Tabletki antykoncepcyjne

Rozmowy ogólne.

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez smerfetka0 » 22 kwi 2012, o 10:20

bis racja to musi byc drugorzedne ale mnie jako mloda dziewczyne tez to kusi i jakos tam mysle o tym w kategoriach powodow ''za''.

ale zapobiegnieciu ciazy przez najblizsze dwa lata tez jest dla mnie wazne z powodu planow w zwiazku z praca i jeszcze jeden rok studiow mnie czeka gdzie wystarczajaco mi ciezko i chcialabym najpierw tym sie zajac puki jestem w tym wyscigu szczurow o prace o wyksztalcenie o kwalifikacje z roznych kursow i praktyk.

co do partnera, on co roku robi sobie badania na wszystko od hiv po morfologie takze jestem przynajmniej spokojna o to ze sie nie zaraze :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 10:34

hmmm.
dlaczego myślenie o sobie musi być drugorzędne.
Dlaczego komfort z powodu gładkiej cery,
czy unikanie bólów menstruacyjnych ma być drugorzędne?

Najlepiej być "matką polką" z przyklejonym uśmiecham,
do tego męczennicą z trądzikiem,
zamiast ustabilizować gospodarkę hormonalną
nie mieć bóli, mieć ładną skórę
i zapobiec powołaniu na świat dziecka które planowane jest za 2 lata...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez caterpillar » 22 kwi 2012, o 12:34

a ja postrasze dla rownowagi ,ze tabletki hormanalne + gladka cera to tez nie koniecznie ,bo jak poczyta sie doswiadczenia dziewczyn to niektore pisza ,ze mialy wrecz jeszcze gorszy tradzik biorac np microgynon (nawet ja to bralam bo to najpopularniejsze tu) wiec :bezradny:

wiec jak widac gladka cera + tabletki nie zawsze sie sprawdza :?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez caterpillar » 22 kwi 2012, o 12:37

i zapobiec powołaniu na świat dziecka które planowane jest za 2 lata..

oo to tak jak ja i jade na gumkach :mrgreen: a jesli sie przytrafi wczesniej to swiat sie nie zawali ..w koncu i tak planuje :bezradny:

mysle ,ze tablety sa dobre w takich przypadkach jesli faktycznie mamy czestych partnerow (wowczas plus gumka)
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 12:58

tabletki są też dobre wtedy kiedy mamy jednego partnera,
nie planujemy dziecka wcale albo w najbliższej przyszłości,
chcemy czerpać pełną satysfakcję z sexu bez cuchnącego lateksu,
i bez obaw że spadnie czy pęknie,
mamy uczulenie na lateks,
mamy trądzik i chcemy poprawić sobie cerę
mamy bolesne miesiaczki itd.

kazdy argument za i każdy przeciw można podważyć.
Microgynon... a czemu Smerfetka nie ma dostać np. Yaz - nowoczesną pigułkę z minimalną dawką hormonu?
tylko przestarzały microgynon...
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 13:04

limonka napisał(a):A mojej kolezanki maz wlasnie sobie zrobil, a drugi zamierza:)

Limonka, w PL to chyba nie takie proste.
na życzenie takich rzeczy chyba się nie robi,
ani kobietom ani mężczyznom.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez caterpillar » 22 kwi 2012, o 15:45

robi sie mahika to jest normalny zabieg tylko w przypadku kobiet nie jest w 100% skuteczny tak powiedzial gin mojej kumpeli ,ktora chciala sobie tu zrobic.
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sansevieria » 22 kwi 2012, o 15:50

Owszem, z Polsce nie robi się ani wasektomii ani podwiązania jajowodów na życzenie klienta, podobnie jak nie obcina sie nóg, rąk ani nie wycina różnych organów z wnętrza. Znaczy w praktyce to się robi, ale prawo nie zezwala z wyjątkiem jakichś uzasadnień medycznych u kobiet, istnieją furtki prawne. Ale np. W USA mastektomia bywa uważana za zabieg z obszaru profilaktyki antynowotworowej. :?
Smerfetko, rozsądniej chyba leczyć trądzik jako osobną chorobę, którą jest w istocie. Bo jak pisała Caterpillar, jednym tabletki pomagają w tej sprawie a drugim wręcz przeciwnie.
Mnie i paskudny trądzik i potwornie bolesne miesiaczki przeszły bezpowrotnie po ciąży, ale czy zajście w ciażę jest metodą leczenia trądzlku? Trądzik motywacją do macierzyństwa? Litości :lol:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez caterpillar » 22 kwi 2012, o 15:51

ROBI SIE JUZ :)

Podwiązanie nasieniowodów. Najważniejsze informacje dotyczące zabiegu i kwalifikacji do wykonania.

Nowoczesna i profesjonalnie wyposażona Prywatna Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Toruniu której oferta została zaprezentowana na niniejszej stronie internetowej, specjalizuje się m.in. w przeprowadzeniu zabiegów takich jak podwiązanie nasieniowodów, czyli innymi słowy wazektomia.


z tym ,ze jak ja ogladalam program to mowili iz jest to zabieg odwracalany a tu pisza ,ze nie wiec sama nie wiem

widzialam nawet jak to robia ,robi sie przy miejscowym znieczuleniu i trwa 15 min . :)
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 15:55

caterpillar napisał(a):robi sie mahika to jest normalny zabieg tylko w przypadku kobiet nie jest w 100% skuteczny tak powiedzial gin mojej kumpeli ,ktora chciala sobie tu zrobic.

a no widzisz. mi powiedział coś innego.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 16:01

Sansevieria napisał(a):Mnie i paskudny trądzik i potwornie bolesne miesiaczki przeszły bezpowrotnie po ciąży, ale czy zajście w ciażę jest metodą leczenia trądzlku? Trądzik motywacją do macierzyństwa? Litości :lol:

no pewnie że nie. Leki są od tego a nie ciąża.

a jak kobieta przekwita, to rozumiem że jesteście zdania że też ma się mordować
bo HORMONY - diabelskie dzieło szatana to samo zło
i w imię męczeńskiego życia kobiety, ma cierpieć kolejne kilka, kilkanaście lat?
:shock:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 16:14

Smerfetko, ja bym poszła do lekarza i porozmawiała z nim.
Następnie spróbowała wykonać badania i dobrać pigułki.
ZAWSZE jest możliwość odstawienia w przypadku kiedy nie będą Ci służyły :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez Sansevieria » 22 kwi 2012, o 16:57

mahika napisał(a):a jak kobieta przekwita, to rozumiem że jesteście zdania że też ma się mordować
bo HORMONY - diabelskie dzieło szatana to samo zło
i w imię męczeńskiego życia kobiety, ma cierpieć kolejne kilka, kilkanaście lat?
:shock:

To "jesteście" jak mniemam dotyczy poglądów KrK. No to się mylisz - bo dozwolone i wskazane jest leczenie choroby i dolegliwosci różnych również wtedy, gdy skutkiem ubocznym jest ubezpłodnienie. Różnicą jest czy to ubezpłodnienie jest celem działań medycznych czy ich skutkiem ubocznym. Nie jest w rozumieniu KrK leczenie grzechem, wolno zatem leczyć się endokrynologicznie oraz wolno też dokonać resekcji macicy dla ratowania zdrowia, choć jak wiadomo wycięcie macicy czy usunięcie jajników jest radykalnym i trwałym ubezpłodnieniem nieodwracalnym. Hormony jako takie bynajmniej nie są uważane za narzędzie szatana, chyba że przez poszczególne mało rozgarniete osoby. No ale bycie katolikiem z automatu nie likwiduje nieuctwa, głupoty czy innych ludzkich ułomności.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez mahika » 22 kwi 2012, o 17:31

chodziło mi o przeciwników hormonów ogólnie.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Tabletki antykoncepcyjne

Postprzez limonka » 22 kwi 2012, o 18:22

Sansevieria napisał(a):Owszem, z Polsce nie robi się ani wasektomii ani podwiązania jajowodów na życzenie klienta, podobnie jak nie obcina sie nóg, rąk ani nie wycina różnych organów z wnętrza.
to porowananie jest dla mnie nie na miejscu..co takiego zlego w podwiazanu jajowodow, czy wasektomii jesli podejmnie sie decyzje ze dzieci sie miec juz nie chce. moi jedni znajomi niedlugo beda mieli 3 i wlasnie do takiego wniosku doszli..maz poddal sie zabiegowi. wedlug mnie gorsze od 'skutkow ubocznych' jest sprowadzanie na swiat nieplanowanego potomstwa..a jak slysze teksty "jakos to bedzie" , "wychowa sie" to czuje okropny niesmak....bo pod tym jakos kryje sie cala masa roznych problemow...po co, wiec ryzykowac?
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 564 gości

cron