poszedl do sadu

Problemy związane z depresją.

Re: poszedl do sadu

Postprzez Bianka » 18 lis 2011, o 23:13

znowu jakaś luka w prawie, dla takich spraw powinno być coś ustalone, na pewno jest ich wiele:/
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: poszedl do sadu

Postprzez Abssinth » 21 lis 2011, o 14:02

trzymam kciuki Pozytywna....nie wiem, o ktorej jest rozprawa, wiec nie wysle Ci smeska...ale mam nadzieje, ze czujesz dobra energie, jak Ci przesylam :)

xxx
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: poszedl do sadu

Postprzez Honest » 22 lis 2011, o 23:35

Abssinth napisał(a):trzymam kciuki Pozytywna....nie wiem, o ktorej jest rozprawa, wiec nie wysle Ci smeska...ale mam nadzieje, ze czujesz dobra energie, jak Ci przesylam :)

xxx



Ja teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeż!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daj znac co i jak!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: poszedl do sadu

Postprzez woman » 30 lis 2011, o 19:55

Pozytywna!!! Co u Ciebie? Jak sprawy?
Avatar użytkownika
woman
 
Posty: 923
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 21:12

Re: poszedl do sadu

Postprzez pozytywnieinna » 1 gru 2011, o 21:07

zyje jeszcze ...
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: poszedl do sadu

Postprzez limonka » 1 gru 2011, o 21:41

Pozyt Ty mi tu nie opuszczaj Pt!!! :)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: poszedl do sadu

Postprzez pozytywnieinna » 1 gru 2011, o 22:59

nie opuszczam, moja matka i siora mnie tu chyba wyszpiegowaly, wiec troche przeniose sie na priva :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: poszedl do sadu

Postprzez limonka » 1 gru 2011, o 23:52

Powaga???
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: poszedl do sadu

Postprzez caterpillar » 1 gru 2011, o 23:54

:shock: jak?
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: poszedl do sadu

Postprzez Forsaken » 2 gru 2011, o 03:57

pozytywnieinna napisał(a): a on placic ma, ale nie ma prawnych mozliwosci sciagniecia od niego, bo Dania ma inne prawo, odnosnie alimentow


Hejka Pozytywnieinna :kwiatek:
Chyba nie mielismy jeszcze jeszcze tej przyjemnosci? :wink:
Forsaken 8)
...rowniez jestem tez jestem inny niz wszyscy... i do tego tak jak Ty pozytywny :usmiech:
Oczywiscie nie smiem twierdzic ze jestesmy podobni... oczywiscie ze nie... :nie:
oboje jestesmy inni :paluszek:

Sama zreszta wiesz, co Ci bede gadal 8)

W kazdym razie... Skoro jestesmy juz znajomymi, to dla mnie oczywiste ze takimi dobrymi znajomymi :)
No bo jakimi mamy byc jak nie dobrymi, skoro oboje jestesmy tacy pozytywni :usmiech:

Wiec jako Twoj dobry znajomy oczywiscie intersuje sie Twoim zyciem i zalezy mi rowniez zeby wiodlo Ci sie jak najlepiej. Poszukalem wiec troche na neci, pogrzebalem po forach, podpytalem doktora Gugyl o Twoja sprawe 8)
Jestesmy swiadkami trzeciej fali i dalismy sie jej poniesc, slyszal ktos o trzeciej fali? Ktokolwiek? O epoce informacji pewnie kazdy :idea:
Pogrzebalem tez moze troche tak z ciekawosci, bo interesuje sie tematami unijno-europejskimi :uoeee:
Oczywiscie zdawalem sobie sprawe, ze nie takie rzeczy sa mozliwe w tym naszym euro molochu, ze podstawowe prawa obywateli unii (tak prawnie jestesmy obywatelami unii,nawet jesli o tym sie nie mowi glosno) nie sa respektowane, to jawna dyskryminacja o podlozu nacjonalistycznym - na takie cos nie ma miejsca w naszej wielkiej rodzinie ...

No i doszukalem sie w koncu... Dania dostosowala prawo do unijnego w tym zakresie w 2009...
Jezeli dobrze zrozumilem, bo jestem zwyczajnym programista, nie zas wiekim prawnikiem, to normalnie, jak w kazdym innym kraju sciagna z niego to co przyzna Ci sad w jakim kolwiek kraju unii :idea:

Nie bylo lekko - jezyk prawniczy - masakra po prostu :szok: Kojarzy mi sie z takim zydkiem wyliczajacym odsetki co do centa... :uoeee: Jedziesz punkt po punktcie a w nich odniesienia do innych puntow w zupelnie innych rozdzialach czy aktach prawnych.... Co chwile trzeba skakac kilkadziesiat stron w gore i w dol (art 75 - s.21 ; rozd IV - s. 9)...

Sama sie zreszta przekonasz, bo to przeciez przeczytasz.. Nie? :usmiech2:

No wiec lecimy :
Umowa pomiędzy Wspólnotą Europejską a Królestwem Danii z 2009r. regulujaca wprowadzajaca w Danii w zycie ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 4/2009

Byc moze Twoj prawnik nie sledzi na biezaco zmian w prawie europejjskim i umowach miedzypanstwowych... Kazde panstwo czlonkowskie dostaje do przepchniecia w swoim parlamenci srednio dwie ustawy dziennie. Wiec ciezko nawet byloby nadazyc z ich czytaniem. A Traktatem Lizbonskim zobowiazalismy jak i inni sygnatariusze sie ze nasz parlament wprowadzi w nasze prawo wszystko co otrzymaja z Brukseli - sami to sprawdzcie... Jest o tym cicho, ale mowi sie o tym... Oprocz kilku madrzejszych Panstw ktore sobie zastrtzegly ze nie musza... Ale i tak po cichu wprowadzaja prawo unijne - to nasza nowa religia prawie, przynajmniej jesli sie poslucha politykow :lol:

