Przy kominku - zlot czarownic

Rozmowy ogólne.

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez pozytywnieinna » 4 wrz 2011, o 15:59

ooo limonka dawno Cie nie bylo... jak tam moi zieciowie??
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez Honest » 4 wrz 2011, o 16:06

Cat, powrót do pracy to zupełnie inna bajka. Inna kwestia to zatrudnianie kobiet w wieku rozrodczym, szczególnie młodych mężatek. Na rozmowie padaja pytania o plany macierzyńskie lub stwierdzenia, że wolą osobę, która nie pójdzie za rok na macierzyński :roll:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez Honest » 4 wrz 2011, o 16:10

sikorka napisał(a):skoro ten maz sie na to godzi to juz jego sprawa.
mnie bardziej chodzi o to, ze takie utrzymanki (kobiety czy mezczyzni) nie sa do konca bezpieczne, bo zycie jednak pisze rozne scenariusze, dlatego warto miec zawsze mozliwosc wyboru i samostanowienia o sobie by nie byc od nikogo zaleznym.


Wiesz co, ja myślę, że jak jest miłość i zdrowy związek to jest ok, a jak kobieta wychowuje dzieci to super jak ma mozliwośc z nimi być, podczas gdy mąz zarabia. Żadna babcia, ani najlepsza nianaia nie zastąpi mamy.

No ale czasami mężowie ciężko pracują, a kobiety siedzą w domu i nic nie robią, a ich jedynym obowiązkiem jest obiad, którego nawet nie robią dla męża :roll:
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez Honest » 4 wrz 2011, o 16:12

caterpillar napisał(a):Jak ktos sie decyduje na 2,3 czy wiecej dzieci to wierze ze ciezko z powrotem do pracy..zreszta wystarczy zerknac na watek pozytywnej ,ktora ma jedno dziecko i zadnej pomocy i co? mimo ,ze ma zlobek w czasie choroby dziecka lipa.

jak ma sie dobrych tesciow i rodzicow to sprawa latwa gorzej jak nie ma sie pomocy to choroby dziecka,wakacje, ferie przery swiateczne zwlaszcza gdy dziecko ma po 7,8 lat nie jest sprawa latwa do ogarniecia a czasem niemozliwa.

ja pamietam jak moja ciocia zostawiala swoich 3 synow w wieku 7-11 lat na cale wakacie i chodzila do pracy i to w dodatku na wsi .
dobrze jest wrocic do pracy..jak sie ma ku temu mozliwosci.



Cat, mama mojego taty owowiała w wieku 35 i miała 5 dzieci. Pracowała plus mieli pole (wcale niemałe). To brat mojego taty w wieku 7 lat zostawał sam z małym rodzeństwem na całe dnie, jak były żniwa.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez sikorka » 4 wrz 2011, o 16:17

Honest napisał(a):
Wiesz co, ja myślę, że jak jest miłość i zdrowy związek to jest ok, a jak kobieta wychowuje dzieci to super jak ma mozliwośc z nimi być, podczas gdy mąz zarabia.

w takim razie dlaczego uklad z utrzymywaniem faceta badz odwrotnie by Ci nie odpowiadal?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez Honest » 4 wrz 2011, o 16:24

sikorka napisał(a):
Honest napisał(a):
Wiesz co, ja myślę, że jak jest miłość i zdrowy związek to jest ok, a jak kobieta wychowuje dzieci to super jak ma mozliwośc z nimi być, podczas gdy mąz zarabia.

w takim razie dlaczego uklad z utrzymywaniem faceta badz odwrotnie by Ci nie odpowiadal?



Wiesz co, chyba mam zbyt mocno wdrukowane społecznie pewne wzorce lub modele rodziny. Myślę, że jakbym jeszcze zarabiała krocie to bym to rozważyła, aczkolwiek nie zapowiada się na to :bezradny: Watpię też, że mając męża byłoby mnie stć na urlop wychowawczy. Takie czasy.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez sikorka » 4 wrz 2011, o 16:26

jak sama widzisz majac przyklad w rodzinie - mozna sie czasem fajnie ustawic ;)
a oprocz przeslanek finansowych to o jakich wartosciach mowisz?
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez Honest » 4 wrz 2011, o 16:34

Chyba po prostu uważam, że miejsce kobiet jest przy dzieciach i w miare mozliwości, to one powinny iśc na urlop wychowawczy.

Może to niesprawiedliwe wobec mężczyzn, ale tak sadzę :)

Choć sadzę, że w niektórych związkach to mężczyźni mają więcej instynktu i większe kompetencje wychowawcze.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez sikorka » 4 wrz 2011, o 16:45

napisalas, ze uklad meza utrzymujacego zone srednio Ci sie widzi, wiec chcialam wiedziec dlaczego, skoro jestes za tym by kobiety szly na wychowawczy, wiec sila rzeczy bylyby wowczas utrzymywane.
Avatar użytkownika
sikorka
 
Posty: 3431
Dołączył(a): 8 gru 2010, o 20:04

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez Honest » 4 wrz 2011, o 18:05

No tak, ale społecznie bycha mam wdrukowane to, że to mąz jest głową rodziny i także odpowiada za finanse, choć widzę tutatj tez duży udział żony.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez limonka » 6 wrz 2011, o 03:09

pozytywnieinna napisał(a):ooo limonka dawno Cie nie bylo... jak tam moi zieciowie??
hej...dobrze starszy sika do nocnika :):) a mlodszy to duzo by tu gadac:):):) :mrgreen: :mrgreen: niestety ale w dizesiejszych czasach rzadko ktora kobieta moze zostac w domu ze wzgledow finansowych :bezradny: chocby i chciala :bezradny:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez imprecha » 6 wrz 2011, o 10:44

Honest,jak tam na polu poszukiwawczym?
korzystasz z wolności ,czy szukasz intensywnie?
imprecha
 

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez imprecha » 6 wrz 2011, o 10:45

Czy pomysł spotkania przepadł?
nie wybieram się ,ale tak tylko pytam
imprecha
 

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez Abssinth » 6 wrz 2011, o 16:52

ooo wlasnie :)

ja siem chcialam wybrac, i deklaruje, ze moge.

tylko musze wiedziec juz, na ktory weekend bilety rezerwowac i jak dokladnie...ktos wspomnial koniec pazdziernika/poczatek listopada jakos?
Avatar użytkownika
Abssinth
 
Posty: 4410
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 01:39
Lokalizacja: Londyn

Re: Przy kominku - zlot czarownic

Postprzez ophrys » 6 wrz 2011, o 17:42

Abss, ja pisałam o takim terminie, bo Jaga pisała, że w tym czasie będzie w PL, ale dziewczyny się nie wypowiedziały czy im by to odpowiadało. Więc sama już nie wiem :bezradny:
Avatar użytkownika
ophrys
 
Posty: 1346
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 14:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości