Macierzyństwo...

Rozmowy ogólne.

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 8 sie 2011, o 19:01

Bo to podróż w nieznane i każdy myślący człowiek ma obawy :) czy ma 20,30 czy 40 lat:) ja obawiam się że w wieku 40 nie będę miała kompletnie siły a kręgosłup w jeszcze większych strzępach...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Jaga82 » 26 sie 2011, o 00:09

Drogie Mamusie!
Zdradzcie mi swoje patenty na przestawienie dziecka z cyca na butelke plissssssss :) Chce moja krolewne powoli odstawiac od piersi a to wcale nie jest takie latwe, bo ona nie chce mi pic z butelki. Ani mleka, ani herbatki, ani soczkow. Kompletnie nic. Jak byly upaly i podawalam jej butle z herbatka to sie krzywila, wypluwala smoczek a gdy chcialam ja troche 'zmusic' to dwa razy pociagnela ale herbatka sciekala jej po brodzie. Cwaniak maly :) Za to gdy dostala cyca to oderwac jej nie mozna bylo. No i teraz chce ja odstawiac od piersi. Wlasnie jestem po nieudanej probie przemycenia mleka w butelce na spiku. Gdy tylko poczula smoczek w buzi zaraz oczy wielkie jak cebule i ryk, bo ona chciala z cyca... Jak ja nauczyc pic z butli skoro ona wypluwa smoka gdy tylko go poczuje?
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Re: Macierzyństwo...

Postprzez marie89 » 26 sie 2011, o 00:51

Jaga82 napisał(a):Drogie Mamusie!
Zdradzcie mi swoje patenty na przestawienie dziecka z cyca na butelke plissssssss :) Chce moja krolewne powoli odstawiac od piersi a to wcale nie jest takie latwe, bo ona nie chce mi pic z butelki. Ani mleka, ani herbatki, ani soczkow. Kompletnie nic. Jak byly upaly i podawalam jej butle z herbatka to sie krzywila, wypluwala smoczek a gdy chcialam ja troche 'zmusic' to dwa razy pociagnela ale herbatka sciekala jej po brodzie. Cwaniak maly :) Za to gdy dostala cyca to oderwac jej nie mozna bylo. No i teraz chce ja odstawiac od piersi. Wlasnie jestem po nieudanej probie przemycenia mleka w butelce na spiku. Gdy tylko poczula smoczek w buzi zaraz oczy wielkie jak cebule i ryk, bo ona chciala z cyca... Jak ja nauczyc pic z butli skoro ona wypluwa smoka gdy tylko go poczuje?



Oooo... trudny etap... Tzn z tego co wspominam... tzn z tego co widziałam - moja mama i najmłodszy... Późno odstawiała... i dziwnymi metodami... od prób tłumaczeń... po smarowanie piersi różnymi specyfikami - cytryną... ketchupem!!!... bandażowała się nawet...

no tak robiła... ale czy to dobry sposób... Nie wiem... na pewno było "trochę" zabawnie...
marie89
 

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 26 sie 2011, o 02:42

Marie :) o takich metodach nigdy nie slyszalam:) jaga ja ci nie pomoge Bo mialam odwrotny problem :( cycka nue chcieli:( dlaczego juz Chcesz ja odstawiac? Ile ona ma ?
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez pozytywnieinna » 26 sie 2011, o 11:46

u mnie tez mala nie chciala cycka, ale proponuje zmienic ksztalt smoczka, czasem to pomaga.

moja wolala butle :) ale cora mojej kolezanki nigdy nie pila z butelki, do 14 miesiaca z cyca, nie bylo szans jej nauczyc, a potem kubek normalnie, smoczka do zasypiania tez nie miala
pozytywnieinna
 
Posty: 3447
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 22:15
Lokalizacja: z piekla rodem ...

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 26 sie 2011, o 13:29

Zwykle jak nie chce smoka od malego to juz nie zechce... Ale moZe to I lepiej Bo nie bedzie problemu z odzwyczajaniem I krzywymi zabkami:):)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez blanka77 » 26 sie 2011, o 13:38

Mojego małego oduczyłam tak, że w związku z tym, że musiałam wracać do swoich obowiązków (miał miesiąc chyba) ściągałam mu pokarm i karmiono go z butelki. Potem już nie chciał cyca tylko butelkę bo łatwiej mu było jeść. Możliwe Jago, ze dziurka w smoczku jest zbyt duża i dziecko nie nadąża połykać i się denerwuje. Zmniejsz dziurkę, chociaż nie wiem jak to teraz jest z tymi rzeczami, bo ja podobnymi zajmowałam się ponad 16 lat temu :?
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 26 sie 2011, o 16:34

Blanks czyli nie mial wyboru:):)
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez blanka77 » 26 sie 2011, o 17:34

limonka napisał(a):Blanks czyli nie mial wyboru:):)


Trochę nie miał, ale jak posmakował, że z butli można jeść bez wysiłku, to potem gdy byłam w domu i dawałam cyca zeby się całkowicie nie odzwyczaił, to w ogóle nie chciał :mrgreen:
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Macierzyństwo...

Postprzez limonka » 26 sie 2011, o 19:42

CZYLI OBOGU WAM WYSZLO NA DOBRE :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
limonka
 
Posty: 4007
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 02:43

Re: Macierzyństwo...

Postprzez blanka77 » 26 sie 2011, o 19:58

limonka napisał(a):CZYLI OBOGU WAM WYSZLO NA DOBRE :mrgreen: :mrgreen:


Dokładnie, ale za to flachę piło do 6 roku życia :mrgreen: bez flachy nie ruszaliśmy się z domu i jak nie wypił mleka, to mimo, że zjadał normalną kolację to było mu mało :)
Avatar użytkownika
blanka77
 
Posty: 3210
Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 12:38

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 26 sie 2011, o 20:15

Jaga moja kol. ma taki sam problem tylko jej mała ma już rok i 8 mies. :) Czytałam w związku z tym artykuł na ten temat, zapamiętałam, żenie powinno się nigdy chować przed dzieckiem, zostawiać z kimś itp bo może poczuć się odrzucone, tylko w porze karmienia cycem np zabawiać, odwracać uwagę a nakarmić np zupką...tylko że to dotyczy pewnie starszych dzieci, ile Twoja mała ma?? i czemu odstawiasz?
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Jaga82 » 27 sie 2011, o 13:10

Moze sie zle wyrazilam. Nie chce jej odstawic tak na maksa, chce zeby tylko w nocy mi jadla z cyca a w dzien pila soczki, herbatki i czasem mleko z butelki. Jak sie urodzila to ja karmilam z butelki pare razy jak jeszcze bylysmy w szpitalu, potem w domu tez kilka razy a tak to tylko z piersi jadla. No a teraz nie chce z butli nic (chociaz wczoraj wypila soczek). Blanko z tymi smoczkami to nie wiem jak jest, mysle, ze mam dobre, teraz sa w aptekach odpowiednio oznaczone i moja mala korzysta ze smoczka 3+ czyli, ze od trzech miesiecy.
Avatar użytkownika
Jaga82
 
Posty: 795
Dołączył(a): 7 lip 2009, o 08:49

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Bianka » 27 sie 2011, o 15:45

Jaga ja bardzo długo używałam mniejszego smoczka bo mimo, że wiekowo był odpowiedni to jednak za mocno z niego leciało...teraz ma smoczek 3mies. plus, bo z tego 6 mies. plus leciało strasznie, mam butelkę dr browna, także sprawdź jaki masz tak naprawdę, przechyl po prostu jeśli kapie to ok a jeśli leci to za duży...
Avatar użytkownika
Bianka
 
Posty: 5298
Dołączył(a): 11 maja 2007, o 20:29
Lokalizacja: nieokreślona

Re: Macierzyństwo...

Postprzez Justa » 27 sie 2011, o 20:36

Jago, mojego starszaka karmiłam piersią 13miesięcy i później nigdy nie pił mleka z butelki ze smoczkiem. W międzyczasie czasem zdarzało się, ale sporadycznie (zostawiałam odciągnięte mleko).
Natomiast nauczył się pić wodę z butelki ze smoczkiem już około 6 miesiąca życia - tak samo teraz mój młodszy, 7-miesięczny, już się prawie nauczył pić ze smoczka wodę.

To, co mogę doradzić, to rzeczywiście poeksperymentuj z różnymi rodzajami smoczków - różnym dzieciom odpowiadają różne kształty (np. nasz nigdy nie zaakceptował smoczków takich wydłużonych typu Avent, a syn koleżanki TYLKO z takiego chciał pić). No i cierpliwość jest w cenie, podejmuj wiele prób, bo mała musi się jakby oswoić z nowym "dystrybutorem" mleka. ;-)
Justa
 
Posty: 1884
Dołączył(a): 6 maja 2007, o 18:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron