Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 22 kwi 2012, o 20:20

coli nie pila, podobnie jak pepsi, sprite i innych wynalazkow, cukier je i niech je i tak ma malo przyjemnosci :)
malo to po niej widac, zjada 3 kotlety mielone na obiad, a chuda jak szkapa :) za to ograniczylam jedzenie po 18, kolacje zjada o 18 i koniec jedzenia :)

odnosnie przedszkola jeszcze to taki jeszcze niuans 40 minut podworka i 2,5 godziny wegetowania na lezakach, nawet grupa 5 latkow, a wiec dzieci, ktore maja czasem ponad 6 lat musza tak wegetowac, dla mnie to jest istny skandal!

i tu jestem za dunolami, tam dzieci ganialy po dworze cale 8 godzin, a jak sie zmeczylo to szlo lezec na materac na chwile i z powrotem na podworko jak chcialo

a z drugiej strony jakbym tak trzymala na sile dziecko przez 2,5 godziny w lozku i by sie darla wtedy ja opetana, to ciekawe co na to by Pan/Pani prokurator powiedziala, a przedszkolu wolno, to juz znecanie nie jest... a k...a mam zly dzien
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 22 kwi 2012, o 21:18

3 kotlety :shock: niezle ale nie przesadzaj z iloscia jedzenia , znaczy z wielkoscia porcji bo jej rozpychasz zoladek lepiej dac czesciej a mniejsze porcje :)

no wiem z tym przedszkolem i dworem to jakas pomylka :?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 23 kwi 2012, o 08:52

cat ona nadal (po tych akcja prez pierwsze 1,5 roku) ma niedowage. Rozmawialam z pediatra i kazala nie ograniczac, bo dopiero teraz wyrownuja sie tez wyniki badan.

zreszta ona je w przedszkolu, wiec nic nie moge regulowac, tam godziny sa odgornie, na dodatek ona je co 15 minut, wykle owoce i jogurty pomiedzy i tak potrafi zjesc kosmiczne ilosci jak cos lubi, bo jak nie lubi to nawet nie powacha :) ale z tym jest fajnie, ze ZAWSZE probuje nim stwierdzi, ze nie dobre.

pierogow bym nie nastarczyla :) sama ich nie lubie, a ona pozera ilosci 10 na jeden obiad, ale fakt, ze 10 godzin dziennie gania jak oszalala, na dodatek jest w stanie prejsc po kilka kilometrow be odpoczynku :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 23 kwi 2012, o 15:33

moze to normalne i ma tak szybka przemiane materii (tylko dobrze dla niej) ale moze warto zapytac lekarza o badanie na pasozyty , kiedys o tym czytalam i okazuje sie ze wiele chorob jak astma ,choroby skory czeste infekcje biora sie wlasnie od tego. (tak pomyslalam tez o tym nieprzybieraniu na wadze)

Ja kiedys rozmawialam z pewna pania na podworku ,ktora regularnie odrobacza cala rodzine i mowi ,ze nie maja chorob

Potem rozmawialam z dobra alergolog i ta mi odradzila jesli nie ma ku temu przeslanek ,to lepeij nie ingerwoac w organizm bo to zawsze ingerencja chemia .

jak widac 2 skrajne opinie.


ale moze gdyby lekarz chcial zbadac pod tym katem ...bylo by dobrze



co do apetytu to nie mam nic przeciwko jesli dziecko je i spala energie , jednak dobrze pamietac ,ze nasze zoladki sa mniej wiecej jak nasza piesc a my lubimy je rozpychac ladujac w jeden posilek np gore ziemniakow, gore miesa itp.

ja osobiscie wole dac mniej i za jakis czas kolejna rzecz do przegryzienia. Tu zreszta zwracaja na to uwage ..musza bo UK jest na pierwszym miejscu w Europie pod wzgledem otylosci :?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 23 kwi 2012, o 18:04

:) cat nic jej nie jest ona z waga musi dogonic swoja kategorie :) ale dzieki za troske

odnosnie przedszkola to jest jakis koszmar, ktorego nie mozna nijak skonczyc. tak jak przypuszczalam, baby na sile, zeby miec swiety spokoj przestawily mala na dzien, spi w przedszkolu po 3 godziny, a w nocy wlasciwie wogole juz w tej chwili, ze 2 razy po 2-2,5 godziny! zasypia kolo polnocy, spi do 2 potem miota sie do 4 i zasypia maksymalnie do 6!

mala jest w koszmarnym stanie, ja jeszcze w gorszym, a baby mowia, ze no widzi Pani i spi w dzien, do nich sie mowi jak do slupow! jeszcze dodaja, ze one jej nie zmuszaja, ze moze siedziec na lezakach, a ja pytam, czy one slysza co mowia! jak 2,5 letnie dziecko ma siedziec i patrzec w sufit 2,5 godziny??????????????

bledne kolo i albo zabiore mala stamtad jak najszybciej, albo obie wyladujemy w szpitalu! i wtedy jak dziecko zemdleje ze zmeczenia, to moze ktos zareaguje, bo ja nie wiem co ja mam zrobic!

ten koszmar nigdy sie nie skonczy i tyle! bo od 2 miesiecy nie mam zadnego rozwiazania i nie wiem, co ja mam zrobic!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 23 kwi 2012, o 19:54

to jest bledne kolo , bo mala po nieprzespanej nocy moze i nawet im tam spi


ja bym zabrala :?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 23 kwi 2012, o 20:04

a dokad ja mam zabrac, w PL, nie mozna sobie tak o przeniesc kiedy i gdzie sie chce, panstwowe jest raz w roku przydzial, a potem nie ma mozliwosci zmiany, na prywatne mnie nie stac, bo to koszt okolo 1000 zl, jedno jest za 500 zl i jest juz zajete na 2 lata do przodu! na nianie tez mnie nie stac!

cat to jest błedne koło i WSZYSCY to rozumieja, dla wszystkich jest jasne, tylko te baby nie jarza!! i one do mnie bo widzi Pani spi, a ja mowi, ale nie spi w nocy! no no, ale jednak spi w dzien! klopotu sie pozbyly, bawiac sie czyims zyciem i zdrowiem!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 23 kwi 2012, o 20:32

bledne kolo i albo zabiore mala stamtad jak najszybciej


zasugerowalam sie tym zdaniem :bezradny:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 23 kwi 2012, o 20:53

wiem cat :)

27 kwietnia bedzie rozwiazanie do tego jedynego przedszkola, w ktory dzieci nie spia, ale nie wiem, czy ja przyjma, nie wiem tez skad wezme srodki, zeby ja wozic na drugi koniec miasta, no i jeszcze to dopiero od wrzesnia :(

ale mysl, ze do 6 lat musialaby spac na tych lezakach, albo lezec 2,5 godziny poprostu mnie rozbraja! :bezradny:
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 23 kwi 2012, o 23:54

a nie mozna pogadac z innymi rodzicami , jako oni to widza? samej jest ciezko ale moze jak inni sie zbuntuja to jakos to pojdzie
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 24 kwi 2012, o 09:50

cat probowalam, wszyscy nabrali wody w usta, bo brakuje miejsc w przedszkolach i ten kto sie cudem dostal nie odezwie sie ani slowem. Na zebraniu grzecznie zapytal ktos, jak nauczycielka momentalnie naskoczyla na rodzica, to schowala matka glowe w piasek i przeprosila za pytanie.

dzis szal, bo soie wscieklam, mala nie spi od 4.30! dyrektorka do mnie i jak tam, to mowie, ze masakra, bo mala nie spi, bo zescie ja przestawili, a ona znow ze swoim bezczelnym i ironicznym usmiechem, mowi, no coz, albo albo, wszystkiego miec nie mozna! szlag mnie trafil i prawie wybuchlam, powiedzialam, ze dzialaja ewidentnie na szkode dziecka, ze przedszkole jest dla dziecka a nie dziecko dla nich i ich obowiazkiem jest zapewnienie opieki zgodnie z wymaganiami dziecka. Kazalam im dac na pismie, ze dziecko beda nadal przymuszac do spania, bo powiedzialam, ze jak malej sie cos stanie np. ze zmeczenia, bo spi obecnie 6 godzin na dobe maksymalnie to one beda odpowiedzialne. odwrocila sie i poszla obrazona na caly swiat!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 24 kwi 2012, o 16:22

sluchaj ja bym napisala naprawde do jakiejs gazety albo tv i tak nie masz nic do stracenia
to ,ze jest malo przedszkoli nie znaczy ,ze macie tanczyc jak wam zagraja , chora sytuacja .
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 24 kwi 2012, o 18:50

:cry: :cry: :cry: zaraz oszaleje i bedzie z glowy! to przedszkole doprowadzilo mala do skrajnosci! odbieram dziecko w krytycznym stanie! wrzeszczy od 4 godzin, ani na 5 minut sie nie uspokoila!!! stlukla w sklepie towar na 200 zl! sklep chcial wzywac policje, dostalam rachunek do zaplaty! kontynuuje w domu od 3 godzin! nie wiem co ja mam robic, bo ja nie mam i nie bede miala opieki normalnej dla niej i tyle, bo wszyscy chca swiety spokoj, a nie zajmowac sie dzieckiem. zaraz sama zaczne walic glowa o sciane, jak to sie zaraz nie skonczy
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 24 kwi 2012, o 19:17

jakbym wogole dala kamere w tym przedszkolu, to pewnie bym sie za glowe zlapala, mala opowiada takie rzeczy, ze masakra, ze np. Pani na nia krzyczy :bezradny:

obie sie tym przedszkolem wykonczymy, szarpie sie od roku z opieka nad mala, co nowa opiekunka, czy placowka, to jest gorzej!

a odnosnie TV, to nic nie da, bo przedszkola maja obowiazek klasc 3 latki spac! matka nie ma tu nic do gadania i to jest przerazajace!
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez caterpillar » 24 kwi 2012, o 19:49

ale pozytywna o to chodzi aby pokazywac tego typu absurdy , przedszkola sa dla dzieci i rodzicow , to ,ze ktos takie prawo wymyslil nic nie znaczy

tym bardziej trzeba pokazywac ,ze to sie nie sprawdza a jesli ludzie beda milczec i udawac ,ze wszystko jest ok to samo sie nie zmieni :bezradny:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron