takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Rozmowy ogólne.

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez Laff » 24 cze 2012, o 15:35

a co w przypadku, gdy ktoś użyje słowa, które ktoś odbierze obraźliwie?

jako autorka ostatnio stworzonego i zamkniętego tematu uważam, że rozmowa tam tocząca się była zupełnie nie związana z tematem. w momencie, gdy SANNIE udało się ustalić porozumienie z Pozytywna w/s przedmiotu tematu dalsze wypowiedzi były bez sensu. jakbym chciała się żalić na P.(tak jak ona na mnieXD) to założyłabym stosowny temat. nie czuję takiej potrzeby a jako autor tematu nie ma ochoty konwersować na tematy, które są moją i P. prywatną sprawą - jak ktoś lubi inaczej to niech zakłada sobie własne tematy. co prawda nie miałam nic przeciwko, aby temat sobie wisiał zamknięty i aby każdy mógł sobie poczytać.

natomiast zauważyłam, że pojawiają się często tutaj wpisy wyśmiewające niektórych użytkowników, bagatelizujące lub pomniejszające ich problemy. tylko jak z tym się uporać? szczerze mówiąc - prowadziłam kiedyś pewne forum o tematyce psychologicznej - czasem trzeba było drastycznych środków (typu rozdzielanie ostrzeżeń - jak się miało 3 to ban czasowy itp..., zamykanie i usuwanie tematów czy wypowiedzi) i wiem, że dzięki temu na forum panowało ogólne poszanowanie siebie nawzajem.
Ostatnio edytowano 24 cze 2012, o 15:54 przez Laff, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Laff
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23 paź 2011, o 00:17
Lokalizacja: stolyca

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez administrator_Paweł » 24 cze 2012, o 15:50

Laff i innym przypominam:
8. Zadbajcie o to by grupa była bezpiecznym miejscem dla jej członków. Nie ujawniajcie danych umożliwiających identyfikacje użytkowników, w szczególności danych personalnych i adresowych.

Co do mojego panoszenia się:

Koniecznie chcecie oceniać zasadność moich działań, ale nie bierzecie pod uwagę choćby tego, że nie do wszystkich informacji macie wgląd. I mieć nie możecie. To, że coś Was wkurza to rozumiem, ale to nie uprawnia do obrażania kogokolwiek, nawet mnie. Choć ja tu jestem najmniej ważny. Rozumiem, że co jakiś czas niektórzy z Was mają potrzebę powalczyć z tym, kto jest wyższy stopniem w nierównej relacji. No ok. Ja tego nie zmienię. Tyle, że jak strzelacie brudną amunicją, to czasem możecie dostać rykoszetem, bo jestem tylko człowiekiem.
Avatar użytkownika
administrator_Paweł
Administrator
 
Posty: 805
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez Laff » 24 cze 2012, o 15:52

a przepraszam mój błąd będę zwracać na to uwagę
Avatar użytkownika
Laff
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23 paź 2011, o 00:17
Lokalizacja: stolyca

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez administrator_Paweł » 24 cze 2012, o 15:54

Jeszcze jedno miejsce wyłapałem Laff,

i dziękuję
Avatar użytkownika
administrator_Paweł
Administrator
 
Posty: 805
Dołączył(a): 29 kwi 2007, o 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez Laff » 24 cze 2012, o 15:56

już poprawiłam :)
Avatar użytkownika
Laff
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23 paź 2011, o 00:17
Lokalizacja: stolyca

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez pozytywnieinna » 24 cze 2012, o 16:27

administrator_Paweł napisał(a):Laff i innym przypominam:
8. Zadbajcie o to by grupa była bezpiecznym miejscem dla jej członków. Nie ujawniajcie danych umożliwiających identyfikacje użytkowników, w szczególności danych personalnych i adresowych.

Co do mojego panoszenia się:

Koniecznie chcecie oceniać zasadność moich działań, ale nie bierzecie pod uwagę choćby tego, że nie do wszystkich informacji macie wgląd. I mieć nie możecie. To, że coś Was wkurza to rozumiem, ale to nie uprawnia do obrażania kogokolwiek, nawet mnie. Choć ja tu jestem najmniej ważny. Rozumiem, że co jakiś czas niektórzy z Was mają potrzebę powalczyć z tym, kto jest wyższy stopniem w nierównej relacji. No ok. Ja tego nie zmienię. Tyle, że jak strzelacie brudną amunicją, to czasem możecie dostać rykoszetem, bo jestem tylko człowiekiem.


:oklaski: i dziekuje
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez Sanna » 24 cze 2012, o 17:48

administrator_Paweł napisał(a):[color=#FF0000]Laff i innym przypominam:
8. Zadbajcie o to by grupa była bezpiecznym miejscem dla jej członków. Nie ujawniajcie danych umożliwiających identyfikacje użytkowników, w szczególności danych personalnych i adresowych.


Dlatego uważam, że dobrze że tamten wątek szybko znikł - padły w nim prawdziwe imiona i miejsca zamieszkania.

W tym wypadku jestem za - usunięciem wątku.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez smerfetka0 » 24 cze 2012, o 18:08

Sanna napisał(a):
administrator_Paweł napisał(a):[color=#FF0000]Laff i innym przypominam:
8. Zadbajcie o to by grupa była bezpiecznym miejscem dla jej członków. Nie ujawniajcie danych umożliwiających identyfikacje użytkowników, w szczególności danych personalnych i adresowych.


Dlatego uważam, że dobrze że tamten wątek szybko znikł - padły w nim prawdziwe imiona i miejsca zamieszkania.

W tym wypadku jestem za - usunięciem wątku.



to mozna zmienic bez usuwania
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez josi » 24 cze 2012, o 19:26

administrator_Paweł napisał(a):
Rozumiem, że co jakiś czas niektórzy z Was mają potrzebę powalczyć z tym, kto jest wyższy stopniem w nierównej relacji.


?

Ludolfina ja podczytuje to:
http://dyrektor.nf.pl/Artykul/13055/O-r ... -zespolem/
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez ludolfina » 24 cze 2012, o 19:50

josi, bardzo zainspirowalo mnie zdanie z tego artykulu!

(6) Można uznać, że jednym z celów istniejących w każdym konflikcie jest zwiększenie lub potwierdzenie swojej władzy. Jest to często spotykane w świecie zwierząt, gdzie np. samiec-lider wyzywa na pojedynek innego samca lub dwóch samców rywalizuje o samicę. U ludzi zachodzi podobny mechanizm. W każdym konflikcie oceń jaka władza istnieje po obu stronach – jeśli istnieje znaczna dysproporcja może nie warto włączać się w konflikt. Oceń uczciwie.

musze to zbadac glebiej! dziekuje za inspiracje :)
Avatar użytkownika
ludolfina
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 lip 2010, o 22:09

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez josi » 24 cze 2012, o 20:00

badaj glebiej, badaj :)
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez agik » 24 cze 2012, o 20:02

Ja w ogóle nie rozumiem o czym jest ten temat?

Smerfetko- argumentujesz, że jako uzytkownik forum i uczestnik społeczności masz prawo wiedziec "kto z kim sypia" i z tego względu interesują Cię takie "dowalankowe" tematy, jak tamten?
A zdajesz sobie sprawę, ze użytkownicy kontaktują się ze sobą poza forum? (na innych forach, na komunikatorach, osobiście, za pomocą maila, telefonu) Chyba nie twierdzisz, że muszę relacjonowac swoje spotkania, rozmowy, prywatne sympatie, tylko z takiej racji, że jestem użytkownikiem tego portalu i wchodzę w interakcję z innym jego użytkownikiem? :shock:

Ja się bardzo cieszę, że tamten temat zniknął. W ogóle nie powinien był powstac. I nie z tego względu, jak się potoczył, tylko- jak się zaczął.

Ewka- na tym forum dobro jednostki jest sprawą nadrzędną- taki jest regulamin i taki jest sens tego forum. Społecznośc powstała niejako " przy okazji" i to jest fajna społecznośc, co nie znaczy, że "dobro ogólne" jest ważniejsze niż dobro jednostki- przynajmniej ja tak myślę. A w tamtym temacie dobra osobiste zostały bardzo poważnie nadszarpnięte- w moim odczuciu w sposób bardzo niefajny i niehonorowy.
Rzeczywiście- jak ktoś nie chce, to niech nie czyta... jest też możliwośc nie zabierania głosu ( wiem, że ciężko ;) ), ale weź nie gadaj, ze Ci niedobrze, jak się mieszasz w coś, co Cię nie dotyczy. Albo się nie mieszaj, albo weź na siebie konsekwencje, a nie zrzucaj ich poza siebie, że niefajnie Ci czytac i ludzie mają nie pisac, żeby Tobie było fajnie- sama zadbaj o swój komfort- masz cały wachlarz możliwości- możesz zwrócic uwagę, że niefajnie, olac ( nie czytac i nie pisac ), albo zaangażowac straż miejską, policję ( czyt. Admina ;) )

Bis- ja uwielbiam Twoje wpisy :)
Zawsze na nie czekam, przeważnie mnie zmuszają do przewertowania czegoś- tam ;), zawsze są inspirujące.
Może pisz bloga?- tam Ci nic nie zniknie...
Na tym forum nie możesz się skutecznie domagac tego, czego się domagasz ponieważ pnt 14 regulaminu mówi:
14. Redakcja portalu i administrator zastrzegają sobie prawo do zawieszenia działania lub likwidacji forum i grup wsparcia, usuwania postów, blokowania i usuwania użytkowników bez podania przyczyn.
Pozamiatane...

I to bardzo słusznie pozamiatane... Tym razem... ;)
Administracja forum to trochę więcej niż dbanie o samopoczucie obserwatorów, bo - o ile dobrze rozumiem- to dobro jednostki jest nadrzędnym dobrem.

Mam jeszcze bardzo wiele refleksji na temat tzw " wolności słowa", ale ponieważ już tyle razy o tym pisałam, to tym razem se daruję ;)
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez agik » 24 cze 2012, o 20:07

smerfetka0 napisał(a):
Sanna napisał(a):
administrator_Paweł napisał(a):[color=#FF0000]Laff i innym przypominam:
8. Zadbajcie o to by grupa była bezpiecznym miejscem dla jej członków. Nie ujawniajcie danych umożliwiających identyfikacje użytkowników, w szczególności danych personalnych i adresowych.


Dlatego uważam, że dobrze że tamten wątek szybko znikł - padły w nim prawdziwe imiona i miejsca zamieszkania.

W tym wypadku jestem za - usunięciem wątku.



to mozna zmienic bez usuwania


Serio uważasz, że "grzebanie" w postach użytkowników, zmienianie treści postów jest takie moralne?
Chyba se jaja robisz...
I kompletnie nie rozumiesz, czym jest zaufanie, czym jest wolnośc słowa...
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez mahika » 24 cze 2012, o 20:08

mamy wybór.
Być tu i akceptować regulamin,
nie akceptowac regulaminu i poszukac miejsca nam odpowiadającego,
ew. założyć własne forum, z własnym regulaminem.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: takie niby nic ale jestem zdecydowanie przeciw!

Postprzez josi » 24 cze 2012, o 20:09

agik a ty znowu wszystko przekrecilas :)
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 528 gości