Zdrowo jeść

Rozmowy ogólne.

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 9 kwi 2012, o 23:29

1. Ryba panga w ogóle nie jest zdrowa. Jedynie tania i dośc smaczna, bo "nie czuc jej rybą". Poczytaj o sposobie hodowli tej ryby- mnie się odechciało na zawsze.
2. Żadna panierka nie jest zdrowa. I to nie chodzi o to, że tradycyjna bułka tarta używana do panierki jest niezdrowa, tylko sposób przygotowania jest niezdrowy- podczas smażenia wszystko nasiąka dużą ilością tłuszczu- chocby to, choc to nie wyczerpuje tematu smażenia w panierce.

Spróbuj taką rybę ( ja uwielbiam): rozmrażam kawałek dorsza, wycieram papierowym ręcznikiem, żeby mięso było suche. smaruję kawałek sreberka masłem, kładę na to rybę oprószoną solą i pieprzem z młynka, na wierzch układam wiórki masła, gałazki koperku i cieniutkie plasterki cytryny, szczelnie zawijam sreberko, wkładam do piekarnika średnio nagrzanego ( 180 stopni), w zależności od grubości kawałka ryby piekę 20- 25 minut.
Przy rozwijaniu sreberka trzeba uważac, zeby się nie poparzyc parą. Dla mnie pachnie cudnie i smakuje super. Jem to tylko z sałatą- bez ryżu, ziemniaków, chleba.
Można dyskutowac nad dodawaniem masła, w końcu to też jest tłuszcz zwierzęcy i jeśli już bardzo ogranicza się tłuszcze- można użyc oliwy, albo oliwy smakowej - wyłacznie do natłuszczenia sreberka- mniej niż pół łyżeczki.
Niemniej jednak ja uwielbiam taki maślany smak i zapach, a całkowita ilośc dodanego tłuszczu i tak ogranicza się do jednej łyżeczki masła.

Można też na parze- zupełnie bez tłuszczu, ale do takiego przygotowania, to raczej nie panga i nie mintaj- raczej sandacz ( koszmarnie drogi w Polsce), turbot...
Niezłym pomysłem też jest jest grillowanie ryb, ale też w żadnym wypadku nie nadaje się do tego panga. Pstrąg, stek z tuńczyka.
Można ryby też gotowac

Każdy jeden sposób jest lepszy i zdrowszy, niż ryba w panierce. A panga to już w ogóle...
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 10 kwi 2012, o 08:07

to ladne rzeczy. no ale ryba kupiona rozmrozona to dzisiaj jeszcze trzeba ja zjesc. nastepnymr azem zaopatrze sie w co s innego:)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez ewka » 10 kwi 2012, o 09:04

agik napisał(a):1. Ryba panga w ogóle nie jest zdrowa. Jedynie tania i dośc smaczna, bo "nie czuc jej rybą". Poczytaj o sposobie hodowli tej ryby- mnie się odechciało na zawsze.

Też ją bardzo lubiłam... ale właśnie do czasu:(
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Zdrowo jeść

Postprzez Abssinth » 10 kwi 2012, o 10:44

losos z patelni......troszke soli, troszke pieprzu, kilka cieniutkich krazkow papryczki chili....i na maselku....plus stos zielonych lisci do tego :)

jak mi sie za tym teskni :(
(Kochanie moje nienawidzi ryb i mowi, ze jak zjem, to mnie taka rybka przez dwa dni czuc...no zesz kurcze, nigdy nie myslalam , ze przyjdzie mi wybierac losos albo seks... :P )
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 10 kwi 2012, o 11:33

hmm moze sprobuj w aluminiowej folii z koperkiem czosnkiem i cytryna zawiniety , troche zabija aromat ale tylko troche :bezradny:

lepiej jesc ryby niz miecho :? ..zdrowsze
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 10 kwi 2012, o 11:34

a 2 dni bez seksu moze sprawic ,ze pozniej sex bedfzie jeszcze lepsiejszy :wink:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 10 kwi 2012, o 12:39

Smerfetka, to moze ją po prostu opanieruj i usmaż. Albo zawiń w sreberko i upiecz.
Najprawdopodobniej się nie otrujesz ;)

Abss- u mnie jest to samo :) Jak mam chęc na łososia, to nawet przy największym mrozie wszystkie okna muszą byc pootwierane, a ja też się muszę jakiś czas wietrzyc :) Mojego to nawet widok łososia na obrazku brzydzi :shock:
I robię podobnie: sól, pieprz, na masełku i na patelni. A do tego jarzynki na parze i maślany sos... Mniam straszliwe :)
Albo właśnie w sreberku :)
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez Abssinth » 10 kwi 2012, o 13:46

Cat - tak moze byc :)

Agik - to sobie sprawimy takiego lososia jak Cie przyjade odwiedzic, co? Lubego na wycieczke wyslesz, a my sie bedziemy lososiowac do wypeku :)
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 10 kwi 2012, o 19:37

ja dzis zrobilam pasztet z kuskusem , toffu, szpinakiem , malymi baklazankami ,pieczarkami, cebula i czosnkiem
co najwazniejsze nic mi po nim nie jest :P
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 10 kwi 2012, o 19:47

o.
Nie wiem co miałoby Ci po nim być ;)
Samo zdrowie i pyszności <mniam>

A ja grzanki z pieczarkami i mieszanką prażonych orzechów, cebulką, czosnkiem i kolorowym pieprzem.
Połączenie pieczarek i orzechów - wyborne :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 10 kwi 2012, o 20:20

pieczarki, cebula troche ciezko strawne jak na moje problemy ale jest git dalam duzo majeranku :P
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 10 kwi 2012, o 20:29

cebulkę dałam małą (bo tak leżała i chciałam sie jej pozbyc ;]), można ją pominąć.
Ale same pieczarki z orzechami dla Ciebie też nie wiem czy by były dobre.

Marzy mi się świeży majeranek, ostatnio miałam lot na pietruszkę.
Posiekałam i zjadłam łyżeczka.
Taka młodziutka, pachnąca, słodkawa :]
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez marti » 24 kwi 2012, o 17:47

Fajny wątek.Może mój przepis przypadnie do gustu.
MELANZANE ALL FORNO
pokroic bakłażana na plastry ok pół cm
pokroić pomidora na plastry również ok pół cm
połozyć pomidora na bakłażana następnie dodać kilka kamparów , dodać pokrojoną świeżą bazylie i przepuszczony przez praskę czosnek , posypac wszysko parmezanem i niewielką iloscią bułki tartej.
Wstawic do nagrzanego do 200 stopni piekarnika na ok 15-20 minut.
Jezeli ktoś nie lubi bakłażana ten sam przepis można wykorzystac urzywając tylko pomidora ale pokrojonego na grubsze plastry ok 1 cm.
Smacznego
marti
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2010, o 12:20

Re: Zdrowo jeść

Postprzez marti » 24 kwi 2012, o 17:47

Fajny wątek.Może mój przepis przypadnie do gustu.
MELANZANE ALL FORNO
pokroic bakłażana na plastry ok pół cm
pokroić pomidora na plastry również ok pół cm
połozyć pomidora na bakłażana następnie dodać kilka kamparów , dodać pokrojoną świeżą bazylie i przepuszczony przez praskę czosnek , posypac wszysko parmezanem i niewielką iloscią bułki tartej.
Wstawic do nagrzanego do 200 stopni piekarnika na ok 15-20 minut.
Jezeli ktoś nie lubi bakłażana ten sam przepis można wykorzystac urzywając tylko pomidora ale pokrojonego na grubsze plastry ok 1 cm.
Smacznego
marti
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2010, o 12:20

Re: Zdrowo jeść

Postprzez marti » 24 kwi 2012, o 18:25

oczywiscie chodziło mi o kapary a nie kampary :D
marti
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2010, o 12:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 591 gości