Szlag mnie trafia...

Rozmowy ogólne.

Szlag mnie trafia...

Postprzez ewka » 11 maja 2012, o 12:03

... jak to człowiek jest w tym kraju traktowany!
Chodzi mi o wiek emerytalny.

Masakra!!!
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez Sanna » 11 maja 2012, o 13:51

Ja nie podskakuję do góry z radości że prawo do emerytury nabędę dopiero w 67-ym roku życia, ale rozumiem że zmiana jest niezbędna. Cudów ( ekonomicznych zwłaszcza ) nie ma - jeśli wydłuża się średnia długość życia, to musi iść za tym wydłużenie okresu pracy. Szczególnie dotyczy to kobiet, które średnio żyją znacznie dłużej niż faceci.
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez caterpillar » 11 maja 2012, o 15:44

tu w uk z tego co wiem nawety 68 i to policja

mnie bardziej przeraza ,ze podniesienie wieku emerytalnego i tak na niewiele sie zda :? i lepiej kombinowac jak tu sie zabezpieczyc na starosc,
bo za kilkadziesiat lat okaze sie ,ze nasze skladki przepadly :?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez marie89 » 11 maja 2012, o 20:57

zawsze jest wyjście... Jakby chcieli to by znaleźli lepsze rozwiązanie.

Praca do 67 roku życia... Pogięło ich.

Są takie zawody, gdzie człowiek nie pociągnie... ale może o to chodzi - taktyka: zarobić człowieka... wtedy emeryturka już mu nie będzie potrzebna :roll:
marie89
 

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez Sansevieria » 11 maja 2012, o 21:53

Wizja partolu interwencyjnego w osobach dwóch 66 letnich policjantów jest dla mnie raczej komiczna. Super skuteczność gwarantowana :lol:
EKonomicznie to koncepcja jest jasna - im dłużej wpłacasz składki tym krócej je potem odbierasz. Czysty, jasny zysk finansowy. Jest dziura w "systemie" i kasy w nim nie ma - no to sie ją spróbuje załatać naszym kosztem. Już to, że jest ustalona maksymalna wysokość emerytury w oderwaniu od faktycznie ściągnietych kwot składkowych jest robieniem części obywateli w tzw. bambuko. No to będzie większe bambuko i tyle.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez caterpillar » 11 maja 2012, o 22:26

no wiesz sans jak mlodzi beda prowadzili tryb zycia komputer +mc donalds to i 68 latek sobie da rade :)

swoja droga ostatnio czytalam o 90 lekarce pediatrze a w polsce rekordzista lekarz chyba 78 lat
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez Sansevieria » 11 maja 2012, o 22:49

Część młodych prowadzi tryb życia uwzględniający siłownię... a raczej trudno by było dobrać patrol do sprawcy/ów :lol:
W niektórych zawodach wiek zaawansowany nie stanowi przeszkody w ich wykonywaniu, ale w niektórych. Raczej należących do mniejszości. A mowa o czymś, co ma dotyczyć wszystkich.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez ewka » 12 maja 2012, o 12:12

Jeden 70 latek/ka będzie w świetnej formie i doskonale sobie poradzi, inny nie. I ta forma jest po prostu różna, 100% zdrowych ludzi w tym wieku raczej nie ma. I taka kobieta, pracująca kupę lat w systemie np. 3 zmianowym.... to w jakiej niby formie będzie? Nie, to jest po prostu masakra. I zabiera miejsca pracy młodym ludziom, o ile nie wyjadą gdzieś nabijać kasę Niemcom, Anglikom, Hiszpanom, Holendrom, czy komu tam jeszcze. A wyjadą, bo tutaj jest jak jest.

:(
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez psycho.madness » 12 maja 2012, o 13:42

I tak mamy największą w Unii Europejskiej liczbę najmłodszych emerytów.

Panowie popracują 2 lata dłużej... nic wielkiego. W wielu krajach pracuje się do tego wieku, a nawet do 70-tki.

Pan Prezes też niech nie płacze, bo ma już swoje lata, a nadal pcha się do władzy. Więc niech się cieszy, bo 2 lata dłużej "porządzi".

Fakt... mozna było to zrobić inaczej, a nie najpierw mówić, że się nie podniesie wieku, a teraz podnosić - moim zdaniem lekka kompromitacja i Pan premier dużo stracił w moich oczach.
psycho.madness
 
Posty: 109
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 11:48

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez caterpillar » 12 maja 2012, o 15:27

Ewka ja jeszcze raz napisze,

mnie osobiscie nie przeraza wiek emerytalny przeraza mnie ,ze cos takiego jak ZUS moze za kilkanascie lat rosypac sie i wowczas niedostaniemy zlamanego grosza za te lata co pracowalismy


http://www.youtube.com/watch?v=p9qPy0N0d_4
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez ewka » 12 maja 2012, o 16:28

psycho.madness napisał(a):I tak mamy największą w Unii Europejskiej liczbę najmłodszych emerytów.

No? Czyli ustawa jak najbardziej słuszna, tak? Bo musimy dorównać do UNII? Bo UNIA to wyrocznia i jedynie słuszne drogi wytycza?
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez ewka » 12 maja 2012, o 16:37

caterpillar napisał(a):Ewka ja jeszcze raz napisze,

mnie osobiscie nie przeraza wiek emerytalny przeraza mnie ,ze cos takiego jak ZUS moze za kilkanascie lat rosypac sie i wowczas niedostaniemy zlamanego grosza za te lata co pracowalismy


http://www.youtube.com/watch?v=p9qPy0N0d_4

Fakt.

ZUS to bastion, który karmił przez kupę lat każdy rząd po kolei - więc chyba rząd (jaki by nie był) będzie się czuł jakoś w obowiązku? No powinien chyba... choć jakoś tak się robi, że to "powinien" w modzie nie jest.

Bo taki emeryt, który przepracował 40 lat z hakiem... TEŻ POWINIEN godnie i spokojnie dożyć swoich dni na emeryturce. I odpocząć po latach harówki. I może w świat trochę pojechać. Weekendy w SPA zaliczać. A tu się robi, że jeśli w ogóle do niej dożyje, to... "godnie i spokojnie" też między bajki można włożyć.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez Sanna » 12 maja 2012, o 17:07

ewka napisał(a):
psycho.madness napisał(a):I tak mamy największą w Unii Europejskiej liczbę najmłodszych emerytów.

No? Czyli ustawa jak najbardziej słuszna, tak? Bo musimy dorównać do UNII? Bo UNIA to wyrocznia i jedynie słuszne drogi wytycza?


Moim zdaniem raczej chodzi o fakt, że społeczeństwa Uni się starzeją dlatego i dlatego podnosi się tam wiek emerytalny, a u nas zachodzi taki sam proces - średnia wieku się wydłuża.
Uważam samo podniesienie wieku emerytalnego za jak najbardziej słuszne, szczególnie w wypadku kobiet, bo żyją znacznie dłużej niż panowie.

Efektywność działania ZUS i programów aktywizacji zawodowej osób 50+ itd. to niestety odrębna sprawa ....
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez Sanna » 12 maja 2012, o 17:28

W każdym razie w Danii mają mieć jeszcze gorzej, jeśli jest to jakimś pocieszeniem :):

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,901 ... iatce.html
Sanna
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 15:05

Re: Szlag mnie trafia...

Postprzez pozytywnieinna » 12 maja 2012, o 17:36

w Danii to wprowadzili w lutym, czy marcu ubieglego roku, tylko tam spoleczenstwa sie o niczym nie informuje w szczegolach, bylo pare suchych artykulow, zmiana weszla i juz, ale roznica w Danii jest taka, ze system emerytalny jest w 90 procentach prywatny (to czlowiek decyduje, ile placi i gdzie), skladki zwolnione sa z opodatkowania i na emeryture czastkowa mozna przejsc juz w wieku 50 lat, jesli skladki byly dosc duze zyje sie bardzo dobrze, wiek 74 lat objal jedynie osoby, ktorym bedzie placilo panstwo, czyli Ci ktorzy np. cale zycie nie pracowali, byli na bezrobotnym, oraz 100 procent z funduszy prywatnych po 74 roku. tylko ze np. 50 procent daje mozliwosc dostatniego zycia :bezradny:

dodatkowo w kazdym momencie mozna dozywotnio przejsc na rente (chorobowe), np. jesli bola nas plecy, co jest plaga wsrod dunczykow i wyplata tego nie jest uzalezniona od lat pracy, wysokosc jest identyczna dla wszystkich.
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 548 gości