pomocy

Rozmowy ogólne.

pomocy

Postprzez ellazaj » 16 lis 2011, o 20:53

Potrzebuje pomocy.od ponad roku mój syn jest leczony psychiatrycznie.podejrzenie;zespoł aspergera,autyzm.po badaniach i obserwacji w szpitalu'szczecin zdroje'' jest leczony haloperidolem,depakinehronospfere.lekarz prowadzący nie chce stawiać diagnozy bez ponownego hospitalizowania.szpital w Zdrojach nie przyjął go do szpitala bo stan jego nie zagraża jego życiu,chcialam umieścić go w Zaborze dziś dostałam list odmowny w którym mowa o umieszczeniu go wZdrojach!!Z kąd diagnoze???bez której nie mogę podiąć konkretnej terapi żeby mu pomóc!!!
ellazaj
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:31

Re: pomocy

Postprzez Bianka » 16 lis 2011, o 21:04

Ellazaj w jakim wieku jest syn? jak trafił do szpitala psychiatrycznego? Nie rozumiem, czy ma zachowania agresywne? napisz coś więcej o jego chorobie i dotychczasowym leczeniu...
W drodze do diagnozy pomaga Fundacja "Niezwykłe dzieci"..
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: pomocy

Postprzez blanka77 » 16 lis 2011, o 21:08

Bianka napisał(a):Ellazaj w jakim wieku jest syn? jak trafił do szpitala psychiatrycznego? Nie rozumiem, czy ma zachowania agresywne? napisz coś więcej o jego chorobie i dotychczasowym leczeniu...
W drodze do diagnozy pomaga Fundacja "Niezwykłe dzieci"..



Tak liczyłam, że się odezwiesz, bo trochę otarłaś się o problem :kwiatek:

Mnie niestety temat jest zupełnie obcy i niestety nie pomogę :(

Trzymam kciuki i życzę zdrowia dla dzieciątka :cmok:
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: pomocy

Postprzez Bianka » 16 lis 2011, o 21:10

Ach Blanko tylko w Polsce jest zupełnie inaczej, w Anglii te dzieciaki mają naprawdę super pomoc a tu jak widać :(:(:(
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: pomocy

Postprzez blanka77 » 16 lis 2011, o 21:11

Bianka napisał(a):Ach Blanko tylko w Polsce jest zupełnie inaczej, w Anglii te dzieciaki mają naprawdę super pomoc a tu jak widać :(:(:(


Tutaj jak widać trzeba toczyć boje o to, co się należy :?

Współczuję serdecznie, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże.
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: pomocy

Postprzez Bianka » 16 lis 2011, o 21:14

U nas po prostu nie ma tego co się należy, nie stworzono, dobrze, że siostra jest tam, okazało się, że i drugi synek ma autyzm, teraz obserwujemy trzecie, córkę:(
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: pomocy

Postprzez blanka77 » 16 lis 2011, o 21:24

Bianka napisał(a):U nas po prostu nie ma tego co się należy, nie stworzono, dobrze, że siostra jest tam, okazało się, że i drugi synek ma autyzm, teraz obserwujemy trzecie, córkę:(


To straszne...
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: pomocy

Postprzez Bianka » 16 lis 2011, o 21:34

Ale chłopaki chodzą do normalnych szkół ze zdrowymi dziećmi, mają nauczycielki jeden na jeden, dobrze sobie radzą, wczesna diagnoza i pokierowanie, cały czas kontrola i opieka, teraz najstarszy miał badania i wychodzi na to, że jest podłoże genetyczne. Cała rodzina będzie zbadana, żeby sprawdzić z której strony ten gen i czy dwójka pozostałych go ma...to straszna choroba...

Ellazaj jesteś tam?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: pomocy

Postprzez ellazaj » 16 lis 2011, o 22:26

Bianka napisał(a):Ellazaj w jakim wieku jest syn? jak trafił do szpitala psychiatrycznego? Nie rozumiem, czy ma zachowania agresywne? napisz coś więcej o jego chorobie i dotychczasowym leczeniu...
W drodze do diagnozy pomaga Fundacja "Niezwykłe dzieci"..

Teraz ma 7 lat."problem"zaczął się gdy był w przedszkolu,złe zachowanie,agresja itd.terapia-kary.potem szkoła;agresja wobec nauczycieli ,wpadał w furie wchodząc do szkoły.zachowania przeniosły się do domu;w szale nie otwierał drzi wybijał szyby,dochodziło do tego że robił sobie krzywde.lekarz psychiatra skierował go do szpitala w celu wyciszenia i obserwacji.wypisany ze szpitala z opisem ogólne zaburzenia zachowania.mój synek funkcjonuje lepiej niz przed szpitalem.ale w szkole zdarzają się sytuacje w których jest agresywny .w szkole mam dużą pomoc ,są tam ludzie któży pomagają mojemu synkowi ale terz mi.nie stety ta pomoc jest ograniczona,bez diagnozy )
ellazaj
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lis 2011, o 20:31

Re: pomocy

Postprzez Bianka » 16 lis 2011, o 23:11

Kurcze ta fundacja jest na śląsku, jest nowa i nie mogę do niej znaleźć strony, mam nadzieję, że Tobie się uda...oni właśnie pomagają w uzyskaniu diagnozy, kierują do odpowiednich lekarzy itp
Powiedz a zanim poszedł do przedszkola nie miał objawów? to jedyne objawy ta agresja i złe zachowanie?? mówił? komunikował się normalnie? bawił się jak inne dzieci?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: pomocy

Postprzez sog » 16 lis 2011, o 23:14

Renata Chodyko
Kinezjolog, wiele lat zajmuje się dziećmi z takimi dolegliwościami, światowa renoma, wielki człowiek, cudowne serce.
Dzwoń pytaj się może pomoże-poradzi 89 751 42 45 Kętrzyn
Jeśli chciała być poczuć się pewniej na pw prześle Ci swoje namiary na które się możesz powołać.
PZ
sog
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 21:11

Re: pomocy

Postprzez woman » 16 lis 2011, o 23:28

Witaj. Akurat problem zaburzeń autystycznych jest mi znany, niestety :(
Brata synuś jest właśnie w trakcie diagnozowania :(
Nie potrzeba do tego hospitalizacji. Jest mnóstwo fundacji i stowarzyszeń oraz ośrodków terapii.
Na naszym terenie znalazłam w ciągu jednego dnia kilka takich ośrodków. Najbardziej w naszej okolicy znana jest łódzka Naviculaa. Jej założycielką jest dr psychiatra (niestety nie pamiętam nazwiska) która poświęciła się swojej autystycznej córce, obecnie dorosłej i uznawanej za tzw. "wyprowadzoną". Terminy oczekiwania na pierwszą wizytę to minimum rok niestety, dlatego póki co bratanek jest diagnozowany z lokalnym ośrodku w centralnej Polsce, średniej wielkości miasteczku.
Aby zdiagnozować autyzm nie potrzeba hospitalizacji. Najlepiej obserwować dziecko w jego własnym środowisku.
Brat i bratowa mają za zadanie np. nagrywać synka w domu podczas codziennych czynności, później razem z terapeutami oglądają te filmy. Do tego terapeuci przeprowadzają specjalne testy, oczywiście w formie zabawy, które odbywają się w pokoju do tego przeznaczonym,zlecili też badania słuchu, konsultację neurologiczną oraz EEG.
W najbliższym czasie na podstawie tych wszystkich składowych ma zapaść diagnoza.
Nie pojmuję dlaczego lekarz żąda hospitalizacji. Może zmień lekarza, albo poszukaj na swoim terenie tego typu ośrodków.
Avatar użytkownika
woman
 
Posty: 923
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 21:12

Re: pomocy

Postprzez Bianka » 16 lis 2011, o 23:40

Woman właśnie w Anglii diagnozowanie podobnie wygląda, tam przychodzą do domu też często obserwować...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: pomocy

Postprzez ewka » 17 lis 2011, o 09:30

Mam znajomą, która bardzo wiele wydeptała dla autystycznego synka i zrobiła kawał dobrej roboty. Mogę Cię z nią skontaktować Ellazaj, jeśli jej wskazówki mogłyby Ci pomóc. A myślę, że mogłyby. Daj znać.
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: pomocy

Postprzez woman » 17 lis 2011, o 22:31

Bianka napisał(a):Woman właśnie w Anglii diagnozowanie podobnie wygląda, tam przychodzą do domu też często obserwować...

Wydaje mi się, że to najlepsza metoda, obserwować dziecko w jego naturalnym środowisku, gdzie czuje się bezpiecznie.
Natomiast co do ośrodka to bratowa już po pierwszej wizycie była w szoku, jak szybko udało się terapeutom dotrzeć do maluszka, w ciągu godziny pokazał i zrobił więcej niż kiedykolwiek wcześniej.
Malutki ma podejrzenie Aspergera, także jeśli już to zawsze jakieś pocieszenie, że nie pełnoobjawowy autyzm.
Staramy się być dobrej myśli, chociaż to trudne :(
Avatar użytkownika
woman
 
Posty: 923
Dołączył(a): 26 sty 2009, o 21:12

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 528 gości