nienawidzę ludzi dla których pracuję

Rozmowy ogólne.

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez Apasjonata » 17 cze 2012, o 14:11

Moj były szef by powiedział " jak ci się nie podoba to wyp...j" , bo powiedział to wielu moim współpracownikom. I co bys tym osiagneła?
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez josi » 17 cze 2012, o 14:11

no ale sam zadal pytanie czy interesuja cie jeszcze sprawy firmy
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez Apasjonata » 17 cze 2012, o 14:26

Josi , bo robi się off top.
Z tego co nauczyłam się w terapii o ludziach , to to, ze ich działania dzisiejsze mają korzenie w dzieciństwie, z reguły.
I teraz taka hipotetyczna sytuacja. Nad moim szefem znęcał sie kiedyś kolega ze szkoły, bił go , zabierał pieniadze, poniżał. I ten szef ma potrzebę wywalenia tej nagromadzonej złości na słabszych , podwładnych, zonie , dzieciach i nawet psie, jak go posiada. I teraz nie chodzi o sprawy firmy , one są tylko przykrywką do tego by kogos zapunktować, znaleźć pretekst by się wyżyć. Ale ja tego nie wiem, bo nie znam jego przeszłości i co mi da rozmawianie z nim o tej przykrywce (pracy) skoro ona nie jest sednem problemu?
Skąd wiem, ze to przykrywka? Bo gdyby martwił się o firmę to by współpracował dla jej dobra, wspomagał zespół, a nie zatajał informacje, przeciągał terminy czyli kopał sam dołki pod własnym interesem. A przeciagnięcie terminu jest wspaniałym pretekstem do wykazania podwładnemu iż jest nieskuteczny , nie zna się na swej pracy , nie przykłada się do pracy .
Ale do zobaczenia i zrozumienia tego potrzebowałam czasu.
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez josi » 17 cze 2012, o 14:31

Co radzisz Magdzie gdy szef zada jej pytanie dlaczego czegos nie robi, byc myslami gdzies indziej?
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez Apasjonata » 17 cze 2012, o 14:42

Radzę jej przyjrzeć się swym uczuciom , jak sytuacja w pracy wpływa na jej całe życie, jak odbiera jej spokój ducha, jak miesza w zyciu osobistym, bo myslę , że też ma na to wpływ ( ja nie umiałam zostawić sytuacji w pracy za tamtymi drzwiami i wrócic do domu radosną i zrelaksowaną) i poszukać tego czego chce i dać sobie do tego prawo, być delikatniejszą dla siebie samej. Wtedy jej działania i sposób reagowania zmieni się . Jak znajdzie to czego pragnie i podąży za tym to to osiagnie ten cel.
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez josi » 17 cze 2012, o 14:56

w tej wlasnie chwili jej to radzisz gdy jej zadaje pytanie? :)
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez Apasjonata » 17 cze 2012, o 15:04

Ja radzę jej to od teraz , od tej minuty , która trwa w momencie jak to czyta. Zmienić swoje życie mogę właśnie teraz, nie w przyszłosci.
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez josi » 17 cze 2012, o 15:10

a zanim osiagnie ten stan to jak ma odpowiadac na zarzuty szefa?
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez Apasjonata » 17 cze 2012, o 15:18

Josi kierujesz swoje zapytania do niewłasciwego użytkownika . To Ty wybierasz opcję "walczyć" ja wybrałam opcję "nie walczyc tylko uciekac" i ją zrealizowałam i czuję sie wygrana , bo dzięki zmianie pracy zyskałam spokój i mozliwośc rozwoju i jestem zadowolona.
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez josi » 17 cze 2012, o 15:24

:roll: ale magda wie ze ma uciekac, tylko nie moze uciec z dnia na dzien i pytanie jest co mowic w rozmowach z szefem, ona sama pyta jak wtedy zachowac zimna krew,czyli pytanie jest jak konkretnie w tej sytuacji sie zachowac.
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez Apasjonata » 17 cze 2012, o 15:33

Josi to Ty obrałas metodę, by wykazac szefowi jego błedy więc myślę, że to Ty jesteś kompetentną osobą by dać konkretne przykłady jak tego dokonac. Chętnie poczytam o Twoich sposobach.
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez josi » 17 cze 2012, o 17:49

Ja juz podalam moj sposob na wstepie, ale wg ciebie on nie jest dobry, wiec pytam jaki masz inny. Bo twoje rozwiazanie jest dlugofalowe a potrzebne sa tez sposoby na konkretne sytuacje.
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez Apasjonata » 17 cze 2012, o 18:17

Mój sposób był bardzo krótkofalowy , trwał 3 tygodnie, tydzień na znalezienie pracy i 2 tygodnie wypowiedzenia. I już to poza mną.
Za to twój sposób wydaje mi się długofalowy, bo zamiast szukać czegos lepszego skupiałabym się na wymyslaniu sposobów jak poradzić sobie z szefem i niby wiedziałabym , ze muszę pracę zmienić jednak w tym ferworze walki na myslenie o tym, aktywne szukanie już czasu i inwencji by mi brakło. Skąd to wiem? Bo wcześniej to stosowałam , próbowałam obmyslac jak tu dotrzeć szefa , jak móc się realizowac i wielkie g... z tego było. Tylko, że dziś juz wiem , iż nic innego w relacji z tym człowiekiem byc nie mogło. Zaakceptowałam fakt, ze od pewnich ludzi lepiej trzymac sie z daleka.
Moje wysłuchane uczucia powiedziały mi , że nie chcę walczyć , chcę fajnie zyć i jak to się mówi "słowo stało się ciałem".
Apasjonata
 
Posty: 336
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 12:51

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez josi » 17 cze 2012, o 18:25

a gdzie ja napisalam zeby nie szukac innej pracy? oraz gdzie napisalam zeby walczyc?
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: nienawidzę ludzi dla których pracuję

Postprzez caterpillar » 17 cze 2012, o 19:04

Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 565 gości