gdzie po pomoc ??

Problemy związane z uzależnieniami.

gdzie po pomoc ??

Postprzez Jasmin » 13 sty 2008, o 22:41

Witam ;-)
Moja mama jest alkoholiczką. Nie chce sie leczyć ;-(
Chciałabym porozmawiać z lekarzem który, zajmuje sie alkoholikami i może mógłby mi jakoś pomóc lub doradzić jak się zachowywać .??
Będę wdzięczna za informacje lub kontakt do ludzi, organizacji którym ten temat jest dobrze znany ( Warszawa ) ..


Z góry bardzo dziękuje ;-)
J.
Jasmin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 sty 2008, o 22:14

Postprzez mariusz25 » 13 sty 2008, o 23:13

musisz ja zmusic do leczenia
mariusz25
 
Posty: 779
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:22

Postprzez bunia » 13 sty 2008, o 23:17

Mariusz.....nikogo do niczego nie mozna zmusic a jesli juz to dziala odwrotnie.....nie wiem co miales na mysli.
Mam nadzieje,ze ktos poda namiary,ja ich nie znam ale wiem,ze lekarz rodzinny lub w przychodni swojej mozesz zasiegnac informacji.
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Postprzez mariusz25 » 13 sty 2008, o 23:19

sadowo...
mariusz25
 
Posty: 779
Dołączył(a): 8 maja 2007, o 18:22

Postprzez bunia » 13 sty 2008, o 23:22

Nie wiem.....najlepiej jesli Jasmin znajdzie poradnictwo i wsparcie w tej sprawie.
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Postprzez pukapuk » 13 sty 2008, o 23:30

Witaj Jaśmin . Ja jestem alkoholikiem i wiem że jesteś w trudnej sytuacji. Dobrze by było gdybyś jak najszybciej skontaktował się z psychologiem na pewno jest przychodnia uzależnień w twojej rejonowej przychodni. Tam uzyskasz
pomoc. A od siebie mogę ci powiedzieć, że do póki mama nie będzie chciała się leczyć przeżyjesz wiele ciężkich chwil. Przekonanie alkoholika że nim jest to najtrudniejszy etap bo działa wiele systemów obronnych. Twoja mama nie daje sobie rady z własnymi emocjami żyje w świecie ,który ciężko zrozumieć osobom zdrowym. Alkoholizm to choroba duszy i ciała a takie połączenie jest koszmarne bo jedno ma wpływ na drugie. Jeżeli zauważyłeś że jest chora to wnioskuję że musi to trwać od dawna bo alkoholik jak nikt inny potrafi tak manipulować otoczeniem ze ciężko wyczuć od kiedy pije a później już jest lipa .
Jak ktoś jest alkoholikiem będzie nim do końca życia i nigdy nie może już pić. Alkoholizm jest uznany przez naukowców tak samo jak rak chorobą nie uleczalna. Jedynym lekarstwem na tą chorobę jest całkowita abstynencja i podjęcie leczenia odwykowego choć są tacy co nie pija w zaparte ale wiele ich to kosztuje. Jeżeli twoja mama nie będzie się chciała leczyć możesz to zgłosić i zostanie zastosowany przymus sądowy. Może pomyślisz: jak bym to mógł zrobić kobiecie, która mnie urodziła ? Więc uwierz mi ,że w ten sposób uratujesz Jej życie !!!
pukapuk
 

Postprzez Jasmin » 14 sty 2008, o 23:44

---------- 22:42 14.01.2008 ----------

dzięki;-)
J



bunia napisał(a):Nie wiem.....najlepiej jesli Jasmin znajdzie poradnictwo i wsparcie w tej sprawie.


---------- 22:44 ----------

Witaj.
Bardzo ale to bardzo Tobie dziękuję za słowa które napisałeś bo wiele w nich prawdy, szkoda tylko iż musiałam to odczuć na własnej skórze..
Chciałabym odezwać się do Ciebie juz nie na forum?
J




pukapuk napisał(a):Witaj Jaśmin . Ja jestem alkoholikiem i wiem że jesteś w trudnej sytuacji. Dobrze by było gdybyś jak najszybciej skontaktował się z psychologiem na pewno jest przychodnia uzależnień w twojej rejonowej przychodni. Tam uzyskasz
pomoc. A od siebie mogę ci powiedzieć, że do póki mama nie będzie chciała się leczyć przeżyjesz wiele ciężkich chwil. Przekonanie alkoholika że nim jest to najtrudniejszy etap bo działa wiele systemów obronnych. Twoja mama nie daje sobie rady z własnymi emocjami żyje w świecie ,który ciężko zrozumieć osobom zdrowym. Alkoholizm to choroba duszy i ciała a takie połączenie jest koszmarne bo jedno ma wpływ na drugie. Jeżeli zauważyłeś że jest chora to wnioskuję że musi to trwać od dawna bo alkoholik jak nikt inny potrafi tak manipulować otoczeniem ze ciężko wyczuć od kiedy pije a później już jest lipa .
Jak ktoś jest alkoholikiem będzie nim do końca życia i nigdy nie może już pić. Alkoholizm jest uznany przez naukowców tak samo jak rak chorobą nie uleczalna. Jedynym lekarstwem na tą chorobę jest całkowita abstynencja i podjęcie leczenia odwykowego choć są tacy co nie pija w zaparte ale wiele ich to kosztuje. Jeżeli twoja mama nie będzie się chciała leczyć możesz to zgłosić i zostanie zastosowany przymus sądowy. Może pomyślisz: jak bym to mógł zrobić kobiecie, która mnie urodziła ? Więc uwierz mi ,że w ten sposób uratujesz Jej życie !!!
Jasmin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 sty 2008, o 22:14

Postprzez pukapuk » 15 sty 2008, o 17:04

Nie ma sprawy podaj gg
pukapuk
 


Powrót do Uzależnienia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron