Zdrowo jeść

Rozmowy ogólne.

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 21 lut 2012, o 23:49

Smerfetka, a myślisz, ze ja, kiedy prowadziłam firmę, miałam więcej czasu? Albo będąc w trasie i mając tylko do dyspozycji elektryczny garnek? A myślisz, że doba Moni ma jakoś znacząco więcej godzin, że się jakoś wydłuża i w tym darowanym czasie Monia po 12- 14 godzinach pracy robiła te wszystkie przetwory?
Ja sobie zdaję sprawę, ze to wszystko brzmi strasznie skomplikowanie, ale zapewniam, ze takie nie jest.
Trochę wprawy, trochę organizacji.
Makaron z pesto chyba nie gotuje się jakoś dużo dłużej niz gotowe uszka?
Nie chcesz gotować- nie gotuj, ale argument o braku czasu do mnie nie przemawia. Tym bardziej, że nie mówimy o robieniu pisanek na rybiej ikrze :)
Jest masa dań pełnowartościowych, przygotowanych ze świeżych produktów, możliwych do zrobienia w czasie krótszym niż piszę tego posta ;))))))

Jak chcesz, to podrzucę Ci kilka pomysłów - na szybkie dania ( które się robi w czasie 20- 30 minut). Nie musisz jeść ziemniaków ( i tracić czas na ich obieranie i gotowanie)- jedz makaron ( np pełnoziarnisty), gotowane warzywa, pierś z kurczaka ( może to mało porywające danie, ale błyskawiczne, chude, możliwe do przygotowania na tysiące sposobów)

Pozdrawiam serdecznie :)
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 21 lut 2012, o 23:53

Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez ewka » 22 lut 2012, o 09:06

Wiesz co Agik, ten wybór jednak wydaje mi się mocno okrojony. Bo gdyby market czy nawet zwyczajny sklep oferował mi kupno czystego i nieczystego żarcia z porównywalną ceną, to czułabym, że mam…. bo na razie czuję jedynie, że robią nas na szaro. Wszędzie i we wszystkim. Można też powiedzieć – nie podoba Ci się takie żarcie, to go nie jedz, masz wybór… tylko co to przepraszam za wybór?

Fakt – świadomość może pomóc omijać. Jak musiałaby by być wielka i na jak wielkim obszarze, aby te bastiony rozwalić? Chyba nie dożyję. Po prostu przerażające jest to, że nasze państwo POZWALA… nasze i nie nasze, bo wszędzie jest ten sam syf. Masakra.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 22 lut 2012, o 12:28

ewka napisał(a): gdyby market czy nawet zwyczajny sklep oferował mi kupno czystego i nieczystego żarcia z porównywalną ceną, to czułabym, że mam…


hi, i co jeszcze byś chciała? ;) może żeby tłuszcze zwierzęce nie zalegały w naczyniach krwionośnych, a węglowodany nie tworzyły sadełka? ;>
Przecież market oferuje takie i takie żarcie...Informacja na produkcie tez jest ( można mieć zastrzeżenia jedynie co do pełności tej informacji)- a rzecz własnie w cenie. Chyba za dużo chcesz, kiedy żadasz np mrożonej ryby nastrzyknietej wodą i takiej nienastrzykniętej- w porównywalnej cenie.
Porównywalną cenę np jogurtu osiągniesz, kiedy zrobisz sobie w domu jogurt z litra mleka i zmiksujesz garść truskawek ( zamiast 1.3 truskawki, odrobiny trocin, niewielkiej ilości barwnika, nieznacznej ilości pestek, które są odpadem w produkcji czegoś innego i kilku estrów zapachowych).
Jak myślisz, dlaczego nasze niezłe tradycje wytwarzania wędlin się skończyły? Myślisz, ze ktoś kazał naszym producentom skracać proces produkcyjny, albo dodawać substancji wydłużajacych świeżość ( przynajmniej wizualnie)?
Jakim prawem ktoś miałby im zabronić stosowania takich praktyk?
Czy niby jak ma być uzyskana ta niska cena, której żądasz? ktoś by Ci miał dołożyć ze swojego?
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 22 lut 2012, o 12:31

Agik poprosze o jakies pomysly skoro masz zapewne się skusze•ja nie lubie gotowac i nigdy nie musialam wiec przy bralu czasu nie chcę mi się leciec dodatkowo do kuchni i to dla mnie normalny powod ale i tak się staram i skuchy sa rzadko
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 22 lut 2012, o 14:24

http://www.wielkiezarcie.com/forumThrea ... ost=343484

Tu masz temat o gotowaniu w 20 minut, z nieprzetworzonych składników i kilka przepisów na błyskawice kuchenne.
Nie wiem, co Ci zaleciła dietetyczka ( domyślam się tylko, że chodzi o ograniczenie węglowodanów prostych i tłuszczy zwierzęcych)

Smerfetko Miła :) ja Cię nie chce "nawracać" na "zdrową" kuchnię*, nie namawiam Cię na wielogodzinne stanie nad garami. Piszę do Ciebie tylko dlatego, ze odezwałaś się, a ja z tego zrozumiałam, że może byś i chciała, tylko nie bardzo wiesz, jak się za to zabrać. Mnie się wydaje, że ja wiem i tylko dlatego do Ciebie piszę. Jeśli dostrzegłaś w moim pisaniu jakiś ton wyższości, to zapewniam, że jest to niezamierzone. Zamierzeniem moim było ( i jest) podzielić się doświadczeniem, które wydaje mi się, że mam. Sama też spotkałam osoby, z których doświadczenia ja korzystałam, a rady tych osób "uszyłam" na własne potrzeby- skroiłam według własnego portfela, własnych upodobań smakowych, no i diety, która jest konieczna przy cukrzycy lubego.
Chciałabym Cię jedynie zachęcić, żebyś z tego całego pisania wzięła to, co Tobie jest potrzebne- wedle własnych upodobań, potrzeb i możliwości. Ale jeśli nie będziesz chciała- to też nie ma najmniejszego problemu.
Ściskam

* Prawie nigdy nie używam określenia "zdrowa" kuchnia, "zdrowe" jedzenie. Zauważyłam, że ten słuszny przymiotnik zamyka ludziom jakieś klapki w głowie. Robią się agresywni, tak, jakby musieli bronić, jak własnej cnoty prawa do jedzenia kostek bulionowych...
Używam określenia "naturalne" jedzenie, jedzenie "bez chemii"...Błyszczące włosy, ładną cerę, świetlistą skórę, oraz to np, że nigdy nie mam wzdętego( ani bolesnego) brzucha, bóle żołądka mnie omijają, nigdy nie mam zgagi stabilny cukier we krwi, prawidłowe ciśnienie uważam za miły bonusik, przy sposobie na gotowanie, który ja wybrałam... że o pysznym jedzeniu nie wspomnę ;)
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 22 lut 2012, o 17:45

Piszę do Ciebie tylko dlatego, ze odezwałaś się, a ja z tego zrozumiałam, że może byś i chciała, tylko nie bardzo wiesz, jak się za to zabrać.

agik bardzo dobrze mnie odebralas :kwiatek:

a z tej stronki juz podpatrzylam kilka rzeczy kiedys ja mi dawalas :) ale dawno nie zagladalam i nic nowego nie robilam.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez Sansevieria » 22 lut 2012, o 18:11

agik napisał(a):* Prawie nigdy nie używam określenia "zdrowa" kuchnia, "zdrowe" jedzenie. Zauważyłam, że ten słuszny przymiotnik zamyka ludziom jakieś klapki w głowie. Robią się agresywni, tak, jakby musieli bronić, jak własnej cnoty prawa do jedzenia kostek bulionowych...

Przypuszczam Agik że ta agresja w dużej części wynika zwyczajnie z poczucia bezradności. I wobec nawału sprzecznych informacji dotyczących tematu i wobec realiów bytowych.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 22 lut 2012, o 21:35

hej poniewaz jestem od kilku dni na diecie veganskiej odnalazlam u siebie za rogiem market z zywnoscia eko , maja tam ruch ,ze hoho a i produkty sa w przystepnej cenie np maslo ekologiczne ,ktore dotychczas kupowalam w tesco tam jest troche tansze 8)

cale pudelku kielkow eko (chyba z 10 rodzajow) co starcza mi na 3 dni niecale 2 f

wiec mysle sobie im wiecej odbiorcow tym tansze produkty wiec moze nadejdzie ten dzien ,ze w PL nie bedzie to dawalo po kieszeniach :/

i zgodze sie z ewka jak mam do wyboru ogorek zielony za 80p i ogorek eko za 1funta biore eko ale np z miesem nadal jest 3x przebitka :bezradny:

wlasnie upieklam sobie cala blache pasztetu z zielonej soczewicy z zielona kolendra :mrgreen:

przyznam ,ze przygotowanie samemu jedzenia z jak najmniej przetworzonych produktow jest proste trza troche inwencji tworczej ..wcale nie trzeba duzo kasy
Ostatnio edytowano 22 lut 2012, o 21:41 przez caterpillar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 22 lut 2012, o 21:37

p.s. ja tez mam malo czasu teraz dopiero siadlam na chwile a mam jeszcze stos prasowania i przygotowanie do zajec ..ale na pasztet czas znalazlam i mam na 2-3dni zarcia z glowy :P
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 22 lut 2012, o 22:41

cat zdradz jaki to sklep moze to mala sieciowka jakas ?
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 22 lut 2012, o 23:43

wholefood i jeden jest u mnie pietrowy na dole spozywka na gorze chemia,slodycze ,kosmetyki vitaminy
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 23 lut 2012, o 00:40

nie slyszalam ale wygoogluje :) co prawda nie mam pojecia do czego sluza kielki ale moze wreszcie sie dowiem ;) :mrgreen:
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez caterpillar » 23 lut 2012, o 01:26

http://wholefoodsmarket.com/stores/soho/

ale widze ,ze jest ich kilka zaledwie

a kielki i te grubsze groszki :oops: nie wiem jak to sie zwie

dodaje wszedzie do kanapek ,do ryzu dzis polalam oliwa i zjadal z kawalkiem pelnoziarnistego chleba

myse ,ze mozna wsypac np do salaty rukoli i zjesc z pomidorkami koktajlowymi, avokado albo ogorkiem zielonym i juz
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Zdrowo jeść

Postprzez limonka » 23 lut 2012, o 01:42

Cat u nas tez jest ten sklep , ale bardzo drogi.. Maja pyszny chleb I miesko:) zawsze zartuje ze jak bede b. bogata to tylko tam bede robic zakupy:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 239 gości

cron