Tak czy siak w Danii obowiazuje teraz dokladnie takie samo prawo jak w unii europejskiej, z zastrzeniem jedynie dwoch, raczej nie istotnych dla Ciebie punktow. Prosze bardzo, od Forsa 8)

Za trescia ustawy, ok s25 zaczynaja sie zalczniki - formulaze na kazdy z przypadkow, znajdziesz tam i swoj...
Jak go wypelnisz to wlaczysz tym samym bezdusz maszyne uninej biurokacji ktora wcignie go w swoje tryby i wydusi z niego ostatni grosz ;) Po przyznaniu Ci ich przez sad oczywiscie . W dodatku to wszystko po Polsku (kochana unia), a kwestionariuszy do wypelnienia zalaczyli dwa razy wiecej niz zajmuje ustawa (jebana unia).

Mam nadzieje ze Ci sie to przyda i ze to dobrze zinterpretowalem, na stowe nic nie gwarantuje :zawstydzony:
W sadzie walcz o jak najwiecej, bo moze i dostaniesz niespodziewany podarunek od losu - tym fajniejszy :cmok:

P.S. Niech mnie ktos drugi raz sprawdzi czy dobrze zrozumialem, bo raz ze nie jestem prawnikiem a dwa ze przeciez zaly wieczor jaram i pije i jestem juz na ostrej banii :zmeczony:
dobranoc 8)
Avatar użytkownika
Forsaken
 
Posty: 596
Dołączył(a): 22 wrz 2008, o 02:26

Re: poszedl do sadu

Postprzez pozytywnieinna » 2 gru 2011, o 19:53

no witam Forsaken, dobry znajomy...

oczywiscie na tej podstawie bede teraz skladala do sadu okregowego, ktory sprawe wysyla do Danii, ale prawo prawem, a zycie zyciem, jesli dobrze przeczytales, chodzi o UZNANIE wyroku i potem sciaganie i tu Dania ma wiele kruczkow, a wiec:

- po pierwsze w Danii alimenty nie sa obowiazkowe, sa inne wyjscia, zamiast placic, mozna podzielic sie dzieckiem, czyli tydzien tu tydzien tam, albo rodzic na zasilku, ktory de facto pozwala na zycie w luksusie, w porownaniu z polskimi pracujacymi w Polsce, moze zostac zwolniony z tego obowiazku i albo matka (ojciec) otrzymuja pismo, ze ten drugi moze poradzic sobie bez pieniedzy z alimentow, badz placi za niego ojciec, a wiec UZNANIE wyroku jest watpliwe,

- po drugie Dunole (nie wiem na jakiej podstawie) uwazaja, ze przebywam w Danii, w rzeczywistosci od 4 lutego tam nie bylam, pracuje w Polsce i tu mieszkam z cora i odpisali do sadu polskiego prosbe o przeniesienie sprawy tam, co polski sad wysmial, nie zamierzaja brac udzialu (chodzi tez o ojca) w zadnych rozprawach odbywajacych sie, poza Dania, bo Tatusiek nie ma obowiazku odpowiadac na sad polski, znow smiech sedziny! moge na dowod zeskanowac i Ci przyslac, jak nie wierzysz, prawo UE jasno mowi, ze MA OBOWIAZEK SIE STAWIC, no wiec gdzie ich uznanie?? poprostu czekaja az wyleze w danii z nory i wtedy w leb :haha: :haha:

- po trzecie tatusie z racji chorobliwej alergii na prace, ma "tylko" zasilek wiec wg dunoli jest niesciagalny!

no to tak w skrocie, acha prawnika nie mam bo normalnie w takich sprawach nie ma, i mnie nie stac
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: poszedl do sadu

Postprzez pozytywnieinna » 2 gru 2011, o 19:56

cat, korzystalam kiedys w lutym z kompa mojej siory, bo swojego nie mialam, wiec chyba stad, a podejrzenia mam po pewnej sprawie
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: poszedl do sadu

Postprzez pozytywnieinna » 2 gru 2011, o 19:56

no wiec zapraszam chwilowo do mnie na "prywatna"
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: poszedl do sadu

Postprzez pozytywnieinna » 2 gru 2011, o 20:53

fors, ja juz to zrobilam, te zalaczniki wydaje sad rejonowy po wyroku otrzymuje ten zalacznik plus wyrok z klauzula wykonalnosci i cala inna gora dokumentow trafi na dniach da sadu okregowego, wlasnie jak dotrze do mnie zalacznik nr 2. no i to koniec szopki, sciagniecie dalej nie ma szans i to potwierdzaja obie strony, ma minimum, jest na zasilku i tyle, no nic bede Cie informowala na biezaco o toku sprawy :)
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: poszedl do sadu

Postprzez Honest » 2 gru 2011, o 20:59

pozytywnieinna napisał(a):fors, ja juz to zrobilam, te zalaczniki wydaje sad rejonowy po wyroku otrzymuje ten zalacznik plus wyrok z klauzula wykonalnosci i cala inna gora dokumentow trafi na dniach da sadu okregowego, wlasnie jak dotrze do mnie zalacznik nr 2. no i to koniec szopki, sciagniecie dalej nie ma szans i to potwierdzaja obie strony, ma minimum, jest na zasilku i tyle, no nic bede Cie informowala na biezaco o toku sprawy :)



Więc powinno płącić państwo duńskie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 321 gości

cron