Zdrowo jeść

Rozmowy ogólne.

Re: Zdrowo jeść

Postprzez limonka » 18 lut 2012, o 21:36

Agik, Mahika :) mam nadzieje ze tez kiedys mi sie uda pojsc w wasze slady.. Juz jestem w polowie drogi:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 18 lut 2012, o 21:43

Limonka, to już bardzo dużo :cmok:
Ja pomału się uczyłam, swoim tempem.
Zaraziła mnie Agik, a przekonała do końca pewna Grażynka ;)

Najważniejsza jest świadomość.

Bo. Jesli ktoś nie ma świadomości i je te świństwa różne, to mi żal takiej osoby ;]
Mogę tylko podzielić sie swoją wiedzą i poinformować o konsekwencjach :mrgreen:

A jeśli ma świadomość i mówi "no i co z tego, ja tam lubie (np. zupki chińskie) i nie zrezygnuję"
To już nie moja sprawa i nachalna nie jestem.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez limonka » 18 lut 2012, o 22:08

Zgadzam sie... Jak ktos ci ucina w polowie zdania mowiac ze bzdury mowiac, to szkoda energii. Mam taka kolezanke, twierdzi jakie zupy sa zdrowe... Tylko ze gotuje he na kostce rosolowej I nijak szla z nia na ten temat knostrultywnie rozmawiac:(
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Zdrowo jeść

Postprzez limonka » 18 lut 2012, o 22:09

limonka napisał(a):Zgadzam sie... Jak ktos ci ucina w polowie zdania mowiac ze bzdury mowiac, to szkoda energii. Mam taka kolezanke, twierdzi jakie zupy sa zdrowe... Tylko ze gotuje he na kostce rosolowej I nijak idzie z nia na ten temat konstruktywnie rozmawiac:(
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 19 lut 2012, o 00:37

Limonka :) ale to prawda :)
Zupy są zdrowe :)

A ja jestem nachalna :) Gadanie o jedzeniu i gotowaniu sprawia mi niesamowitą przyjemność :) więc gadam :), kto chce słuchać, to słucha, nie - to nie :P

Ale chciałam o czymś innym :)
Mam taką obserwację, z której wynika mi, że niedługo przyznawanie się do używania kostek, glutaminianu będzie całkowicie passe... Będzie świadczyć o kompletnym braku świadomości, lekceważeniu własnego organizmu, lenistwie i totalnej indolencji.
Po jednej stronie mamy wielkie koncerny, bardzo duże pieniądze, a po drugiej pojedynczych ludzi, połączonych pasją, światopoglądem, świadomością, różnymi ideami. Te idee to ( tylko kilka, bo jest ich naprawdę wiele): brak zgody na dręczenie zwierząt i przemysłowy ich chów, oraz zabijanie ( wszystkie nurty wege, ale nie tylko), promocja zdrowia, wszystkie nurty sprzeciwiające się degradacji ziemi i ekologiczne, wszystkie idee zwiazane z wolnością człowieka, szeroko bardzo rozumianą wolnością np od alienacji od efektów pracy swoich rąk ( sprawiedliwy handel) i wiele jeszcze innych, w których zdrowie, smaczne jedzenie oraz indywidualność są tylko miłymi bonusikami i konsekwencją pewnych wyborów.
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Zdrowo jeść

Postprzez buka_lu » 19 lut 2012, o 19:57

ja też mam małego świra na punkcie zdrowego żarełka..
i teraz np nie wyobrażam sobie napić się "mleka" z kartonu a tym bardziej dać je moim dzieciom, które dla mnie nie ma nic wspólnego z mlekiem..postanowiłam pić prosto od krowy.. i prawdę powiadam jak się chce to się znajdzie źródło :mrgreen:
kurczaka nie zjem chyba że mam pewność, że wiejski podwórkowy był..bo te sklepowe to chyba nie muszę pisać czym są faszerowane :? lepiej kupić indyka, gęsinę, kaczkę czy króliczka..
jaja tylko od szczęśliwych kur...
dla mnie to są właśnie produkty BIO..czyli takie upolowane od zwykłych chłopków roztropków..
A tak w ogóle zachęcam gorąco do świadomego jedzenia..
robi się wtedy co prawda dłużej zakupy.. ale warto..
może i czasem też dłużej siedzi się w kuchni..ale to też warto :wink:

aha pozdrawiam wszystkich :buziaki:
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 20 lut 2012, o 10:46

dziewczyny, moje guru kuchenne ze pozwolcie ze tak was nazwe ale podziwiam za te wszystkie przepisy i checi :) powiedzcie mi czy wiecie ile kalorii ma galaetka taka w proszku co sie mieszka ??? w internecie znalazlam informacie - od 90kcal do 700 kcal a to jest mega roznica i nie wiem co bardziej prawdziwe... i czy to dobry zamiennik slodyczy czy tak samo nie zdrowy ? :)

przyznaje sie bez bicia...jestem leniwa i dalej nmi sie szukac nie chce
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 20 lut 2012, o 10:55

smerfetka, a co jest napisane na opakowaniu?
musi być informacja.
Musi być chociaż firma jakaś?
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 20 lut 2012, o 10:58

heh, a galaretka to cukier,
zelatyna (z chrząstek zwierzęcych),
barwnik (w czerwonej koszenila - ten robal)
Czy jest zdrowa? Ja nie za bardzo lubię, ale czasem zdarzy mi się gdzieś zjeść :]
Nisko kaloryczna raczej.
Ostatnio edytowano 20 lut 2012, o 11:04 przez mahika, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 20 lut 2012, o 11:04

kuuuurdeee....ale zem nie madra :haha: :haha:

faktycznie mahika naczytalam sie w necie i patrzylam na opakowanie i myslalam ze tam podaja to tak przed przygotowaniem a jak wol pisze ze ''po''. wstyd i hanba mi :kwiatek:

tylko musze zwazyc ile to 100 g tej galaretki bedzie a nie mam wagi. bo ile z opakowania wychodzi ?

bo pisze ze 100 g to 50 kcal czyli wyjatkowo malo wtedy. slodycze tez nie sa za zdrowe i tak pomyslalam ze wiekszej krzywdy chyba sobie galaretka nie wyrzadze
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez mahika » 20 lut 2012, o 11:30

nie, na pewno nie wyrządzisz sobie krzywdy.
W niektórych dietach jest wręcz polecana, jako zastępstwo dla innych słodyczy.
Możesz zetrzeć jabłko i zalac galaretką, albo inne owoce (oprócz kiwi, bo nie stężeje)
i będzie ok :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 20 lut 2012, o 11:56

no wlasnie dzis bede dodawac owoce. nie jestem w stanie w ogole sie wyzbyc slodyczy a jak zjem kawalek batona czekolady czy czegos to nie opre sie od wiekszej ilosci, a tak robie tyle ile sobie pozwalam i nawet jak bym chciala to druga mi nie stezeje od tak :P

dzieki :kwiatek:
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez Abssinth » 20 lut 2012, o 12:31

smerfetka - na ciagi slodyczowe bardzo mi pomaga branie suplementu chromu, kiedy biore go razem z suplementem zielonej herbaty... w ogole mnie teraz do slodkiego nie ciagnie.

mozna kupic w holland & barratts, i sa czesto przeceny :)
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez smerfetka0 » 20 lut 2012, o 12:53

co do chromu to ciekawa rzecz musze sie za tym rozejrzec a zielona herbate (z mieta aktualnie) od wczoraj pije :P nie wiem czemu wczesniej jej nie kupowalam chyba sie nasluchalam ze nie dobra a mi wrecz strasznie smakuje :) i ograniczam w niej cukier i mysle ze nie dlugo zejde do tego by w ogole nie slodzic bo co raz to mniej dosypuje zeby nie czuc braku :) a sklepik ten mam kolo siebie prawie to zajrze :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Zdrowo jeść

Postprzez agik » 20 lut 2012, o 16:55

Oj, no :roll:
Smerfetko zjedz sobie galaretkę :)
Możesz sobie kupić mrożonkę owocową, zagotować ja w niewielkiej ilości wody, dosłodzić ( czymś- może być nawet cukier, ale niekiedy owoce są wystarczająco słodkie; a może być też cukier brzozowy- ksilitol- u nas drogi dość, miód, albo coś innego), możesz dodać zwierzęcej żelatyny, albo agar- agar- żelująca substancja z alg... Masz galaretkę.
Możesz sobie zrobić też inne słodycze- batoniki musli na przykład, albo babeczki marchewkowe, dyniowe- słodkie, cudnie pachnące i pyszne. Możesz sobie żuć suszone śliwki, daktyle, żurawinę, migdały... Możesz sobie robić z nich desery...

Masz dzikie napady na słodkie? Kup sobie gorzką czekoladę, zrób sobie kakao z takiego niesłodzonego kakao... Po co się męczyć?

:buziaki:
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 311 gości