ACTA

Rozmowy ogólne.

Re: ACTA

Postprzez mahika » 26 sty 2012, o 20:04

a nas i tak ma każdy w doopie :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: ACTA

Postprzez ludolfina » 26 sty 2012, o 20:46

popelniam przestepstwo:
udostepniam link


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Avatar użytkownika
ludolfina
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 lip 2010, o 22:09

Re: ACTA

Postprzez Abssinth » 27 sty 2012, o 11:56

udostepnilam na mojej scianie :D
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: ACTA

Postprzez ambrela » 27 sty 2012, o 13:24

Spoko, Ryżemu już się pod dupą zaczęło palić po protestach. Podobno minister cyfryzacji w poniedziałek zgłosił u niego gotowość do dymisji. I pewnie go zdymisjonują, tak jak było z Ministrem transportu po zeszłorocznej zimie. Ryży się broni - co złego to nie on, wszystko to Ci jego wstrętni ministrowie. On rączki umywa, bo zobaczył, że traci elektorat, dokładnie ten, który dopuścił go do władzy.

Chyba jednak się wystraszyli swoich PODDANYCH ;)

Czas pokaże.
Avatar użytkownika
ambrela
 
Posty: 177
Dołączył(a): 4 wrz 2011, o 20:39

Re: ACTA

Postprzez mahika » 27 sty 2012, o 16:00

jaja jak berety :P
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: ACTA

Postprzez laissez_faire » 27 sty 2012, o 20:18

obawiam sie ze bedzie cos na ksztalt kopalni Wujek... kilku cwaniakow podpuscilo grupe twardoglowych, by ci poszli z kilofami na wiatraki... wiatraki mialy ostra amunicje; nowe symbole meczenstwa juz stoja w kolejce ;/

fragment, ktory rozprowadzacie, to czysta manipulacja; wyrwany z kontekstu artykul prawny z podreslonym slowem kluczem... a jezeli skonfrontowac jego tresc z obowiazujacym prawem pewnie niewiele by sie roznil... no to ze prawo w polsce kuleje to juz inna kwestia;

robimy sobie jedynie siare na arenie miedzynarodowej... wiec jezeli jest sposob zeby juz wyjsc z tego z twarza - dopisac aneksy do ratyfikacji to nalezy tylko przyklasnac, a nie bezsensownie marznac na ulicy z maska hollywoodsiego bubla na ryju ;/
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Re: ACTA

Postprzez mahika » 27 sty 2012, o 20:22

nie sposób sie z Tobą niezgodzić.
Szczególnie z tym

laissez_faire napisał(a):fragment, ktory rozprowadzacie, to czysta manipulacja; wyrwany z kontekstu artykul prawny z podreslonym slowem kluczem... a jezeli skonfrontowac jego tresc z obowiazujacym prawem pewnie niewiele by sie roznil... no to ze prawo w polsce kuleje to juz inna kwestia;


Aneksów podobnież nie ma możliwości dopisać.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: ACTA

Postprzez laissez_faire » 27 sty 2012, o 21:03

Nie bede sie klucic, bo nie wiem... nigdzie nie spotkalem rzetelnej analizy i odpowiednio krytycznego streszczenia danego problemu; aneks podpisac mozna chyba do kazdej umowy...

wiem jedno, gdyby rzeczywiscie ACTA byla zbrodna na ludzkosci, bo bylaby juz kolejna Wiosna Ludow, a nie protestujace nastolatki z Polski + pobrzekiwania w Czechach (zreszta spowodowane najprawdopobobniej przez ruchy w Polsce)

a co do piractwa, to... czasami jezdze na gape, ale jak mnie kanar zlapie, to grzecznie place mandat, bo wiem co robie i jakie sa tego konsekwencje...
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Re: ACTA

Postprzez mahika » 27 sty 2012, o 21:05

ja też nie będę sie kłócić.
To wszystko opiera sie na interpretacji własnej narodu :D
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: ACTA

Postprzez Pointer » 27 sty 2012, o 21:32

Na youtubie jest filmik wrzucony przez tą grupę hakerów który pokazuje na co ACTA pozwala, mówiąc w skrócie, dostawca internetu będzie miał obowiązek czytać każdego wysłanego maila i odebranego maila przez nas, będą mogli nagrywać nasze rozmowy telefoniczne itd czyli pełne szpiegostwo obywateli i można pójść do pierdla za to że się kogoś w necie zacytowało
To całe cudo to jest pomysł amerykańskich organizacji do zwalczania piractwa które to wymyśliły po tym jak przegrały sporo spraw w krajach europejskich
Pointer
 
Posty: 72
Dołączył(a): 20 sty 2012, o 17:52
Lokalizacja: Poznań

Re: ACTA

Postprzez mahika » 27 sty 2012, o 21:51

Wszystko opiera sie na nadinterpretacji, jest napędzane strachem spowodowanym niewiedzą.

Nie można zmuszać dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików z internetu - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Stanowiłoby to bowiem naruszenie Karty Praw Podstawowych UE. Orzeczenie TS dotyczy bezpośrednio jednej z regulacji, która wprowadza ACTA i zdaniem ekspertów praktycznie uniemożliwia wprowadzenie tego mechanizmu w państwach, które podpisały KPP.

http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,przel ... omosc.html
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: ACTA

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 27 sty 2012, o 22:10

Jest już pierwszy skutek -> SPADA POPARCIE DLA PLATFORMY !!! :D :D :D
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Re: ACTA

Postprzez mahika » 27 sty 2012, o 22:12

he he, no to jest niepodważalny fakt :)
RAczej koniec rządów Donalda :P

Aaa, widziałam jak Kaczyński to pięknie chce wykorzystać :D

Oglądałam dziś telewizor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: ACTA

Postprzez Sansevieria » 27 sty 2012, o 22:25

No zmuszać nie można metodami prawnymi w sposób bezpośredni. Znaczy to zaś dokładnie tyle, że pewne działania będą musiały być wykonywane w sposób mniej jednoznaczny i bezpośredni. Przy takim stopniu ogolności jak ta umowa trudno mówić o nadinterpretacji, tu raczej strach przed tym, jakie przepisy w zwiąaku z Acta i z Acta jako podstawą mogą zostać później wprowadzone. Ja tam jestem "fanką" art.34 pkt. c. Jak dla mnie po prostu cudo. :evil:
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: ACTA

Postprzez Pointer » 27 sty 2012, o 22:32

Z ciekawości o czym tam piszą ?
Pointer
 
Posty: 72
Dołączył(a): 20 sty 2012, o 17:52
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 560 gości