrót do Problemy w związkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: eboqexediajoc i 256 gości

cron