molestowanie seksualne

Problemy natury seksualnej.

Postprzez madzia21635 » 22 maja 2007, o 21:41

---------- 21:39 22.05.2007 ----------

może mi ktos powiedziec jak radzic sobie z przeszlosci± molestowania??????????.poszłam na terapie mam straszne wspomniienia nie moge spac macie jakis pomysł :cry: :cry: :cry: :cry: :(

---------- 21:40 ----------

czemu???????????????

---------- 21:41 ----------

czemu mam przestac sledzi ten temat cio
madzia21635
 
Posty: 57
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:27

Postprzez bunia » 22 maja 2007, o 23:40

Terapia to takie rozgrzebywanie ran....to trudny okres ale zapewniam Cie,ze po jakims czasie bedzie lepiej.....a teraz? moze na krotki okres przydalyby Ci sie jakies proszki nasenne jesli domowe sposoby nie pomagaja.
Ciesze sie,ze podjelas sie terapi...bedzie lepiej - cierpliwosci chodz rozumiem,ze to bardzo trudny proces.
Pozdrowionka..trzymaj sie :wink:
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Re: moja walka

Postprzez madzia21635 » 25 maja 2007, o 17:40

---------- 17:38 25.05.2007 ----------

dzieks bunia walcze z demonami przeszłosci czy mozna kochac i byc kochanym nie mam pojecia czy moge :oops:

---------- 17:40 ----------

mam nadzieje ze po bólu przyjdzie ukojenie
madzia21635
 
Posty: 57
Dołączył(a): 22 maja 2007, o 21:27

Postprzez bunia » 25 maja 2007, o 20:24

Madziu....na pewno przyjdzie ukojenie,nie moze byc inaczej :lol:
Pozdrowionka :wink:
Avatar użytkownika
bunia
 
Posty: 3959
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 09:19
Lokalizacja: z wyspy

Postprzez Bianka » 30 maja 2007, o 17:08

Madziu nie powiem Ci jak sobie radzic bo tez jestem na etapie terapii a nawet czasem jeszcze temu zaprzeczam ze sie stalo, ale jakbys chciala pogadac, moze masz jakies latwiejsze :wink: bardziej konkretne pytania to ja tu jestem, buzka pa
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Postprzez dream_girl » 9 cze 2007, o 10:57

Madziu, dobrze że rozpoczęła¶ swoj± terapię. To trudny okres, ale my¶lę, że warto...

Trudno co¶ poradzić co¶ od tak na niemożno¶ć spania, bo zapewne wynika ona z problemu, nad którym pracujesz. Może warto porozmawiać o tym ze swoim psychologiem – może razem poszukacie sposobów na łatwiejsze za¶nięcie, a może to kwestia przepracowania jaki¶ spraw…?

Ja wiele lat nie mogłam spać… Brałam najróżniejsze leki, ale albo na mnie nie działały albo szybko przestawały działać i dochodziło do takich absurdalnych sytuacji, kiedy brałam jakie¶ silne medykamenty na sen (przepisywane przez lekarza) a potem cał± noc leżałam – i tak przez cały czas (tzn. zasypiałam kiedy zaczynało ¶witać). W końcu, kiedy na terapii powiedziałam, że byłam molestowana w dzieciństwie i zaczęłam trochę mówić o tym jak było „tam”, pani psycholog zrozumiała dlaczego nie mogę spać. Byłam zszokowana, bo przez lata nikt tak tego nie poł±czył. Okazało się, że nie ¶pię, bo się boję – to wszystko co się „tam” działo, działo się w nocy i wtedy bardzo się bałam – też nie spałam całymi nocami… Dzięki temu „odkryciu” mogłam rozmawiać o tym z moim psychologiem i próbować szukać rozwi±zania na moje problemy ze snem. Rozwi±zanie może jest trochę ¶mieszne, ale to było/jest moje rozwi±zaniem i pewnie dlatego mi pomogło/ga. Mam z dzieciństwa tak± jedn± kołysankę, która bardzo dobrze mi się kojarzy. Jak nie mogę zasn±ć to w my¶lach sobie j± powtarzam tak długo aż nie zasnę… Owszem – nim to zaczęło działać, był jeszcze okres przej¶ciowy… ale teraz jest dobrze już prawie od 4 lat… z zasypianiem...
Avatar użytkownika
dream_girl
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 cze 2007, o 20:03

Postprzez Dorota_Chudzik » 25 cze 2007, o 11:16

Madziu

tak naprawde nigdy nie uda ci się tak fo końc wymazac tego z pamięci...ale dzieki terapi możesz zrobić tak że poprostu edzie mogła z tym zyc normalnie...

wiem że to tridne i łatwo się mówi...
ale sama to przechodze i wiem co czujesz :(

a jeżeli chodzi o wi±zanie się z innymi facetmi...niewiem jaki ty masz stosunek..ale ja wole do końcażycia być sama...

przynajmniej narazie...
Dorota_Chudzik
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 cze 2007, o 13:08

Postprzez Olsa » 26 cze 2007, o 07:51

Madziu

Polecam strone www.kidprotect.pl

tam jest grupa wsparcia dla Osób ktore przeszły przez molestowanie. mozesz sie zarejestrowac na forum napisać PW albo do Kasandry albo do moderatora i zostać wpuszczona na grupę wsparcia dla takich osob. Pozdraiwam
Avatar użytkownika
Olsa
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 maja 2007, o 15:38
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Bianka » 8 lip 2007, o 15:25

a ja ostrzegam przed kidprotect, jest to grupa wzajemnej adoracji, jak sie nie spodobasz kolezance admina to zgnoji Cie i doprowadzi do tego zeby cie wyrzucono, mi w najgorszym dole, za granic± kiedy bylam kompletnie sama odmowiono pomocy, pozniej klamano na forum ze ja dostalam! oczerniano mnie i szkalowano wypisuj±c o mnie klamstwa! i to nie tylko mnie to spotkalo, nie tylko ja zauwazylam co sie tam dzieje, mozna zostac dodatkowo skrzywdzonym choc na poczatku wydaje sie ze jest tak pieknie! takze NIE POLECAM TEJ STRONY!
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Szukam dobrego terapeuty..........

Postprzez flow » 13 lip 2007, o 17:34

Hej...

Jestem z Wrocławia i niedawno dotarło do mnie, że muszę co¶ zrobić ze swoj± przeszło¶ci± (byłam molestowana seksualnie) zanim moje życie zamieni się w co¶, co będzie można już tylko zakończyć samobójstwem. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że wydarzenia z czasów kiedy miałam 6-7 lat, mog± mieć jaki¶ wpływ na całe moje życie... I to bardzo negatywny wpływ. Trafiłam pare dni temu na ciekaw± pracę jakiej¶ pani psycholog, w której znalazł±m dokładnie to: Represja - stanowi podstawowe pojęcie teorii psychoanalitycznej Freuda. Oznacza ono stłumienie, wyparcie ze ¶wiadomo¶ci pewnych bolesnych, czyli traumatycznych przeżyć. Na przykład kto¶ w dzieciństwie uległ gwałtowi seksualnemu. Jest to przeżycie zbyt przykre dla dziecka, aby mogło o nim my¶leć i pamiętać. Wypiera ono je ze ¶wiadomo¶ci, czyli zapomina tak kompletnie, że nie może sobie przypomnieć bez pomocy psychoterapeuty, co nieraz jest konieczne, bo stłumienie odnosi się do strony intelektualnej przeżycia, natomiast silne napięcie emocjonalne nie zostaje przez to rozładowane. Działaj±c w dalszym ci±gu w pod¶wiadomo¶ci wywołuje różne zaburzenia osobowo¶ci, jak na przykład stał± lękliwo¶ć, poczucie mniejszej warto¶ci, drażliwo¶ć, apatię, brak rado¶ci życia itp.

Muszę coż z tym zrobić!!!! Pomóżcie!!! Znacie jakiego¶ dobrego terapeutę? Będę wdzięczna do końca życia...

Pozdrawiam i życze coraz piękniejszych dni...
flow
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 17:25

Postprzez asia55 » 13 lip 2007, o 20:41

Witaj Flow :)
Jak zwykle polecam dr do której sama chodzę. Nazywa się Joanna KoĽlak, jest psychiatr±, ale zajmuje się także terapi±. Przyjmuje w poradni przy Korzeniowskiego, tel. 329 14 16 wew.322, przy Podwalu 74 oficyna 23 (druga brama za konsulatem Niemiec) w Poradni Towarzystwa Rozwoju Rodziny oraz w prywatnym gabinecie przy Piastowskiej 45/ 1 ( w ¶rody od 15 do 19, tylko trzeba się wcze¶niej umówić).
Nie wiem, czy kto¶ z tego forum był u niej, ale jak dla mnie jest bardzo dobra w tym co robi, a przy tym jest bardzo sympatyczna :)
Życzę Ci powodzenia

asia
asia55
 
Posty: 71
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:32
Lokalizacja: Wrocław

:)))

Postprzez flow » 13 lip 2007, o 21:28

DZIEKUJE za tak szybka, szczegolowa i przywracajaca nadzieje odpowiedz :)

Na pewno skorzystam :)


Pozdrawiam cieplutko!
flow
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 17:25

Postprzez asia55 » 13 lip 2007, o 23:57

Flow, sorki zapomniałam podać nr tel. do poradni przy Podwalu: 342 14 13 lub 343 79 55
asia55
 
Posty: 71
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez malone » 11 maja 2008, o 19:53

A z Poznania zna ktoś może jakiegoś dobrego terapeutę?
Wolałabym, żeby była to kobieta.
malone
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 19:46

Postprzez Macho » 13 maja 2008, o 20:53

Taki mały wtręt ode mnie: złe doświadczenia nie znikają z pamięci pozostają w niej nadal tylko widzimy je w pozytywnym świetle dla nas i nie sprawiają bólu i nie myślimy o nich pozostają w głepi pamięci usuniecie czegoś z pamięci jest niemożliwe to część nas. Pozdrawiam.
Macho
 
Posty: 263
Dołączył(a): 30 sty 2008, o 16:49
Lokalizacja: Mazowsze

Następna strona

Powrót do Problemy seksualne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 364 gości

cron