Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 1 lut 2012, o 12:50

sikorko :buziaki: podpisuje sie pod tym co piszesz dwoma rekami i piecioma nogami
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 1 lut 2012, o 12:54

z tego co kojarze to i rak i nog masz 4 :mrgreen:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 1 lut 2012, o 13:00

no ale tak mi sie spodobalo, to co apisalas, ze wyrosly mi jeszcze 3 dodatkowe nogi :haha:
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 1 lut 2012, o 13:09

szczesciara - zaoszczedzisz na komunikacji :) bo teraz mozesz chodzic i chodzic i chodzic i .... :lol:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 1 lut 2012, o 13:19

no wlasnie, jak mi sie 2 nogi zmecza od ganiania malej, to uzyje reszty :haha:

a tak na erio to czasem mnie biala goraczka bierze, na nasze polskie narzekanie, moze jest bardzo wiele rzeczy, ktore powinnismy poprawic, zmienic, ale nie wszystko co polskie jest zle,
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 1 lut 2012, o 13:40

wszystko zalezy od tego na co narzekasz - jak masz podstawy, to rozumiem, ale jak slysze jak jedna baba drugiej babie powtorzyla to co jeszcze trzecia powiedziala to juz sie robi niepotrzebny meksyk i straszenie nie wiadomo czym.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 1 lut 2012, o 13:54

sikorka napisał(a):bianko, a skad Ty bierzesz te rewelacje o zlobkach? z tv?
mysle, ze nie powinnas sobie zaprzatac glowy takimi sprawami.


Przede wszystkim od znajomych które miały dzieci w żłobkach i przedszkolach i od pań stażystek które się naoglądały, jedna z pań powiedziała wyraźnie, żłobek to przechowalnia...
Ja mam nie zaprzątać sobie głowy niby dlaczego?? nie mam prawa o tym mówić, myśleć, moje dziecko ma jeszcze przynajmniej dobry rok do przedszkola! więc jakby co pozostaje żłobek! albo niania...
Dwa nie pomyślałaś, że też jestem matką która się nasłucha? mnie ktoś oszczędza:) myśli żebym się nie przestraszyła?:) jakie potrafią być nianie i panie w żłobkach czy przedszkolach wiemy z pierwszej ręki od Pozytywnej, każdej z Was się krew na to burzyła nie raz a teraz co?

Powiedziałam dość wyraźnie, że są różne i dobre i złe...

Limonko w stanach ponieważ jest dobry system pomocy to kobiety mają większe możliwości powrotu do pracy, u nas w całej Europie kobiet pracuje najmniej...jak znajdę artykuł w którym czytałam takie dane to wstawie link, teraz nie mam czasu szukać...aa i jeszcze tam było, że w Stanach pracodawca ustala ile trwa macierzyński w tym jeden tydzień jest bezpłatny? :?

BTW temat był artykułu, systemu szwedzkiego, byłam ciekawa co sądzicie o systemie szwedzkim, co by było jakby raz zejść z Bianki i zająć się tematem bez robienia off topu celując w Biankę?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 1 lut 2012, o 14:01

Bianka napisał(a):Ja mam nie zaprzątać sobie głowy niby dlaczego??

pewnie dlatego ze nie pracujesz wiec nie masz potrzeby oddania dziecka do zlobka :tak:
a o przedszkolu myslisz? albo o szkole? - wsrod nauczycieli zdarzaja sie pedofile.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 1 lut 2012, o 14:05

Bianko moje nianie takie byly, bo ja nie mam pieniedzy na normalna nianie, wiec zostawaly alkoholiczki i kombinatorki. jesli mialabym prawo do zlobka panstwowego nie zastanawialabym sie nawet 5 minut, nawet wtedy, kiedy nie musialabym pracowac. chocby na jakis czas, tak jak sikorka napisala, dzieci maja wiele rozwijajacych sie zabaw, a pierwszy prywatny zlobek byl fantastyczny!

tak jak pisze, tez zawodowo bylam zwiazana z przedszkolami i bylam zachwycona.
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 1 lut 2012, o 14:07

Bianko, pytalas co sadzimy, to Ci odpisalam, ze nie zgadzam sie z tym artykulem i falszuje rzeczywistosc. kropka, a ty znow odnosisz to do siebie, nie pytaj wiec co sadzimy :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 1 lut 2012, o 14:13

Tak? jedno zdanie powiedziałam o żłobkach, że w Szwecji bym się nie bała posłać i się zaczęło...Ty pisałaś o czym innym a nie o podejściu do dzieci w szkole...nieważne, kończę tą bezsensowną jak zwykle dyskusje...koniec tematu Bianki i jej poglądów, do których oczywiście wszyscy mają prawo z wyjątkiem moim.
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez sikorka » 1 lut 2012, o 14:14

pozytywnieinna napisał(a):jesli mialabym prawo do zlobka panstwowego

a czemu nie masz? masz za wysokie dochody?
u mnie w miescie cena zlobka z wyzywieniam wynosi 200zl/m-c. jestem zachwycona ta cena bo prywatne sa po 500-800zl, wiec widac roznice. nawet mi dyrektorka jednego ze zlobkow zaproponowala zebym w razie potrzeby sie starala o panstwowy, bo utrzymanie dziecka w takim zlobku taniej wychodzi niz w domu :) podobnie jak Ty pozytywna - nie zastanawialabym sie :ok:

bianko, a to co bys zrobila gdybys miala pojsc do pracy po macierzynskim? kiedys wspominalas ze jakbys miala prace to bys do niej wrocila to co bys wtedy zrobila z dzieckiem? oddala tym nianiom ktore sa takie straszne?
mysle, ze z takim mysleniem dobrze ze jestes z Mala w domu i dajesz jej wszystko co najlepsze - sama, bez pomocy nian, zlobkow i innych przechowalni :kwiatek:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 1 lut 2012, o 14:40

Bianka napisał(a):Limonko w stanach ponieważ jest dobry system pomocy to kobiety mają większe możliwości powrotu do pracy, u nas w całej Europie kobiet pracuje najmniej...jak znajdę artykuł w którym czytałam takie dane to wstawie link, teraz nie mam czasu szukać...aa i jeszcze tam było, że w Stanach pracodawca ustala ile trwa macierzyński w tym jeden tydzień jest bezpłatny? :?

bianko jaki system pomocy masz na mysli? tutaj NIE MA ZADNEGO...chyba ze z wlasnej kieszeni sobie zapalcisz za zlobek lub przedszkole, ktore sa bardzo drogie, wiec jesli masz np.2-3 dzieci i srednie zaroki to rowniez zarobisz tylko na zlobek czy przedszkole. uropl macierzynski trwa 6 tygodni..owszem potem mozesz zostac w domu, ale nikt ci za to nie placi. jak nie raz opowiadam ile czasu kobiety maja platne na macerzynskim w europie i ile maja platnego urlopu to wszystkim galy na wierz wychodza...ameryka dziala wedlug zasady plac plac plac :?
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 1 lut 2012, o 14:43

czesc limonka! jak sie czujesz?
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 1 lut 2012, o 14:43

pozytywnieinna napisał(a):no wlasnie, jak mi sie 2 nogi zmecza od ganiania malej, to uzyje reszty :haha:

a tak na erio to czasem mnie biala goraczka bierze, na nasze polskie narzekanie, moze jest bardzo wiele rzeczy, ktore powinnismy poprawic, zmienic, ale nie wszystko co polskie jest zle,
tez tak mysle..zawsze wtedy nasuwa mi sie na jezyk przyslowie : "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma"... za to pamietam ze jak pracowalam kiedys w masarni w szwecji, to wszystko co szwedzkie bylo najlesze wedlug szwedow...nwet po nagielsku nie chcili mowic , tylko jak na wariata sie na mnie patrzyli czemu ja sero po szwedzku...czulam sie wtedy okropnie..ale to byly tylko 2 msc
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron