tak dla kobiet

Problemy natury seksualnej.

Re: tak dla kobiet

Postprzez Sansevieria » 24 paź 2011, o 19:10

Problem w tym, że w momencie w którym wkraczają na scenę tzw. uregulowania prawne akt indywidualny jakim jest eutanazja zgodna z wolą chorego staje się elementem systemu. Który to system w sposób oczywisty nie jest doskonały. Oraz ma skłonność do liczenia. Cierpiacy człowiek dla systemu jest numerem renty, numerem emerytury, numerem ubezpieczenia, kosztem osobodnia w szpitalu, dopłatą do leków, kwotą zasiłku pielegnacyjnego. Moja osobista ciotka od 11 lat nie rokująca wyzdrowienia i całkowicie zdana na opiekę osób trzecich dla nas nadal jest człowiekiem i pozostanie nim do końca. Ale dla systemu jest nr xxxxx , na który przez te 11 lat wypłacono z kasy NFZ oraz ZUS niebagatelną kwotę. A że ciotka ma między innymi depresję starczą to i co za problem w okresie pogłębienia depresji odebrać oświadczenie, że żyć nie ma ochoty dalej? Depresji starczej można przecież zwyczajnie "nie rozpoznać" bo na to nie ma badań jednoznacznie wskazujących chory/zdrowy. Można jej nie rozpoznać zatem nie dawać antydepresantów i w taki prosty sposób uzyskanie od pacjenta oświadczenia, iż żyć już dalej nie chce nie jest trudne. Wprawdzie po okresie depresyjnym my już wiemy, że naszej ciotce chęć życia wróci jak najbardziej nawet na poziomie lekkiej euforii, ale leki antydepresyjne są w stałym użyciu. Refundowane, o zgrozo.
Czysta oszczędność dla kasy państwa wynikająca z przyśpieszenia zgonu mojej ciotki jest wyraźna, dostrzegalna i absolutnie jednoznaczna. Ba, za tę sumę można by zapewne wyleczyć kogoś tam młodego, może komuś protezę zafundować czy przeszczep jakiś. Zwłaszcza że ciotka ma sie jak na swój stan nieźle i jeszcze moze pożyć dobrych parę lat.
Właśnie w związku z cakiem konkretną ciotką mam bardzo jasny obraz tego, jak by zapewne wyglądał jej los w państwie z legalną eutanazją. I nasz przy okazji, bo oprócz tego co i tak robić trzeba jeszcze byśmy musieli pilnować, zeby nam ktoś "miłosierny" ciotki nie odesłał na tamten świat przed czasem.
W momencie, w którym system bierze sie za jednostkowe dylematy moralne i ustalenia z zakresu odbierania życia efekt jest do bólu przewidywalny.
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: tak dla kobiet

Postprzez Sansevieria » 24 paź 2011, o 19:11

...
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: tak dla kobiet

Postprzez Bianka » 25 paź 2011, o 00:07

Buka przeczytałam cały wywiad i jestem w szoku :shock: mimo to, że intuicyjnie czułam te nadużycia w przypadku legalnej eutanazji...Sans zgadzam się z Tobą w 100%, ja bym się bała w takim kraju żyć...ludzi z depresją zabijano by nagminnie zamiast leczyć...koszmar...to wszystko ma jasny związek z aborcją, osoby za jakby są głuche na fakty np takie, że dziecko czuje! nie umiem tego pojąć...

Abssinth napisał(a):Ci, ktorzy pragna dzieci, a nie moga miec - niech sie rozejrza, domy dziecka sa przepelnione, niech dadza dom, dziecku, ktore juz stracilo nadzieje na prawdziwa kochajaca rodzine, zamiast wybrzydzac i czekac na swiezutkie dziecko prosto z brzucha. :/


Abbs przesadzasz :shock: Jest to podstawowa potrzeba człowieka taka jak potrzeba snu, jedzenia, picia, odbierasz ludziom prawo do tej potrzeby nazywając ją jakimś pustym widzimisie? :shock: wybrzydzaniem?? :shock: przegięłaś na maxa!
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: tak dla kobiet

