Osy, pszczoły i reakcje alergiczne...

Rozmowy ogólne.

Osy, pszczoły i reakcje alergiczne...

Postprzez Księżycowa » 29 cze 2012, o 18:38

Ok przyznaję się na wstępie, że mam silny lęk na tym punkcie ale w sumie nie znam tematu takim jaki jest. A że jakoś staram się ,,wrócić na ziemię" i powstrzymać tą reakcje lękową, to może ma ktoś info z własnych albo czyichś doświadczeń jak wygląda sprawa ze wstrząsem anafilaktycznym?
W necie podczytałam, że pojawia się on w ciągu godziny od użądlenia i że nie za pierwszym ukąszeniem może taka reakcja wystąpić a za drugim również, bo organizm jakby zapamiętuje alergen i programuje się na obronę...
Ja nie wiem czy w ogóle jestem uczulona, bo oprócz komara nigdy nic mnie nie dziabnęło, więc zbieram jakieś racjonalne informacje, żeby jakoś ten lęk pokonać.
Żeby nie było, nie jestem histeryczką :wink: To jedna z moich fobii, która ,,wylazła" jakoś razem z nerwicą lękową... wiem, że to minie ale na tą chwilę mam w głowie, że po ukąszeniu wstrząs występuje pd razu i w ciągu 10 - 15 min. człowieka nie ma.
Takim pierwszym powodem obawy przed tym była głośna śmierć pani Sałackiej ale skończyło się na obawie dawniej... teraz mam większy kłopot i tu mam problem, bo gdzieś czytalam, że interwencja była szybka i nie pomogła a gdzie indziej, że pogotowie zostało wezwane dopiero po godzinie...

Pewnie każdy organizm jest inny i to ma tez wpływ...

Będe wdzięczna za info :buziaki:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Osy, pszczoły i reakcje alergiczne...

Postprzez KATKA » 29 cze 2012, o 20:00

ja jestem uczulaona na sporo rzeczy...na to nie sprawdzałam...choc z góry zakładam, ze fajnie moze nie byc więc od ukąszeń uciekam :P
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Osy, pszczoły i reakcje alergiczne...

Postprzez Księżycowa » 29 cze 2012, o 21:47

KATKA napisał(a):ja jestem uczulaona na sporo rzeczy...na to nie sprawdzałam...choc z góry zakładam, ze fajnie moze nie byc więc od ukąszeń uciekam :P



:P no ja też unikam właśnie... unikam deptania boso po trawie albo w klapkach itp. ale coś jednak podlecieć może samo nie?

Nie na wszystko mamy wpływ a te owady bywają natrętne i nerwowe ...
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie


Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości