Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Rozmowy ogólne.

Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez imprecha » 29 sie 2011, o 20:50

"Paszczak obudził się powoli i gdy tylko stwierdził,że jest sobą,zapragnął być kimś innym,kimś,kogo nie znał.Czuł się jeszcze bardziej zmęczony zniż wtedy,kiedy kładł się spać,a tu tymczasem nastał już nowy dzień,który będzie trwał do wieczora,a potem przyjdzie następny i jeszcze następny i ten znów będzie taki sam,jak wszystkie dni w życiu Paszczaka.
Schował się więc pod kołdrę i zagrzebał nas w poduszkę,potem przesunął się brzuchem na brzeg łózka,gdzie było chłodne prześcieradło,a potem rozłożył się na całym łóżku,wyciągając ręce i nogi, i wciąż czekał na przyjemny sen,który nie przychodził.Wreszcie zwinął się w kłębek i zrobił się malutki,ale i to nie pomogło. Starał się być paszczakiem,którego wszyscy lubią,i starał się być Paszczakiem ,którego nikt nie lubi.Lecz co z tego,kiedy i tak ciągle był tylko Paszczakiem,który wszystko robi ,jak może najlepiej,ale nic mu naprawdę dobrze nie wychodzi. W końcu wstał i wciągnął spodnie.
Nie lubił ani się ubierać ,ani rozbierać,bo wtedy miał wrażenie,że dni mijają i nic godnego uwagi się nie dziejeA przecież wciąż coś organizował i urządzał,ciągle czymś dyrygował,od rana do wieczora.Wszędzie dookoła wszyscy wiedli niedbałe,bezcelowe życie,gdziekolwiek spojrzeć,wszędzie było coś do ustawienia we właściwy sposób,i Paszczak wychodził z siebie,żeby uprzytomnić innym,jak powinni żyć.
"Zupełnie jakby nie chcieli,żeby im było dobrze_ martwił się myjąc zęby.Spojrzał na fotografię,na której był on sam i jego żaglówka w dniu wodowania.Piękne to było zdjęcie,lecz gdy patrzył na nie ,zrobiło mu się jeszcze smutniej. -Powinienem się nauczyć żeglować-uznał-Tylko,że nigdy nie mam czasu........"
Nagle przyszło mu na myśl,że wszystko,co robi,nie jest niczym innym,jak tylko przenoszeniem rzeczy z jednego miejsca na drugie albo mówieniem ,gdzie one powinny stać,i przez krótką chwilę olśnienia zastanawiał się,co by się stało,gdyby temu dał spokój.
_Prawdopodobnie nic.Ktoś inny zająłby się tym wszystkim - rzekł sam do siebie,odkładając szczoteczkę do zębów do szklanki (......) Ale w takim razie musiałbym zacząć żeglować......"

"Dolina muminków w listopadzie" T. Jansson
Ostatnio edytowano 29 sie 2011, o 21:07 przez imprecha, łącznie edytowano 1 raz
imprecha
 

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez agik » 29 sie 2011, o 20:56

Niezła jesteś ;)

:cmok:
agik
 
Posty: 4641
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:05

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez limonka » 30 sie 2011, o 05:44

Dziecinstwem mym zawialo:) a jeszcZe dzieci z bullerbyn namietnie czytalam:)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez ewka » 30 sie 2011, o 06:26

imprecha napisał(a):_Prawdopodobnie nic.Ktoś inny zająłby się tym wszystkim - rzekł sam do siebie,odkładając szczoteczkę do zębów do szklanki (......) Ale w takim razie musiałbym zacząć żeglować......"

Dobre!
Avatar użytkownika
ewka
 
Posty: 10447
Dołączył(a): 4 maja 2007, o 18:16

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez marie89 » 30 sie 2011, o 10:34

A mnie się zrobiło autentycznie smutno...

Może mam w sobie pierwiastek paszczakowski...
marie89
 

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez oliwia » 30 sie 2011, o 12:37

limonka napisał(a):Dziecinstwem mym zawialo:) a jeszcZe dzieci z bullerbyn namietnie czytalam:)


to była jedna z moich ulubionych książek :D jeszcze smerfy czytałam swego czasu :haha:
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez marie89 » 30 sie 2011, o 14:31

oliwia napisał(a):
limonka napisał(a):Dziecinstwem mym zawialo:) a jeszcZe dzieci z bullerbyn namietnie czytalam:)


to była jedna z moich ulubionych książek :D jeszcze smerfy czytałam swego czasu :haha:



A ja nie czytałam... Ehh. Trzeba nadrobić;)
marie89
 

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez imprecha » 30 sie 2011, o 16:23

marie,polecam Ci ,lepsze niż ksiażki psychologiczne,ale co ciekawe....tez trzeba czytać powoli i ze zrozumieniem,bo łatwo pójść za fabułą,a ominąć takie fajne opisy jak ten o Paszczaku :)))
Ja to sobie czytam zawsze na wakacjach.......
Coś jeszcze wrzuce ,jak znajdę adekwatnego do sytuacji :kwiatek:
imprecha
 

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez oliwia » 30 sie 2011, o 17:00

marie89 napisał(a):
oliwia napisał(a):
limonka napisał(a):Dziecinstwem mym zawialo:) a jeszcZe dzieci z bullerbyn namietnie czytalam:)


to była jedna z moich ulubionych książek :D jeszcze smerfy czytałam swego czasu :haha:



A ja nie czytałam... Ehh. Trzeba nadrobić;)


Mój nauczyciel z historii powtarzał zawsze, że jeżeli niektórych książek nie przeczytasz w pewnym wieku to nie przeczytasz ich nigdy.
Avatar użytkownika
oliwia
 
Posty: 3388
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 09:18
Lokalizacja: Oliwkowo

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez imprecha » 30 sie 2011, o 17:08

eeeeeeeeee oliwia,to jakiś czarodziej?
Co za banały plecie :bezradny:
imprecha
 

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez marie89 » 30 sie 2011, o 17:12

A ja w czasie studiów czytałam bajeczki dla dzieci też... Z ciekawości. O MiKołajku na przykład... A jak ją zwracałam natrafiłam na dyrektora Biblioteki... i odbyliśmy krótką acz miłą rozmowę, bo też niedawno to czytał... :D
marie89
 

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez Sansevieria » 30 sie 2011, o 17:15

Postać Paszczaka to czysta psychologia ujęta w słowa bardzo dobrej literatury :) zresztą nie tylko Paszczaka... uwielbiam Muminki :)
Sansevieria
 
Posty: 4044
Dołączył(a): 10 lis 2009, o 21:57

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez mahika » 30 sie 2011, o 19:00

Mikołajki czytałam niedawno.
Bardzo lubię te książeczki.
Pierwszą cześc prawie na pamięc znałam kiedyś.
To prawda ze w bajkach często ukryte jest przesłanie.
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez Honest » 30 sie 2011, o 19:58

imprecha napisał(a):Coś jeszcze wrzuce ,jak znajdę adekwatnego do sytuacji :kwiatek:


Czekam!!!!!!! :haha:

Przyznam, że ja zaczęłam pisac książkę dla dzieci. Taką smieszna, ale z przesłaniem.
Avatar użytkownika
Honest
 
Posty: 8326
Dołączył(a): 25 sie 2007, o 22:03

Re: Samoocena ;) -może i nie tylko moja?

Postprzez mahika » 30 sie 2011, o 20:18

ooo, to ja czekam na Twoją książkę :)
Avatar użytkownika
mahika
 
Posty: 13346
Dołączył(a): 7 maja 2007, o 16:07

Następna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 519 gości

cron