zwiazki partnerskie

Rozmowy ogólne.

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 14 sty 2012, o 21:34

sikorko,
o ile plany się ziszczą, to ślub będzie dop. w połowie 2013'.
Ostatnio edytowano 14 sty 2012, o 21:38 przez PodniebnaSpacerowiczka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez sikorka » 14 sty 2012, o 21:38

super :ok:
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 14 sty 2012, o 21:46

... No dobra... troszku się pochwalę się na PT - luby oświadczył mi się, jak byliśmy nad Dunajem końcem lata :gites:.

http://www.youtube.com/watch?v=HVLYkfdX ... _embedded#!

:mrgreen:
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez mahika » 14 sty 2012, o 21:50

:D
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez agik » 14 sty 2012, o 22:13

Monia, ale mnie chodziło jeszcze o coś innego- mozesz mieć testament i wszelkie inne umowy ( np akty współwłasności), ale w wypadku smierci partnera - np musisz zapłacić podatek ( rodzina nie musi)


Sikorka, ja rozumiem Twoje stanowisko. :)
Tylko trudno zaprzeczyć faktom- instytucja małżeństwa jest anachroniczna, przeżywa kryzys- a to tylko najłagodniejsze określenia ...
I kompletnie nie przemawia do mnie argument, że po co szukać innych rozwiązań, skoro ludzie już wymyślili małżeństwo i dostosowali do tej formy prawo- bo to także ludzi wymyslili feudalizm i socjalizm ( i tez mówiono, ze po co inne skoro te już są wymyślone i gotowe :P )- zwyczajnie się nie sprawdziły te formy i trzeba było szukać czegoś innego :) A jak się szuka, to się znajdzie :)
A już kompletnie odrzuca mnie od takiego argumentu, że, żeby budować z kimś majątek i zachowac pełnię praw do niego muszę również ( oprócz podpisania kontraktu w USC) oddać temu komuś swoje ciało i duszę i ślubować jeszcze, że to na zawsze.

Laissez ( tak w ogóle to cześć :) ) - mam tak samo :) - też mi się wydaje, ze pod tymi wszystkimi szopkami traci się najważniejsze ideały...
Byłam kiedyś na uroczystości zawarcia związku małżeńskiego w USC ( właściwie to kontraktu ;) ) moja maleńka siostrzenica strasznie płakała i moja mama, żeby ją uspokoić, mówiła: zobacz, jakie pan ma ładne korale, nie płacz.
Musiałam niezwłocznie opuścić salę, żeby nie zjeść z powodu padaczki śmiechowej, jak sobie uświadomiłam, że pan w ładnych koralach, powagą swojego urzędu pitoli o podstawowej komórce społecznej...
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez limonka » 14 sty 2012, o 22:19

PodniebnaSpacerowiczka napisał(a):... No dobra... troszku się pochwalę się na PT - luby oświadczył mi się, jak byliśmy nad Dunajem końcem lata :gites:.

http://www.youtube.com/watch?v=HVLYkfdX ... _embedded#!

:mrgreen:
GRATULACJEEEE!!!! :mrgreen: :mrgreen:

dziewczyny jesli sie ma dom i dzieci i inne dobra to testament jest podstawa..to mowilam ja co mam powyzsze a testamentu CIAGLE BRAK! ile juz bylo rozmow, wypelnilam papiery do adwokata bo u nas jest sprawa ze wzgledu na rozne apekty troche skompikowana i dalej nie doszlo do spisania. musze chyba znowu wsiasc na meza, aby przypomnial sie temu adwokatowi :twisted:

za to mamy bardzo dobre ubezpieczenie na zycie, ktore torche uspokoilo moje obawy co do przyszlosci. to tez polecam kazdej parze, w szczegolnosci tej ktora ma pozyczke. my mamy taki fundusz inwestycyjny/ubezpieczenie na zycie w jednym , ktore jelsi dojdzie sie do pewnego wieku mozna zlikwidowac i odebrac kase z duzymi odsetkami :mrgreen:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 14 sty 2012, o 22:31

limonka,
coś jak polisa inwestycyjna ?

Po studiach sobie taką założyłam w ramach osobistego odkładania na emeryturę (choć żem odważna, to stwierdziłam, że nie będę podejmować ryzyka liczenia w tym względzie na państwo, hah).

W Pl często przy kredycie na mieszkanie proponują dobranie funduszu - ludzie z reguły mają przed tym obawy (przez niewiedzę !), a w rzeczywistości dzięki niemu częstokroć szybciej mogliby spłacić kredyt.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez limonka » 14 sty 2012, o 22:48

cos takiego...czyli nie "daj boze' jaby co to otrzymujesz kase, a jesli wszystko jest ok to ubezpieczony moze ja upplynic po jakims okreslonym okresie czasu..kasa obracaja na gieldzie, ale sa wieksze ograniczenia, wiec jest to dobra inwestycja, plus zabezpiecznie w razie czego...
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez limonka » 14 sty 2012, o 22:49

PodniebnaSpacerowiczka napisał(a):limonka,


W Pl często przy kredycie na mieszkanie proponują dobranie funduszu - ludzie z reguły mają przed tym obawy (przez niewiedzę !), a w rzeczywistości dzięki niemu częstokroć szybciej mogliby spłacić kredyt.
na cyzm to dokladnie polega? z ciekawosci pytam
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez PodniebnaSpacerowiczka » 14 sty 2012, o 23:05

Ciotka tak brała - generalnie chodzi o to, że kwota wypracowana na funduszu od pewnego czasu sama pokrywa jej miesięczną ratę.
Jeśli Cię to interesuje, dopytam o szczegóły.

Ale na pewno trzeba dobrze zweryfikować wachlarz możliwości produktów bankowych, bo nie wszystkie się opłacają.
Avatar użytkownika
PodniebnaSpacerowiczka
 
Posty: 2415
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ;-).

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez laissez_faire » 14 sty 2012, o 23:32

mahika napisał(a):...


jezeli to sie tyczylo mojej wypowiedzi, to rozumiem, ze tak cie rozczulilem, ze nie potrafilas dobrac odpowiednich slow...
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez mahika » 14 sty 2012, o 23:37

Najpierw coś napisałam, potem zmieniłam.
Na koniec stwierdziłam ze komentarz i poklask zbędny.
zgadzam sie z tym co napisałeś, spodobała mi się Twoja wypowiedź.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez laissez_faire » 14 sty 2012, o 23:48

Agik ;]

A co do tych polis na zycie, to ja sie raz bardzo na tym przejechalem... znajoma znajomej zostala zwerbowana przez grupe OVB; chcialem jej pomoc (znajcie moje dobre serce) i podpisalem z nia umowe na polise, ale to co jej przedstawiono jako oferte dla mnie i co mi przekazala, diametralnie roznilo sie od tego, co widnialo w dokumentach...
oczywiscie to moja glupota, czytac wszak potrafie, ale jak ktos mi mowi wprost: mozesz wyciagnac wkla w dowolnej chwili, a odsetki dopiero po ilus tam latch, a w umowie mam, ze 10% wkladu dopiero po 3 latach, a reszta przepada w razie rozwiazania umowy, to co nie halo... a najlepsze bylo, ze co jakis czas podnosili mi comiesieczne skladki, tylko, ze nie bylem o tym informowany i de facto nie wplacajac pelnej kwoty, lamalem umowe... penie po 11 latach uslyszalbym sorry amigo ale kasa przepadla ;/
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez laissez_faire » 14 sty 2012, o 23:50

mahika napisał(a):Najpierw coś napisałam, potem zmieniłam.
Na koniec stwierdziłam ze komentarz i poklask zbędny.
zgadzam sie z tym co napisałeś, spodobała mi się Twoja wypowiedź.


:oops: wzialem to za szyderstwo... przez Pania Bisuit mam paranoje :D
:kwiatek:
laissez_faire
 
Posty: 472
Dołączył(a): 10 lut 2009, o 20:47
Lokalizacja: Wroclaw

Re: zwiazki partnerskie

Postprzez mahika » 14 sty 2012, o 23:54

trzy kropki a jakże mogą być wymowne i różnie interpretowane :shock: :)

nie szyderstwo, ale przypomniało mi się jak kiedyś napisałam Ci że mi się coś spodobało
to powoedziałeś że nie potrzebujesz pochlebstw i udawania czy jakoś tak.
Więc dałam sobie siana :P
:kwiatek:
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 547 gości