Postprzez mahika » 25 paź 2011, o 05:37

Bianka napisał(a):
Abssinth napisał(a):Ci, ktorzy pragna dzieci, a nie moga miec - niech sie rozejrza, domy dziecka sa przepelnione, niech dadza dom, dziecku, ktore juz stracilo nadzieje na prawdziwa kochajaca rodzine, zamiast wybrzydzac i czekac na swiezutkie dziecko prosto z brzucha. :/


Abbs przesadzasz :shock: Jest to podstawowa potrzeba człowieka taka jak potrzeba snu, jedzenia, picia, odbierasz ludziom prawo do tej potrzeby nazywając ją jakimś pustym widzimisie? :shock: wybrzydzaniem?? :shock: przegięłaś na maxa!


Abs wyraźnie napisała "Ci, ktorzy pragna dzieci, a nie moga miec "
co Wy...
czepiacie sie do jednego zdania nie przeczytawszy go dokładnie?
czy byle się czegoś czepnąć, oburzyć na cokolwiek... :?
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: tak dla kobiet

Postprzez Bianka » 25 paź 2011, o 09:30

Mahika co to zmienia? jeśli Abbs mówiąc o tym świeżutkim prosto z brzucha miała na myśli biologiczne dziecko to dobrze przeczytałam, Twoje pogrubienie słów "a nie mogą mieć" nic nie zmienia bo niby co?
Dla mnie to nie jest dziwne, że osoby które mają nikłe szanse na swojego potomka dalej się o niego starają, nie ma to nic wspólnego z wybrzydzaniem :shock:
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 25 paź 2011, o 11:20

Bianka, przeczytaj w kontekscie do czego to sie odnosilo.

chodzilo o dzieci adoptowane, ktos napisal, ze mozna urodzic i oddac, bo tyle osob czeka i chcialoby zaadoptowac.

w tym momencie to odpowiedz na to - jesli chca, to moga zaadoptowac dziecko juz troszke starsze, dwa, trzy latka - a nie czekac na noworodka bo tak im sie zachcialo.

Dzieki Mahika :)
:buziaki:
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: tak dla kobiet

Postprzez caterpillar » 25 paź 2011, o 11:26

Właśnie w związku z cakiem konkretną ciotką mam bardzo jasny obraz tego, jak by zapewne wyglądał jej los w państwie z legalną eutanazją. I nasz przy okazji, bo oprócz tego co i tak robić trzeba jeszcze byśmy musieli pilnować, zeby nam ktoś "miłosierny" ciotki nie odesłał na tamten świat przed czasem.
W momencie, w którym system bierze sie za jednostkowe dylematy moralne i ustalenia z zakresu odbierania życia efekt jest do bólu przewidywalny.


sans a mnie sie wydaje ,ze gdyby nie WASZA rodzina ZAINTERESOWANIE ciotka ,to lekarze juz dawno by ja odeslali na tamten swiat czy maja zgode na eutanazje czy nie

:bezradny:
Avatar użytkownika
caterpillar
 
Posty: 7067
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 16:15
Lokalizacja: część świata

Re: tak dla kobiet

Postprzez Bianka » 25 paź 2011, o 11:58

Abssinth napisał(a):Bianka, przeczytaj w kontekscie do czego to sie odnosilo.

chodzilo o dzieci adoptowane, ktos napisal, ze mozna urodzic i oddac, bo tyle osob czeka i chcialoby zaadoptowac.

w tym momencie to odpowiedz na to - jesli chca, to moga zaadoptowac dziecko juz troszke starsze, dwa, trzy latka - a nie czekac na noworodka bo tak im sie zachcialo.



Czyli, nie chodziło Ci o czekanie na biologiczne?? jeśli tak to przepraszam, źle zrozumiałam :kwiatek:
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: tak dla kobiet

Postprzez Bianka » 25 paź 2011, o 12:01

Cat naprawdę tak myślisz, że mamy lekarzy którzy mordują:)? sorki ale takie podejście mi się trochę śmieszne wydaje...jaki by mieli w tym interes? nie zapominajmy, że są ludźmi takimi jak my, żeby zabijać dla rozrywki trzeba być psychopatą, urodzonym mordercą, zaburzonym bandytą...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: tak dla kobiet

Postprzez Koteczek » 25 paź 2011, o 12:12

Zacznę od tego, proszę bardzo, najmniejszy wcześniak świata urodził się po 21 tyg i 6 dniach ciąży
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html

a tu są bardziej aktualne zdjęcia tego dziecka
http://www.google.pl/search?q=Amilia+Ta ... 24&bih=612

Po drugie: nie wierzę w to co ukazują drastyczne zdjęcia pro-life, te z porozrywanymi płodami. To nie są płody po aborcji a poronione płody. Poza tym, ktoś to musiał pierwszy puścić w obieg i skąd to miał? Zostało to ze szpitali wykradzione czy co?

Co do późnej aborcji i rozrywania dziecka na kawałki, to macie zapewne na myśli metodę D&E polegającą na rozerwaniu i usunięciu z macicy tkanki ciążowej, z tego co jest w tym artykule http://www.emito.net/poradniki/zdrowie/ ... od/aborcja płód zostaje wcześniej zabity poprzez wstrzymanie akcji jego serca, zatem rozrywany i wydobywany jest już martwy płód. Istnieje jeszcze metoda zatruwania roztworem soli i wywoływania porodu. http://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja

A najlepiej zapytać ginekologa gdy będziecie następnym razem...

Co do samej ustawy: tylko trzy paragrafy odnoszą się do aborcji, reszta się tyczy edukacji seksualnej w szkołach, dostępu do antykoncepcji i innych praw reprodukcyjnych, ureguluje m.in kwestię sterylizacji. Wejdźcie na tę stronę www.takdlakobiet.pl i poczytajcie sobie całość.
Aborcja do 24 tygodnia/bez ograniczeń byłaby w myśl ustawy dopuszczalna jedynie w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, choroby co do której nie ma możliwości wyleczenia.

Zmianie uległaby ustawa o pomocy społecznej, zasiłek celowy mógłby być przeznaczony m.in na środki zapobiegania ciąży.

Uważam, że kraj powinien umożliwić wybór wszystkim.
Zaczynając od nieletnich, przy wyborze antykoncepcji - zwiększyłby się dostęp w myśl ustawy; taka 16latka która przyszłaby do ginekologa z prośbą o pigułki nie musiałaby się bać że lekarz powiadomi rodziców, jak jest obecnie (pytanie tylko, ilu to naprawdę stosuje...)

Powinna być szerzej prowadzona edukacja społeczeństwa na temat antykoncepcji - wiele osób nie wie, że w razie draki mają możliwość zażycia pigułki "po" ; wiele nie słyszało o czymś takim jak wkładka domaciczna.

Sama aborcja w myśl ustawy na życzenie byłaby dostępna do 12tc, w wypadku przestępstwa do 18tc.

I myślę że i dziś jest wiele takich par, traktujących sprawę wpadamy=usuwamy. Nie można być odpowiedzialnym za jednostki.

Poza tym - świnia ze mnie, ale gdyby każda ciąża dochodziła do skutku to wszyscy na Ziemi cierpieliby klęskę głodu.

Poza tym: kto jest przeciw, kto byłby gotów donosić takie ciąże tj. z chorymi płodami, ciąże z gwałtów itp. - droga wolna, któż tego broni? To nie jest ustawa o przymusowym przerywaniu ciąży, to nie Chiny.
Avatar użytkownika
Koteczek
 
Posty: 238
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 14:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: tak dla kobiet

Postprzez buka_lu » 25 paź 2011, o 12:41

Bianka owszem, znam taką sytuację..
mojej znajomej zmarł dziadek..
miał bez mała 80 lat.. był bardzo kochany,
ciągle coś robił w ogrodzie, coś reperował..
no i poczuł się gorzej..przeziębienie.. wysoka gorączka.
Zawieźli go do szpitala...ze względu na swój stan został na oddziale...
po 3 dniach zmarł..
nie wiadomo czemu.
powiedziano rodzinie..że to ze względu na wiek, organizm nie dał rady z infekcją i jakieś tam bzdury..
Zrobili mu sekcję zwłok.. okazało się, że dziadziuś miał zapalenie płuc...
a w dokumentacji medycznej żadnej zmianki o tym... ani nawet żadnych badań..
tak to wygląda jakby żaden lekarz nawet stekoskopu nie użył w celu osłuchania...no bo jakby użył to by było wiadomo, że choruje na płuca. Olali człowieka, bo stary :( bo jakby mieli go leczyć to też po co nie?
Rodzina zmarłego dziadka pozwała szpital. Sprawa w toku.
Wątpię czy legalna eutanazja zmieniła by coś na lepsze..myślę, że byłoby jeszcze gorzej.
buka_lu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 00:41

Re: tak dla kobiet

Postprzez Bianka » 25 paź 2011, o 12:54

Koteczku każda ciąża nie dochodzi do skutku, jest cała masa poronień!! Ci co polują też się tłumaczą selekcją bo co by było gdyby, śmiech...
Można też być za do pewnego stopnia, ja trąbię od samego początku, jestem za w kilku przypadkach, zagrożenie zdrowia lub życia, gwałt..przeciw z powodu głupoty i widzimisię...
Opis sposobów mordowania jest drastyczny, nie wiem po co to napisałaś:( kłóci się to troszkę z umieszczaniem info o wcześniaku bo osoby przeciw przecież nie wierzą, że to człowiek..

Buka przypadek przestępstwa nie oznacza, że możemy generalizować i z takiego powodu wrzucać ludzi którzy codziennie innym ratują życie do jednego wora z jakimiś czarnymi owcami...widać na przykładzie Holandii do czego prowadzi legalna eutanazja :shock: mnie to przeraża, to jakiś koniec świata...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 25 paź 2011, o 12:58

Bianka - nie ma sprawy :) :kwiatek:

Buka - ale co mialoby byc gorzej? w jaki sposob? co by sie wtedy zmienilo?
bo ja dalej nie moge do tego dojsc.

bylyby formularze do podpisania, byc moze karta wstepnej zgody na eutanazje (cos takiego, jak teraz jest, ze w razie smierci zgadzam sie na oddanie moich narzadow do przeszczepu - mozna by bylo nosic przy sobie taka kartke, ze w razie np paralizu, spiaczki albo innych wypadkow, kiedy np potraci mnie samochod i nie bede miala mozliwosci sie sama wypowiedziec, prosze mnie sztucznie przy zyciu nie podtrzymywac).

Tak samo, gdyby ktos chcial olac starego czlowieka, to by go pewnie olal, tak, jak dzieje sie teraz BEZ ZADNEGO POZWOLENIA NA EUTANAZJE.

Ale, poniewaz przypadki legalnej smierci bylyby dozwolone, bylaby nad tym wszystkim wieksza kontrola.


tak ja to widze, w takiej ilosci szczegolow, jaka mi teraz przychodzi do glowy - i bardzo chcialabym uslyszec szczegoly wizji tego, ze 'byloby jeszcze gorzej' w odpowiedzi.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: tak dla kobiet

Postprzez Bianka » 25 paź 2011, o 13:10

Abbs jak byłoby gorzej widać na przykładzie Holandii który Buka wkleiła, moim zdaniem nic dodać nic ująć:(
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: tak dla kobiet

Postprzez Abssinth » 25 paź 2011, o 13:16

Hej Bianka - ale dla mnie ten 'przyklad' nie jest wiarygodny po prostu.

nazwisko tego pana nie pojawia sie nigdzie poza portalami katolickimi. Nie ma na internecie nic na temat jego dokonan naukowych, na temat jego praktyki lekarskiej, jakiejkolwiek innej dzialanosci niz krucjata przeciwko eutanazji.
w wywiadzie nie ma zadnych konkretow, tylko anegdoty, ktore ktos mu kiedys opowiedzial w tajemnicy (czyli nawet nie ma nazwisk, ktore moznaby sprawdzic).

to jest opowiastka jednego czlowieka, ktory, jak sam przyznaje, ma na celu delegalizacje eutanazji - czyli oczywiste jest to, ze nie powie nic, co mogloby swiadczyc na jej korzysc.

Nie wierze ideologom, osobom wypowiadajacym sie jednostronnie i histeryczno-manipulatywnie.
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 206 gości