Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Rozmowy ogólne.

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez Dorku » 15 sty 2012, o 13:47

Honest napisał(a):Dorku, a co z efektem jo jo??? I uczuciem głodu????


Najgorszy jest pierwszy tydzień,a w zasadzie kilka dni, u każdego inaczej, potem organizm przestawia się na tzw odżywianie wewnętrzne, tz zużywa stare komórki, toksyny, i różne nagromadzone śmieci, zanim się weźmie za tkankę tłuszczową.Po kilku dniach uczucie głodu maleje, łakomstwo zmienia swoją postać. Zmienia się zapotrzebowanie na używki, typu kawa, słodycze. Najwięcej się chudnie w pierwszych dniach,związane to jest z ubytkiem zalegającej wody, ok 2 kg dziennie. Potem jest to 2-3 kg tygodniowo i tu ciekawostka, im większa waga wyjściowa, tym ubytek wagi większy. Osoba o prawidłowej masie ciała chudnie ok 2-3 kg podczas 6 tygodni, więc jak widzisz jest to sprawa bardzo indywidualna.
Efekt jo-jo.... byłam na tej diecie pierwszy raz ok 13 lat temu, wtedy (jak i teraz) ze względów zdrowotnych , leczyłam nią nieprzeciętne bóle migrenowe. Ważyłam wtedy 115 kg (no wiem, grubas co się zowie!!), w ciągu 6 tygodni schudłam 25 kg ,a "odrobienie" 10 kg zajęło mi prawie 12 lat i to w związku z unieruchomieniem spowodowanym operacją. Czyli raczej nie jest to efekt jo-jo, co nie? Oczywiście w życiu ważna jest aktywność fizyczna, jako utrzymanie metabolizmu na stałym poziomie.

sikorka napisał(a):12kg w 4 tyg? oj nie wiem czy to dobrze :?


Dobrze, dobrze, zapewniam, Cię, że dobrze.... nie jestem laikiem, jestem w tym względzie wykształconym teoretykiem z przetrenowaną na własnym cielsku praktyką. Mam rzeczowe podejście do pojęcia dieta i nie rzucam się na byle nowinkę bezkrytycznie, nawet jeśli przynosi ona efekty, na ogół krótkotrwałe. Oczywiście przed przystąpieniem do zmiany, która dotyczy naszego organizmu dobrze jest znać stan wyjściowy. Dobrze jest zrobić sobie podstawowe wyniki, znać dolegliwości na jakie się cierpi,stan wątroby, nerek, trzustki i tarczycy, gdyż niektóre schorzenia mogą się pogłębić przy zmianie sposobu odżywiania.

A wiecie co jest w tej diecie najfajniejsze? To, że można się roślinkami opychać do woli, nie ma ograniczeń ilościowych, czyli ten głód nie jest taki straszny. Nie martw się Sin, to nie znaczy, że tych warzyw je się niebywałe i coraz większe ilości, wręcz odwrotnie. W drugim tygodniu do zaspokojenia głodu na ok 2 godziny wystarcza duże jabłko, porcja surówki, gotowany burak... przez cały dzień zjada się ok 1,5 -2,5 kg warzyw i owoców, czy to dużo..?

pozdrówka - D.
Dorku
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 20:51
Lokalizacja: Mazowsze-kraina łagodności....

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez sikorka » 15 sty 2012, o 14:34

Dorku napisał(a):
sikorka napisał(a):12kg w 4 tyg? oj nie wiem czy to dobrze :?


Dobrze, dobrze, zapewniam, Cię, że dobrze.... nie jestem laikiem, jestem w tym względzie wykształconym teoretykiem z przetrenowaną na własnym cielsku praktyką.

ok, skoro tak mowisz. ja sluchajac dietetykow wszem i wobec slysze raczej opinie zeby chudnac powoli. a kontrolowalas wyniki badan po takim eksperymencie?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez smerfetka0 » 15 sty 2012, o 14:43

ja rowniez od dietetykow slyszalam ze 3-4 kg na miesiac to rozsadnie.
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez caterpillar » 15 sty 2012, o 19:12

ja tez 1kilogram max 2 na tydzin ..kazdy to powtarza .

Bardzo ciekay artyk byl kiedys w charakterach o naszej zaprogramowanej genetycznej wadze dlatego cialo dazy do tego stanu mimo naszego oporu

pocieszajace jest ,ze podobno lepsza jest minimalna nadwaga niz niedowaga
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez caterpillar » 15 sty 2012, o 19:17

a tu macie Nigela v Gillian

czyli slawna gospodyni v weganka w tym samym wieku

;)

http://diaryofadomesticgoddess.wordpres ... la-lawson/
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez Dorku » 15 sty 2012, o 22:25

Sikorko, dieta o której piszę, to dieta oczyszczająco-lecznicza, może być stosowana max 6 tygodni, potem należy stopniowo wprowadzać produkty z grupy tzw "zdrowego żywienia". Pisałam też, że to ile się schudnie zależy od tego ile się waży na początku. Wyniki robię regularnie, wiadomo, jak po raku... po diecie są książkowo idealne. Z wykształcenia jestem technologiem żywności , specjalizację robiłam z oceny żywienia. Rację zaś mają dietetycy, że podczas odchudzania należy chudnąć powoli, bo zależny nam, by efekt był trwały, natomiast w leczeniu żywieniem chodzi, by efekt był możliwie najszybciej.
Bardzo ważny jest powód....
Dorku
 
Posty: 343
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 20:51
Lokalizacja: Mazowsze-kraina łagodności....

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez caterpillar » 16 sty 2012, o 21:33

dorku ja tez kiedys konczylam technologie zywnosci hihi ale przyznam ,ze u nas tylko bylo o produkcji ,maszynach natomiast samej wartosci warzyw i odzywianiu to nie bardzo..no ale to bylo lata temu :roll: :lol:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez ewka » 17 sty 2012, o 09:45

Dorku napisał(a):Trochę trudna i radykalna dieta owocowo-warzywna, 6 tygodni, tyle powinna trwać. Rewelacyjne samopoczucie, dieta mocno oczyszczająca, lecznicza wręcz,im ktoś grubszy tym więcej odchudza -piszę jako praktyk, polecam. Wszystko na ten temat jest w książkach autorki tej diety dr Ewy Dąbrowskiej : "Ciało i ducha leczyć żywieniem" i "Przywracać zdrowie żywieniem".

Przypomniałaś mi Dorku, właśnie zaczęłam w niedzielę (właściwie w sobotę, ale skuchę miałam)... dzisiaj więc 3 dzień. Na wadze mam mniej 2 kg, choć odchudzeniem tego nazwać chyba nie można. Kiedyś też próbowałam, ale nie dałam rady.

Dzisiaj objadam się leczem... nie wiedziałam, że leczo "na wodzie" może tak fajnie smakować :)

Najtrudniejsze jest pichcenie "dla domu". Żeby skuchy nie było.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez smerfetka0 » 17 sty 2012, o 14:49

ewka a moglabys mi wyslac przepis ??? ja uwielbiam leczo, ale normalnie jest na masie oleju :) a ja teraz zmienilam zywienie bardzo duzo i zachrzaniam na rowerku i w sumie brakuje mi pomyslow na latwe i szybkie gotowanie wiec moze to bedzie cos dla mnei akurat :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez agik » 17 sty 2012, o 14:52

Leczo na masie oleju?
Łyżka oleju to jest masa?
Tylko tyle jest potrzebne do podduszenia cebuli...
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez mahika » 17 sty 2012, o 14:54

nie polecam papryki o tej porze roku :?
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez sikorka » 17 sty 2012, o 15:02

agik napisał(a):Leczo na masie oleju?
Łyżka oleju to jest masa?
Tylko tyle jest potrzebne do podduszenia cebuli...

no wlasnie. smerfetko podsmazasz lekko cebulke z kielbaska, a reszta warzyw dusi sie w swoim wlasnym sosie :ok:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez smerfetka0 » 17 sty 2012, o 15:11

agik napisał(a):Leczo na masie oleju?
Łyżka oleju to jest masa?
Tylko tyle jest potrzebne do podduszenia cebuli...


agik zawsze powtarzam ze ja do gotowania sie nie nadaje a robilam zawsze z przepisu gdzie jest pol szklanki oleju wiec mi sie nie dziw.

w sumie nie przyszlo mi do glowy ze one w swoim sosie sikorko moga :haha: Jak nie pisze jak wol to ja w kuchni sama nic nie zrobie. Ale juz wiem :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez agik » 17 sty 2012, o 15:26

Fakt, pora na leczo niezbyt...
Ale Smerfetko, to dotyczy wszystkich warzyw: podsmażasz cebulę na łyżce oleju, lub innego tłuszczu ( np masła, albo klarowanego masła) dodajesz inne warzywa, albo pieczarki i dusisz, albo w bulionie, albo w pomidorach z puszki.

Sikorka- rozśmieszyło mnie to WEGETARIAŃSKIE leczo z kiełbasą :D
Przypomniał mi się jadłospis w jednej restauracji, w którym stało: Dania Jarskie: pierogi z miesem, placki z kiełbasą, kaszanka z cebulą, wątróbka... :D :D :D
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Wegetarianizm - macie jakieś doświadczenia?

Postprzez smerfetka0 » 17 sty 2012, o 15:40

no w sumie to bardzo logiczne ale skoro w przepisie pisalo tak to ja na oslep robilam tak i nie myslac ze nie potrzebuje tyle oleju :)
Avatar użytkownika
smerfetka0
 
Posty: 3954
Dołączył(a): 1 gru 2008, o 18:01
Lokalizacja: Londyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 567 gości

cron