Nie chcę PIĆ

Problemy związane z uzależnieniami.

Nie chcę PIĆ

Postprzez kacha22 » 14 gru 2011, o 18:59

witam

piję, jest mi z tym źle ... nie wiem jak i gdzie szukać pomocy. Mam 41 lat, super rodzinkę, ale nie daję rady przestać pić. Raz na tydzień, dwa muszę wypić bo mnie nosi ... - chyba głód alkoholowy - źle mi z tym, nie chcę
Jak sobie pomóc?
poradźcie

arkasia@poczta.onet.pl
kacha22
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 gru 2011, o 18:56

Re: Nie chcę PIĆ

Postprzez pszyklejony » 15 gru 2011, o 00:51

Głód alkoholowy, to jest na kacu, masz coś gorszego. Problemem są emocje, a z tym trzeba na terapię. Przede wszystkim, idź do ludzi, do AA.
pszyklejony
 
Posty: 868
Dołączył(a): 7 paź 2008, o 21:56
Lokalizacja: warszawa

Re: Nie chcę PIĆ

Postprzez caterpillar » 15 gru 2011, o 14:04

Kaska witaj !

Mysle ,ze pierwszym krokiem moze byc miejski osrodek dla osob uzaleznionych , powinnas go znalezc w swoim miescie

tu masz wskazowki na temat prywatnych osrodkow ..czym nalezy sie kierowac przy wyborze

http://alkoholizm-leczenie.eu/wasze-pyt ... bry-orodek

ale to juz raczej do rozpatrzenia z terapeuta.

Kaska to o czym piszesz , to jest rozladowanie napiecia za pomoca picia ale dobra wiadomosc jest taka ,ze mozesz nauczyc sie jak robic to w zdrowy , nie szkodliwy dla siebie sposob -da rade!

tylko najpierw trzeba by bylo nauczyc sie rozpoznawac swoje emocje i dowiedziec sie co tak naprawde cie stresuje i wkurza.

widzisz ,ze alkohol jest dla Ciebie problemem , to bardzo wazne ..teraz trzeba cos z tym problemem zrobic

bardzo zachecam Cie do skorzystania z fachowej pomocy w lokalnym osrodku.

ksiazki tez sa pomocne:

»» T. T. Gorski i M. Miller – Jak wytrwać w trzeźwości?
Poradnik zapobiegania nawrotom choroby.

»» Wanda Sztander – Poza kontrolą.
Książka o alkoholizmie i funkcjonowaniu rodziny z problemem alkoholowym.

w sieci znajdziesz wiele materialow na temat alkoholizmu i problemachz nim zwiazanych, mysle ,ze rowniez warto poczytac.

jesli masz ochote zostac tu i napisac o swoim problemie tez zawze mozesz

pozdrawiam!
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: Nie chcę PIĆ

Postprzez nova » 17 gru 2011, o 23:17

Witam
Czeka Cię nie łatwa droga, jesli jest to uzależnienie, najtrudniejszym krokiem na początku jest przyznanie się sobie i innym,ze ma się problem. Wstyd i mechanizm zaprzeczenia jest bardzo mocny i do tego jeszcze dochodzi rodzina która też zaprzecza i mówi Ci,że przesadzasz. Jesli jest inaczej u Ciebie i rodzina widzi,że przginasz z alko to jest ok to polecam terapie w ośrodku najlepiej zamknięta 6 tyg. kub ambulatoryjna też jest ok. Znając problem, pewniesz spóbujesz się zaprzeć i nie pić :) dasz rade max rok. pozdr.
nova
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 lut 2010, o 18:11

Re: Nie chcę PIĆ

Postprzez sana » 1 sty 2012, o 20:49

jeśli cię nosi to niedobrze, być może jesteś alkoholikiem, na stronach związanych z alkoholizmem są do rozwiązania testy, które w domowym zaciszu możesz rozwiązać i przekonać się jak jest, a później ewentualnie fachowa terapia w ośrodku lub szpitalu
sana
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 sty 2012, o 20:31


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 166 gości