Jestem DDA...

Dorosłe Dzieci Alkoholików.

Jestem DDA...

Postprzez stokrotka20 » 12 sty 2008, o 15:31

Jestem DDA... najbardziej dokucza mi brak zaufania do ludzi :( Zawsze boję się, że ktoś mnie oszuka, wykorzysta, wyśmieje... A związki, zanim coś się zacznie, wolę to zakończyć, by nikt mnie nie skrzywdził, nie zranił.Na pozór wszystko u mnie w porządku, ludzie mnie szanują, osiągam sukcesy, jestem towarzyska(powierzchownie), ale strasznie jestem samotna..., pragnę jednocześnie bliskości, ale wolności oddać nie umiem...
P.S. Musiałam to napisać, dobrze,że jest takie forum, jest ktoś, kto mnie zrozumie.Pozdrawiam Wszystkich.[/b]
Avatar użytkownika
stokrotka20
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 11:27

Postprzez renata1975 » 12 sty 2008, o 16:04

Witaj
Dobrze cie rozumiem bo tez naleze do tej grupy ale wiem że mozna Pokonac strach przed zaufaniem. Czy chodziłas kiedys na terapie?
renata1975
 
Posty: 330
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 22:15
Lokalizacja: Z piekła

Postprzez bunia » 12 sty 2008, o 16:06

Nie jestem DDA ale mialam podobne problemy wiec dotyczyc moze to kazdego....wspominam o tym dlatego aby nie przypisywac wszystkiego zlej przeszlosci,dziecinstwa itp. tzn. wiare w ludzi,przyszlosc albo sie ja chce miec i probuje zaufac albo nie.....moja recepta jest ryzyko,pozatym mozna sprobowac malymi kroczkami i tak po troszeczku przekonujac sie,ze to nie takie straszne.....bez wzgledu na nasze doswiadczenia pewnosci w niczym nie ma a mimo wszysto przez takie proby zycie staje sie bogatsze...latwo pisac ale mozna i trzeba nad tym pracowac - czasami jest potrzebna terapia i dlatego zawsze ja polecam bo bez wzgledu na przeszlosc my sami budujemy przyszlosc i od nas zalezy w duzym stopniu jak ona bedzie wygladala.
Zycze optymizmu bo on zawse jest nam potrzebny :wink:
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Postprzez stokrotka20 » 12 sty 2008, o 20:45

Bunia masz trochę racji z tą przeszłością tzreba żyć, my DDA mamy większy bagaż doświadczeń, ale trudno poradzić sobie z tym piętnem...
Avatar użytkownika
stokrotka20
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 sty 2008, o 11:27


Powrót do DDA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości

cron