Co dziś na obiad?

Rozmowy ogólne.

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez Goszka » 6 paź 2011, o 12:59

mahika napisał(a):mam nadzieję ze kiedyś mi się uda całkowicie przestać popełniać to barbarzyństwo.
Za każdym razem mam wyrzuty sumienia że jadłam naszych mniejszych braci :(

Zauważyłam że dużo rzeczy mozna zastąpić warzywami, odstawić, zmniejszyć ilość, zamienić.
To też mnie kręci, bo wymyślam wtedy nowe potrawy, nowe smaki.

ja kiedyś próbowałam wege, ale po dłuższym okresie niejedzenia mięsa robie się rozdrażniona i chodzę ciągle głodna pomimo tego, że zjadłam obfity posiłek bez mięsa, wydaje mi się, że zbilansowany, bo przepisy najczęściej brałam z puszka.pl . :bezradny:
Poza tym ja jestem wychowana na mięsie i strasznie je lubię, naprawdę mi smakuje...są tygodnie kiedy przyrządzam je praktycznie codziennie. Oczywiście też czuję się winna z etycznego punktu widzenia, choć wg mnie mimo wszystko nie zabijanie zwierząt jest głównym problemem, ale sposób w jaki umierają i jak cierpią :(
Czuje się jak hipokrytka, bo niby kocham wszelkie zwierzaki, ale mięcha nie umiem sobie jak na razie odmówić...
Koleżanka wege powiedziała mi kiedyś, że mięso jest jak narkotyk i uzależnia. Nie wiem czy to prawda, ale patrząc po sobie coś w tym jest, bo widzę swoje reakcje na brak białka zwierzęcego :?
Chciałabym, żeby ktoś mnie kiedyś poprowadził jak dziecko za rękę i nauczył, co z czym i jak i najlepiej zaproponował jakiś wege jadłospis, do czasu aż sama się nauczę :bezradny:
Może są tu jacyś wegetarianie? I może by tak założyć wątek z wege przepisami i poradami jak zrezygnować z mięsa i jakoś bardzo drastycznie tego nie odczuć? :prosi: :kwiatek:
Goszka
 

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez Goszka » 6 paź 2011, o 13:03

mahika napisał(a)::shock:
I jak można nie lubić ziemniaków!!
Ja je kocham :D
w kazdej postaci.
Za to ryżu nie przepadam.

wiesz z tymi ziemniakami to jest tak, że nie lubię takich tylko ugotowanych w całości jak zwykło się jadać do obiadu, a w innych postaciach to jak najbardziej lubię, bardzo :ok:
placki ziemniaczane
ziemniaczki z pieca
własnoręcznie zrobione frytki
puree na różne sposoby
zapiekanki ziemniaczane
kotlety z ziemniaków
ziemniaki faszerowane

...to wszystko lubię i dużo możnaby jeszcze wymieniać :)
Goszka
 

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez mahika » 6 paź 2011, o 13:08

Zauważyłam po sobie że jem go coraz mniej.
Najpierw całkowicie zrezydnowałam z parówek, kiełbasy i wędlin.
Wyobraząłam sobie co tam za świństwa są.
Teraz stopniowo rezygnuję z jedzenia mięsa, ale nie na siłę.
I nie myślę o tym, że nie mam jeść, nie mogę, nie narzucam sobie nic, żadnej presji.
Najgorzej jest się do czegoś zmuszać.
Wychodzę z założenia ze jak chcę to zjem, a i tak nie chcę.
Poza tym jem dużo sera, piję dużo kefiru, ogólnie nabiał (koniecznie naturalny
Szukam produktów które mają dużą wartość, ale nie kaloryczną, tylko witaminy, minerały.
I jem straszne ilosci owoców i warzyw :)
A tak poza tym, wyobrażam sobie piękne oczy krówki, wesołą świnkę która sobie biega, albo wystraszonego kurczaka przed śmiercią i mi się samo z siebie odechciewa.

I żeby nie było.
Nie potępiam tych co jedza miesko.
Nie moja sprawa.
Ja się chcę oduczyć :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez mahika » 6 paź 2011, o 13:10

Goszka napisał(a):
mahika napisał(a)::shock:
I jak można nie lubić ziemniaków!!
Ja je kocham :D
w kazdej postaci.
Za to ryżu nie przepadam.

wiesz z tymi ziemniakami to jest tak, że nie lubię takich tylko ugotowanych w całości jak zwykło się jadać do obiadu, a w innych postaciach to jak najbardziej lubię, bardzo :ok:
placki ziemniaczane
ziemniaczki z pieca
własnoręcznie zrobione frytki
puree na różne sposoby
zapiekanki ziemniaczane
kotlety z ziemniaków
ziemniaki faszerowane

...to wszystko lubię i dużo możnaby jeszcze wymieniać :)


ooo, ja tak samo :)
Mniam!
A wiesz że ziemniaki są bardzo zdrowe i te co ich za bardzo nie lubisz strasznie mało kaloryczne?
Ostatnio się zatrułam (chyba grzybkami :| ) i bardzo cierpiałam.
Na drugi chyba dzień zjadłam ziemniaki gotowane z wody.
Nie zaszkodziły, a nawet zrobiło mi się lepiej.
A potem pani w tv mówiła ze jak ktoś choruje na żołądek, to są lecznicze.
A wodę z ziemniaków często nie wylewam, tylko popijam :oops:
bo tam jest duzo witamin :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez agik » 6 paź 2011, o 13:20

Ooo, to ja mam tak, jak Goszka. Placki, pieczone ziemniaki - tak, do obiadu... eeee... niekoniecznie.
Kluchi ( makaron najprzeróżniejszy) ryż, kasza.
Ale jak długo jestem poza domem i mi się tęskniło, to chciało mi się ziemniaczków posypanych koperkiem i polanych tłuszczykiem.

I to prawda, ze są bardzo zdrowe i niskokaloryczne :)- tylko muszą być odpowiednio traktowane. Powinny być gotowane w łupinach, a solone dopiero na końcu, bo sól coś tam robi niedobrego ( związuje, czy tam wytrąca) z potasem, którego ziemniaki są wręcz kopalnią.
A witamin nie mają zbyt wiele chyba, o ten potas chodzi najbardziej, bo niedobór potasu prowadzi do kłopotów z sercem, daje uczucie zmęczenia i robi jeszcze inne niefajne rzeczy.

Mam nadzieję, ze nie pomyliłam ziemniaków bananem :oops: :D
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez mahika » 6 paź 2011, o 13:57

moze w nieduzych ilościach, ale mają prawie wszystkie witaminy, zwłaszcza z grupy B, D, E, K, PP
a najwięcej witaminy C.
Obniżają cholesterol (bez tego tłuszczyku oczywiście), przyspieszają przemianę materii.
Zawierają potas, magnez i fosfor.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez sikorka » 6 paź 2011, o 15:15

agik napisał(a): ziemniaczków posypanych koperkiem i polanych tłuszczykiem.

I to prawda, ze są bardzo zdrowe i niskokaloryczne

albo - albo, bo jesli polejesz te ziemniaczki (czy makaron czy ryz) tymze tluszczykiem to juz takie zdrowe i niskokaloryczne nie sa ;)

ziemniaki, makaron czy ryz WYLACZNIE sote :ok: wtedy masz efekt. w ogole wszelakie sosy (na bazie majonezu czy tluszczu) sa niezdrowe i kaloryczne, wiec lepiej uzywac jogurtu np.

a jakbys zamiast tego tluszczytku dodala do ziemniakow koperek i zsiadle mleko albo kefir? lubisz?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez agik » 6 paź 2011, o 15:25

Dzięki Sikorka za oswiecenie :P

Tylko nie wiem, po co wyrywasz zdania z kontekstu?
A tam. :)
Ziemniaczki są zdrowe i niskokaloryczne, ja lubię polane tłuszczem. Dwa różne zdania.

Majonezu nie używam wcale, bo mnie muli po majonezie, a sosy robię z tłuszczem (w ilości jedna łyzka oliwy, albo masła), bo 1. tłuszcz jest też nośnikiem smaku, 2. w tłuszczach rozpuszczają się witaminy, 3. potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania np mózgu.
na owym tłuszczu szklę cebulę i czosnek, a resztę sosu- na bazie pomidorów, marchewki, dyni- to moje ulubione, choć robię też inne sosy do makaronu, ryżu i ziemniaków, np takie demi glas z winem, albo tez na bazie owoców.
Sosy zagęszczam purre z selera, albo pietruszki, nie używam w ogóle mąki ( zadnej, ani ziemniaczanej, ani kukurydzianej, ani pszennej), uważam, ze choćby najmniejszy jej dodatek czyni smak sosu, czy zupy prostackim :)
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez oliwia » 6 paź 2011, o 15:29

mam dzisiaj na obiad barszczyk z uszkami :haha:
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez sikorka » 6 paź 2011, o 15:30

agik napisał(a):Dzięki Sikorka za oswiecenie :P

Tylko nie wiem, po co wyrywasz zdania z kontekstu?
A tam. :)
Ziemniaczki są zdrowe i niskokaloryczne, ja lubię polane tłuszczem. Dwa różne zdania.


nie wyrywam z kontekstu, po prostu wyrazam swoje zdanie w tej kwestii. uwazam, ze ziemniaki sa niskokaloryczne, a ziemniaki polane tkuszczem juz nie - widac my po roznych szkolach.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez mahika » 6 paź 2011, o 15:31

mój sos grzybowy dochodzi do siebie.
jest dość treściwy, nie będzie niczym zagęszczany :D
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez Goszka » 6 paź 2011, o 15:34

a ja lubię i z mąką i bez mąki :)
zwłaszcza (to zostało mi z dzieciństwa, u mnie w domu tak się zużywało resztki), jeśli zostanie mi z pieczeni albo kurczaka pieczonego sos, to lubię z chlebkiem. Mniam mniam :)

I jeszcze dobry jest słodki sos chili, ten gotowy chiński :)
No i ogólnie uwielbiam sosy wszelkiego rodzaju, nie wyobrażam sobie jeść na sucho, nawet jeśli to niezdrowe i kaloryczne ;)
Goszka
 

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez mahika » 6 paź 2011, o 15:35

na sucho nie trzeba, ale można niskokaloryczne i zdrowo :P
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez blanka77 » 6 paź 2011, o 15:35

A jak robicie zupę ogórkową? Mam przecier z ogórków robiony przez mamę. Może macie jakieś nietypowe przepisy, poproszę :kwiatek:
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Co dziś na obiad?

Postprzez agik » 6 paź 2011, o 15:35

1. Ziemniaczki są zdrowe i niskokaloryczne.
2. Mimo to, ja lubię je w wersji kalorycznej- z tłuszczykiem

To były dwa różne twierdzenia :D
Ja naprawde wiem, ze dodatek kalorycznego składnika, jakim jest tłuszcz, ma wpływ na całość :D, ale mi to zupełnie nie przeszkadza, bo ja się nie odchudzam :)
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 583 gości

cron