zwiazki partnerskie

Rozmowy ogólne.

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez Orm Embar » 26 sty 2012, o 00:11

... buhahaha :-) nieee, nie chwalę się kasą, piszę jak jest, nic więcej. :-) kasa jaką mam wystarczy mi na parę ładnych lat na comiesięczne opłacenie czynszu, benzynę (a dokładnie gaz) do 10-letniego wozu i oszczędne jedzenie na miesiąc - ja sobie sam gotuję, więc mi wychodzi food 300 zł. miesięcznie (poważnie! ja to sobie dokładnie liczę!). Nie wystarczy na nowego, średniego mercedesa. Część tej kasy jest właśnie dlatego, że w moim związku nie było nic uregulowane prawnie (nie mogę podać szczegółów, ale nikomu nic nie ukradłem, także eksowi, niemniej jednak życie ułożyło się tak zabawnie, że jest właśnie tak jak napisałem).

kawa w starbuksie to dla mnie pół kilo fileta z kurczaka, czyli trzy dobre obiady, bo warzywa i kasza są tanie. ;-)

powiedziałbym, że lans mam w dupie, ale wyjdzie, że w wątku o związkach partnerskich (BO TO O TYM MIAŁO BYĆ - i o tym jest m.in. mój wpis o forsie, ponieważ w każdym związku temat forsy tak czy owak musi zaistnieć, czy to się komuś podoba czy nie, co więcej w związkach chronionych prawnie prawo reguluje sprawy pieniędzy) propaguję ten obrzydliwy homoseksualny seks... ;-)

skoro zaczynam pisać zbyt złożonymi zdaniami, znak to, że czas spać i poczytać coś dużo mniej skomplikowanego. np. książkę telefoniczną ;-)

papa!

Maks --> zwolennik ustawy o związkach partnerskich dla par hetero i homo
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez caterpillar » 26 sty 2012, o 01:03

PAC



Obrazek


:lol:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez Orm Embar » 26 sty 2012, o 09:54

Nieeeeee... 8)
peruka, kiecka i torebka - to rozumiem,
ALE BIAŁE PODKOLANÓWKI DO TAKICH BUTÓW????
zabić, normalnie! :gites:

PRZEKRACZAMY TEMAT TOPICU, koleżeństwo, ale niech tam... Co najwyżej Sikorka na nas pokrzyczy. ;-) Jak patrzę na takie fotki i jak słucham kawałów o gejach, to mnie bardzo śmieszą. Poważnie! Nie śmieszą mnie w przestrzeni publicznej - posieł ;-) to nie osieł ;-) (przynajmniej w teorii), morda w kubeł i niech trzyma fason - ale w przestrzeni prywatnej śmieszą mnie jak cholera. Ja nie chodzę ubrany tak jak na fotce wyżej, od wielu lat kupuję porządne, wojskowe buty bundeswehry i z żalem zdejmuję je latem, ale kocham film "Priscilla, królowa pustyni". Fakt, że ja, zwyczajny, przeciętny, normalny, łysy, zarośnięty na ryju facet mam w swojej duszy cząstkę dziedzictwa drag queen - zakładania kosmicznych kiecek i tańczenia do muzyki Abby - i że zafundowała mi to matka natura (którą kocham szczerze i namiętnie) jest tak nieprawdopodobnie komiczny, śmieszny i zabawny, że nie mogę nie śmiać się z takich fotek jak wyżej. :-)

a teraz do pracy! ;-)

Maks
Orm Embar
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:59

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez laissez_faire » 27 sty 2012, o 20:25

a ja czegos takiego bardzo nie lubie...
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez josi » 29 sty 2013, o 18:39

dzieki bis, czytam czytam...
josi
 
Posty: 1086
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 18:30
Lokalizacja: wlkp/uk

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez KATKA » 29 sty 2013, o 21:10

uważam, że skoro blondynka moze się śmiać z dowcipów o blondynkach to i gej moze sie smiać z kawałów o gejach...
na szczescie u moich znajomych tak jest :kwiatek:
KATKA
 
Posty: 3593
Dołączył(a): 23 maja 2007, o 20:00
Lokalizacja: Poznań

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez doduś » 18 lut 2013, o 14:44

szkoda, że umarło.
odpowiedź dla pytających jaka jest różnica.
Zapoznałem się z projektem ustawy a co ważniejsze również z ustawą zmieniającą inne ustawy.
Jest jedna zasadnicza różnica, o której już tu napisano, ale jakoś w ciągu debaty, wzajemnych uprzejmości i nieuprzejmości gdzieś to umknęło.
Sposób rozwiązania związku
Aby wziąć rozwód trzeba przejść całą procedurę z udowodnieniem trwałego rozpadu więzi na czele. Aby rozwiązać związek partnerski wystarczy (wg projektu) złożyć oświadczenie i już jest się wolnym.
Co to w praktyce mogłoby oznaczać ?
Już to było napisane. Kiedyś, mimo konieczności biegania po sądach, załatwiania mnóstwa formalności zawierano małżeństwa dla przydziałowego "M", kredytu "MM". Dziś, przy propozycji rozwiązania związku wyłącznie za pomocą składanego w urzędzie oświadczenia pokusa zawarcia związku partnerskiego w konkretnej "sprawie" mogłaby być duża.

Tak sobie puściłem wodze fantazji, że może ta "niekonstytucyjność" to trochę przykrywka była. Otwieramy ustawą pole do nadużyć, no ale nie powiemy, że jej nie uchwalimy bo to bubel z powyższego powodu no bo jak ? Państwo zakłada, że obywatele mogą je okradać ? Więcej - nie uchwalimy tej ustawy, bo geje i lesbijki będą mogli okradać państwo ? No to już jawna homofobia, nietolerancja, moheryzm i w ogóle. Więc łatwiej widząc lukę prawną, ba, moim zdaniem czarną dziurę, wypchnąć i tak niepopularnego Gowina by powiedział, że ustawa jest niekonstytucyjna i ukręcić łeb sprawie niż powiedzieć z mównicy sejmowej "to bubel otwierający furtkę do nadużyć wszystkim, którzy z nie skorzystają.
Bo w takim brzmieniu, moim zdaniem, to bubel jest.
doduś
 
Posty: 1119
Dołączył(a): 5 sty 2010, o 10:16

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez biscuit » 18 lut 2013, o 20:13

doduś
Ty żyjesz? :D
Avatar użytkownika
biscuit
 
Posty: 4156
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 00:51

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez doduś » 19 lut 2013, o 09:49

ależ oczywiscie
doduś
 
Posty: 1119
Dołączył(a): 5 sty 2010, o 10:16

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez impresja7 » 20 lut 2013, o 22:44

Ja nie rozumiem dlaczego Holland sie obraziła z córunię lesbijkę?
Za córunię się obraziła?
Czy za lesbijkę?
Ani jedno ani drugie nie jest obraźliwe i to co Tusk wyrabia przepraszając za wyrazy nieobraźliwe to jest co najmniej komiczne.
Homoseksualisci chcą praw poszanowania i jak sie ich nazywa po imieniu to sie obrażają. Czyli że sami czują sie w swoich oczach gorsi? :bezradny:
Sami uważają ,ze określenie gej i lesbijka jest obraźliwe? :bezradny:
Jakoś kupy się to nie trzyma.
To jak ich nazywać?
impresja7
 
Posty: 938
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 11:05

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez mahika » 20 lut 2013, o 23:16

Ale po co "nazywać"?
Przy hetero nie mówi się o ich orientacji.
Córunia Tuska, hetero.

Swoją drogą to też uważam że jakaś tragikomedia się zrobiła.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez Abssinth » 21 lut 2013, o 00:11

kazde slowo mozna wypowiedziec tak, zeby stalo sie obelga....
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez caterpillar » 21 lut 2013, o 00:24

mnie razi obnoszenie sie z orientacja zarowno przez homo jak i w stosunku do homo

co mnie obchodzi z kim sypia corka Holland ?

kazde slowo mozna wypowiedziec tak, zeby stalo sie obelga....


i tamta wypowiedz taki miala cel
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez mahika » 21 lut 2013, o 00:32

To samo dotyczy koloru skóry, czy wyznania.
Nikt nie mówi "białoskóry mężczyzna napadł na sklep"
Ale takie teksty jak "Czarnoskóry napadł" są na porządku dziennym.
Taka manipulacja.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez caterpillar » 21 lut 2013, o 00:36

ej to chyba w PL ;) tutaj to nie przejdzie

jak byly wojny gangow nigdy nie napisali ,ze 99% to czarnoskore nastolatki chociaz na zdjeciach bylo widac ..czarno na bialym hehehe
;)
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości