Tabletki antykoncepcyjne

Rozmowy ogólne.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez blanka77 » 22 kwi 2012, o 18:31

No i niech jeszcze wprowadzą, że to czy będzie można kupić tabsy w aptece będzie zależało od aptekarza... tak jak chce jeden z posłów...
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 18:50

limonka napisał(a):
Sansevieria napisał(a):Owszem, z Polsce nie robi się ani wasektomii ani podwiązania jajowodów na życzenie klienta, podobnie jak nie obcina sie nóg, rąk ani nie wycina różnych organów z wnętrza.
to porowananie jest dla mnie nie na miejscu..co takiego zlego w podwiazanu jajowodow, czy wasektomii jesli podejmnie sie decyzje ze dzieci sie miec juz nie chce. moi jedni znajomi niedlugo beda mieli 3 i wlasnie do takiego wniosku doszli..maz poddal sie zabiegowi. wedlug mnie gorsze od 'skutkow ubocznych' jest sprowadzanie na swiat nieplanowanego potomstwa..a jak slysze teksty "jakos to bedzie" , "wychowa sie" to czuje okropny niesmak....bo pod tym jakos kryje sie cala masa roznych problemow...po co, wiec ryzykowac?

:ok:

Blanka, ciemnogród, strach się bać....
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Bianka » 22 kwi 2012, o 19:04

Mi się bardzo podoba pomysł wazektomii, po pierwsze odbywa się na facetach ;) po drugie lepsze to 1000razy niż zabijanie dziecka, sex bez stresu itp ale...jednak jest takie jedno ale, że bywa, że coś tam źle podetną albo, że coś się zrośnie i wtedy wielki szok przeżywa para a facet podejrzewa kobietę o zdradę :roll: widziałam w programie taką parkę, 6 dziecko było już po wazektomii :/
W mojej rodzinie też sobie jeden pan to zrobił bo ma już trójkę dzieci, świetna sprawa, raczej mu się nie zrosło :)
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sansevieria » 22 kwi 2012, o 19:38

Limonko, ja nie napisałam czy to dobre czy złe moim zdaniem to nie wykonywanie wazektomii - po prostu prawo polskie to widzi tak samo, jak obcinanie ręki - zatem nie do mnie zastrzeżenia w kwestii porównań , please. W każdym razie tak widziało latami, możliwe ze się ostatnio zmieniło. Tak samo różnie można od strony prawnej postrzegać mastektomię jako profilaktykę nowotworu piersi. W niektóych stanach USA kobieta, ktora ma nowotwory piersi w wywiadzie medycznym w rodzinie z obu stron moze kazać sobie zdrowe piersi usunąć. Czy ma to sens - ano mozna w obie strony udowadniać. A prawo musi się wypowiedzieć co do zasady - czy usuwanie bądź uszkadzanie zdrowych organów jest dozwolone czy też nie jest.
Z babskiego punktu widzenia to zasadniczo zabieg wazektomii dla kobiety jest lepszy ( bo wykonywany na facecie - wreszcie) , a medyczne ryzyko powikłań jest znikome w porównaniu z wieloletnim zażywaniem tabletek przez kobietę. Ale panowie tak ogólnie zdecydowanie preferują obciażanie nas całą odpowiedzialnoscią w tej sprawie i bardzo jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało jak wynajdą tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn. Naprawdę. Rewolucja w realcjach gwarantowana :D
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez smerfetka0 » 22 kwi 2012, o 19:44

ale sie zrobilo medycznie :)

poruszylyscie fajny temat, nidgy jakos nie zwrocilam uwagi ze wszystko sie odbywa zawsze na 'nas' a facetow bezposrednio to nie dotyczy, ze to nie sprawiedliwe do konca tak zawsze. ciezko mi sie opowiedziec na ten temat jeszcze :ok:
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez caterpillar » 22 kwi 2012, o 20:01

po prostu prawo polskie to widzi tak samo, jak obcinanie ręki - zatem nie do mnie zastrzeżenia w kwestii porównań , please.


jak widac sie zmienilo :D

tylko che powiedziec ,ze ja nadal czuje sie zdezorientowana bo mnie sie wydawalo ,ze mowio o ODWRACALNYCH skutkach :bezradny:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sansevieria » 22 kwi 2012, o 20:41

Prawo się nie zmieniło, zmieniła się wykładnia art. 156 kk. Rzecz do dyskusji prawnej zatem, jesli już. Czy podwiązanie nasieniowodów jest czy nie jest trwałym pozbawieniem zdolności płodzenia. Klimat ogólny jest wazektomii sprzyjający chyba, ale już słyszę reakcję panów, którym partnerka mówi "kochanie, nie ja będę żarła to chemiczne świństwo narażajac sie na liczne skutki uboczne tylko ty idż do kliniki, daj sobie podwiązać i efekt ten sam będzie, a jak nam się zachce dzieciecia to sobie dasz odwiązać". Widzę te kolejki do klinik oczyma wyobraźni... :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez caterpillar » 22 kwi 2012, o 21:13

no wlasnie dalam przyklad meza mojej kumpeli, ktory oznajmil ,ze przy jajkach nie da sobie grzebac :?

beznadziejna postawa moim zdaniem :?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez caterpillar » 22 kwi 2012, o 21:14

p.s. a ona zrobila sobie tatuaz z jego imieniem na znak milosc :? ..zalosne
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sansevieria » 22 kwi 2012, o 21:22

Nie jednemu psu Burek, tatuaż moze się jej przydać dla następcy, albo go może uzupełnić o jakis komentarz :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez blanka77 » 22 kwi 2012, o 21:58

mahika napisał(a):
Blanka, ciemnogród, strach się bać....


I jeszcze się pani aptekarce tłumaczyć po co mi one, żenada 8)
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justa » 22 kwi 2012, o 22:03

blanka77 napisał(a):I jeszcze się pani aptekarce tłumaczyć po co mi one, żenada 8)
"Ten lek mi przepisano na ból gardła" - przejdzie? 8) :mrgreen:
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 22:05

Justa napisał(a):
blanka77 napisał(a):I jeszcze się pani aptekarce tłumaczyć po co mi one, żenada 8)
"Ten lek mi przepisano na ból gardła" - przejdzie? 8) :mrgreen:

Jak dodasz czym jest spowodowany ten ból gardła, to na stówe :D
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sansevieria » 22 kwi 2012, o 22:16

Czyżby zamierzano wprowadzić zakaz wykonywania zawodu i zatrudniania w aptekach osób o poglądach innych niż katolickie? Znowu coś przegapiłam :shock:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Justa » 22 kwi 2012, o 22:50

mahika napisał(a):
Justa napisał(a):
blanka77 napisał(a):I jeszcze się pani aptekarce tłumaczyć po co mi one, żenada 8)
"Ten lek mi przepisano na ból gardła" - przejdzie? 8) :mrgreen:

Jak dodasz czym jest spowodowany ten ból gardła, to na stówe :D


:haha: :haha: :haha: :gites:
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 178 gości

cron