Poznajcie przeszłość

Problemy związane z depresją.

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez Ciasteczkowa Potworzyca » 5 lis 2011, o 23:39

To zaskakujące jak na nasze życie mają wpływ rodzice. Ich zachowania, nasze relacje z nimi i relacje miedzy rodzicami. To jest straszne. Nie wiem czemu sie tak dzieje. Ale jak pomysle jaki start maja dzieci z takich patologicznych rodzin to masakra. Patologia rodzi patologie. Tak jak zastanawiam sie teraz nad moim zyciem i moimi rodzicami, to się nie dziwie ze tu wyladowałam. Przeszłam sporo w życiu mimo mojego mlodego wieku. Tylko dlaczego to teraz ja musze płacic za ich błedy i ich życiowe porażki? Ehh
Avatar użytkownika
Ciasteczkowa Potworzyca
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 20:08

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez Księżycowa » 5 lis 2011, o 23:59

Potworku (mogę tak? :wink: ) Ja się dziwię, ze w ogóle jestem gdzie jestem... że jestem w ogóle.

Teraz piszę pracę maturalną, której temat brzmi ,,Dziecko - istota bezbronna czy mały buntownik" i powiem Ci, że żałuję, że nie mogę tego napisać na podstawie teraźniejszości, bo miałabym wiele do powiedzenia i napisałabym świetną pracę... teraz będzie mi trudno nie odnosić się do teraźniejszości i nie uplatać się w swoje przeżycia... ale ten temat był mi jakoś najbliższy...

Dziś się dowiedziałam, że na początku pierwszej klasy mogłam wysłać propozycję tematu do OKE i oni mogli rozpatrzeć zaproponowany przeze mnie temat ale teraz już za późno... :bezradny:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez andrzej83 » 6 lis 2011, o 00:34

kasiorek43 napisał(a):Potworku (mogę tak? :wink: )

Jak to niewinnie brzmi, ale chyba miło :mrgreen:
Avatar użytkownika
andrzej83
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez Ciasteczkowa Potworzyca » 6 lis 2011, o 01:07

Oczywiscie ze mozesz :) to mile :-)
Avatar użytkownika
Ciasteczkowa Potworzyca
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 20:08

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez Księżycowa » 6 lis 2011, o 02:16

No bo zupełnie nie wiem jak uzyć Twojego niku, bo w całości jest długi :kwiatek: a urazić też nie chce :wink:
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez Ciasteczkowa Potworzyca » 6 lis 2011, o 07:57

Nie należe do osob szybko obrazajacych się :)
Avatar użytkownika
Ciasteczkowa Potworzyca
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 20:08

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez oliwia » 6 lis 2011, o 10:49

Ciasteczkowa Potworzyca napisał(a):To zaskakujące jak na nasze życie mają wpływ rodzice. Ich zachowania, nasze relacje z nimi i relacje miedzy rodzicami. To jest straszne. Nie wiem czemu sie tak dzieje. Ale jak pomysle jaki start maja dzieci z takich patologicznych rodzin to masakra. Patologia rodzi patologie. Tak jak zastanawiam sie teraz nad moim zyciem i moimi rodzicami, to się nie dziwie ze tu wyladowałam. Przeszłam sporo w życiu mimo mojego mlodego wieku. Tylko dlaczego to teraz ja musze płacic za ich błedy i ich życiowe porażki? Ehh


Dlatego tak trudno wyjść na prostą i poradzić sobie z przeszłością. Niby tak bardzo chcemy zmienić siebie i żyć całkiem inaczej niż nas nauczono, a jednak nie zawsze wychodzi. Mimo wszystko trzeba walczyć o siebie.
Powodzenia Potworku (jeju jak słodko :mrgreen: )

kasiorku, ciekawy temat, a mogę wiedzieć na jakich lekturach opierasz swoją pracę?
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez Księżycowa » 13 lis 2011, o 20:23

oliwia napisał(a):kasiorku, ciekawy temat, a mogę wiedzieć na jakich lekturach opierasz swoją pracę?


Jejku Oliwko zupełnie nie zauważyłam, że napisałaś :wink:

Na pewno będzie to FERDYDURKE i JANKO MUZYKANT oraz przypowieści (jeszcze wybieram), Moralność Pani Dulskiej. Zastanawiam się czy dorzucić LUDZI BEZDOMNYCH ale nie wiem czy zdążę przeczytać.

Ciężko mi nie odnosić się do obecnej sytuacji dzieci i rodzin oraz tej naszej współczesnej formy i dlatego robię notatki na bieżąco jak czytam, zeby mieć więcej czasu na pomyślenie.
Avatar użytkownika
Księżycowa
 
Posty: 6236
Dołączył(a): 23 paź 2009, o 11:36
Lokalizacja: Warszawa, Mazowieckie

Re: Poznajcie przeszłość

Postprzez oliwia » 13 lis 2011, o 20:54

Nic się nie dzieje :)

Lektury dość ciekawe, masz szansę się wykazać :D
Fajny temat i trzymam kciuki za Ciebie :kwiatek:
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Poprzednia strona

Powrót do Depresja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 343 gości